reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nielubiany 10-ciolatek

jadzik28

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Październik 2010
Postów
111
Witam, szukam porady jak pomóc synowi, który nie jest lubiany przez rówieśników i kolegów z ulicy. Widzę że bardzo to przeżywa, jest smutny. Staram się nie ingerować w relacje syna z kolegami ale widoczne jest, że trzymany jest z boku. On jakby na siłę próbuje się z nimi,, bawić,,. Mąż był świadkiem jak dzieci mówiły że go nie lubią i ich zdaniem nikt go nie lubi na naszej ulicy. Ja z kolei słyszałam jak mówią o moim synu, że,, żyje w swoim świecie,,... Proszę o radę jak mu pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i relacji z rówieśnikami
 
reklama
Tak, poszukałam i są, ale miejsca dopiero wiosną bo terminy jesienne już zajęte. Będę jeszcze próbować z psychologiem szkolnym, ewentualnie pedagog? Nie wiem czy coś może pomóc? W szkole okazało się, że syn siedzi sam w ławce, bardzo mnie to martwi...
 
Tak, poszukałam i są, ale miejsca dopiero wiosną bo terminy jesienne już zajęte. Będę jeszcze próbować z psychologiem szkolnym, ewentualnie pedagog? Nie wiem czy coś może pomóc? W szkole okazało się, że syn siedzi sam w ławce, bardzo mnie to martwi...
Można, ale czy akurat ze szkolnym to nie wiem, oni czasem nie zachowują moim zdaniem odpowiedniego dystansu.
A może jakieś zajęcia dodatkowe gdzie miałby szansę poznać kogoś z poza środowiska, które ma na codzień?
Trudno doradzić tak naprawdę, te relacje czasem są trudne zwłaszcza dla introwertycznych dzieci, ważne żeby wiedział że jesteś dla niego i miał poczucie że jest akceptowany w domu taki jaki jest, ale psycholog wskazany :)
 
Witam, szukam porady jak pomóc synowi, który nie jest lubiany przez rówieśników i kolegów z ulicy. Widzę że bardzo to przeżywa, jest smutny. Staram się nie ingerować w relacje syna z kolegami ale widoczne jest, że trzymany jest z boku. On jakby na siłę próbuje się z nimi,, bawić,,. Mąż był świadkiem jak dzieci mówiły że go nie lubią i ich zdaniem nikt go nie lubi na naszej ulicy. Ja z kolei słyszałam jak mówią o moim synu, że,, żyje w swoim świecie,,... Proszę o radę jak mu pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i relacji z rówieśnikami
A jakie syn ma problemy? Jakie Ty zawqzasz? Bo skoro koledzy widzą, że jest w innym świecie, to ty na pewno też coś widzisz, prawda?
I zapytam bez ogródek, jak syn wygląda? Pytam o jego kilogramy ;)
 
A jakie syn ma problemy? Jakie Ty zawqzasz? Bo skoro koledzy widzą, że jest w innym świecie, to ty na pewno też coś widzisz, prawda?
I zapytam bez ogródek, jak syn wygląda? Pytam o jego kilogramy ;)
Witam, wygląda raczej normalnie, tzn nie ma nadwagi, ani niedowagi. Z perspektywy rodzica widzę jedynie, że syn żyje trochę w świecie gier, chętnie rozmawia o grach, youtuberach, tak jak jego towarzystwo. Oczywiście staramy się mu ograniczać świat,, wirtalny,, ale nie mogę go całkowicie pozbawić świata gier. Myślę że problem jest gdzieś w jego charakterze, on czasem jakby na siłę różnymi głupotkami próbuje zwrócić na siebie uwagę. Koledzy jak gdyby go ignorują. Rozmawiałam z psychologiem szkolnym i obiecał dyskretnie sprawdzić jaką opinie o nim mają rówieśnicy z klasy.
 
Do góry