reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nieletnia matka

Lenati

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Luty 2012
Postów
2 281
Witam .
Chciałam zapytać w zasadzie o wszystko co związane z porodem nieletniej matki . :szok:
Rodząc dziecko będzie brakować mi zaledwie 3 miesiące do 18nastych urodzin . Mój partner ma skończone 21 lat . Co do ślubu bo wiem że to dużo zmienia nie zamierzamy go brać przed porodem .

1 . Czy moja mama musi gdzieś załatwiać opiekę nad moim dzieckiem?
i co potem ? Czy ja kończąc 18 lat musze ubiegać się o prawa do dziecka , czy automatycznie przechodzą one na mnie ?
2 . Co z Nazwiskiem dziecka ? Chcę żeby miało ono nazwisko Ojca .
 
reklama
Chciałam zapytać w zasadzie o wszystko co związane z porodem nieletniej matki . :szok:
Rodząc dziecko będzie brakować mi zaledwie 3 miesiące do 18nastych urodzin . Mój partner ma skończone 21 lat . Co do ślubu bo wiem że to dużo zmienia nie zamierzamy go brać przed porodem .

1 . Czy moja mama musi gdzieś załatwiać opiekę nad moim dzieckiem?
Dzieco musi mieć opiekunna prawnego. ustanawia go sąd. pani matka może złożyć wniosek do sądu o ustanowienie jej opiekunem.
i co potem ? Czy ja kończąc 18 lat musze ubiegać się o prawa do dziecka , czy automatycznie przechodzą one na mnie ?
Automatycznie.
2 . Co z Nazwiskiem dziecka ? Chcę żeby miało ono nazwisko Ojca .
Uznanie dziecka przez ojca bedzie niemożliwe, bo Pani jak niepełnoletnia nie będzie mogła przyjąć uznania. ojciec będzie mógł uznać dziecko jak ukończy Pani 18 lat. Wtedy dostanie nazwisko ojca.

jakimś rozwiązaniem jest też Pani ślub z ojcem dziecka, wtedy jest Pani po urodzeniu dziecka traktowana jak pełnoletnia.
 
Do 18stych urodzin po porodzie zostaje nie duzo czasu , a ze ślubem długo podobno czeka się na zgodę sądu . Dziękuje za odp .
 
Do góry