reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieleczona niedoczynnosc 😕

Aga_niedoczynnosc

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2020
Postów
89
Hej dziewczyny, czy są tu jakieś tarczycowe ciężarne ?
Jestem już 38 tyg ciąży.
Przed ciążą i w trakcie brałam euthyrox 50. Endokrynolog badał mi ją tylko w 1 trymestrze ciąży. Dawkę mam zwiększoną dopiero w 3 trymestrze i to dopiero w 8 miesiącu... powiedzcie czy coś poważnego mogło stać się z moim dzidziusiem ? 🙁🙁
 
reklama
Hej dziewczyny, czy są tu jakieś tarczycowe ciężarne ?
Jestem już 38 tyg ciąży.
Przed ciążą i w trakcie brałam euthyrox 50. Endokrynolog badał mi ją tylko w 1 trymestrze ciąży. Dawkę mam zwiększoną dopiero w 3 trymestrze i to dopiero w 8 miesiącu... powiedzcie czy coś poważnego mogło stać się z moim dzidziusiem ? 🙁🙁
Tarczyca odpowiada za rozwój przede wszystkim umysłowy. Wszystko zależy o jakim poziomie tsh mówimy.
Ja sama badalam raz w miesiącu...bo jednak to hormon który często "skacze"
 
Tarczyca odpowiada za rozwój przede wszystkim umysłowy. Wszystko zależy o jakim poziomie tsh mówimy.
Ja sama badalam raz w miesiącu...bo jednak to hormon który często "skacze"
W pierwszym trymestrze mój wynik to 2.04 a w trzecim 2.6. Nie wiem co działo się w drugim bo mój endo nie zmieniał dawki i cały czas brałam tą samą 😔
 
Pytałaś już o to. Nie przy poziomie 2 czy 2.5...poza tym endokrynolog powinien powiedzieć Ci, że zaraz po teście masz zwiększyć dawkę o 20%. Przynajmniej ja mam takie wytyczne... Dziwne, że nikt na to nie zwrócił uwagi. Nie martw się, bo stres jest gorszy :)
 
Znów pisze bo te wątki szybko uciekają. Mało kto odpowiada :/ jadę na wizytę do endo jutro.
Jeszcze pytanie czy ewentualne wady rozwojowe u dziecka się leczy ? Czy da się je cofnąć wdrażając odpowiednie leczenie ?
Co z mamami które całą ciąże nie wiedziały o swojej niedoczynnosci ?
 
W pierwszym trymestrze mój wynik to 2.04 a w trzecim 2.6. Nie wiem co działo się w drugim bo mój endo nie zmieniał dawki i cały czas brałam tą samą 😔
Wg mnie nie takie straszne te wyniki. W 2 trymestrze w normie, w 1 troche zawyzony.
Ciaza sie utrzymala wiec super.
Nie panikuj na zapas.

Dopytaj swojego endo jak masz brac eutyrox po porodzie. Ja nie dopytalam i okupilam to wysokim cisnieniem oraz problemem z zejsciem opuchlizny.
Tez bralam w ciazy 50, po urodzeniu dostalam zlecenie zmniejszenia dawki o polowe ale podobno jednym sie zmniejsza a innym zwieksza dawke.
 
Znów pisze bo te wątki szybko uciekają. Mało kto odpowiada :/ jadę na wizytę do endo jutro.
Jeszcze pytanie czy ewentualne wady rozwojowe u dziecka się leczy ? Czy da się je cofnąć wdrażając odpowiednie leczenie ?
Co z mamami które całą ciąże nie wiedziały o swojej niedoczynnosci ?
Nikt nie da Ci gwarancji, że dziecko będzie zdrowe. Niedoczynność czy jej brak. Jakie wady rozwojowe - tego jest bardzo dużo... I nie panikuj, bo serio na razie nic się nie stało.. Nie da się zajść w ciążę przy nieleczonej niedoczynności najczęściej. Poza tym TSH bada się do 10 tygodnia - powinno być to zrobione przynajmniej.
 
Znów pisze bo te wątki szybko uciekają. Mało kto odpowiada :/ jadę na wizytę do endo jutro.
Jeszcze pytanie czy ewentualne wady rozwojowe u dziecka się leczy ? Czy da się je cofnąć wdrażając odpowiednie leczenie ?
Co z mamami które całą ciąże nie wiedziały o swojej niedoczynnosci ?
Boże jakie wady rozwojowe. Ktoś za dużo internetu czyta.
Więc tak, po pierwsze - nie miałaś nieleczonej niedoczynności, bo brałaś euthyrox. Po drugie - w trakcie ciąży zapotrzebowanie na hormon się stopniowo zwiększa i skoro w III trymestrze masz dobry wynik to w II na 99% tym bardziej miałaś.
Jest wszystko dobrze.
 
TSH w ciąży bada się wcześnie, bo chyba do połowy ciąży ma ono największe znaczenie, później dziecko ma już swoją tarczycę. Tak przynajmniej tłumaczył mi lekarz u ktorego byłam z podobnym problemem.
 
reklama
Właśnie wróciłam od endokrynologa, mówił ze dziwne ze lekarz mnie nie kierował na badania... ważne ze chociaż brałam tą 50euthyrox. Teraz to już tylko czekać co powiedzą pediatrzy po porodzie, ale przyznała ze hormony są potrzebne w ciąży dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka. Mam do końca ciąży brać większą dawkę i się zobaczy. +do końca karmienia jod.
 
Do góry