reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę 5 miesięczne nie przybiera na wadze.

Pati7

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2018
Postów
26
Cześć dziewczyny, piszę do Was bo już nie wiem co robić. Moja córka za 3 dni skończy 5 miesięcy. Karmię ją tylko piersią, od urodzenia mało jadła, ssanie zajmowało jej 5-7 minut, jak miała dwa miesiące zaczęła jeść po 3 minuty ale prawidłowo przybierala na wadze, od około miesiąca jej czas ssania wynosi 2 minuty i za nic w świecie po tym czasie nie chce wziąć do ust piersi. Od tego czasu zaczęła przybierać 100 gram tygodniowo. Lekarz zlecił badania, morfologia, mocz, usg jamy brzusznej i wszystko wyszło dobrze. Dziś ją zwazylam i zauważyłam, że od tamtego tygodnia nic nie przytyla. Nie wiem co robić, wprowadzić jej rozszerzoną dietę? Boję sie że już w ogóle nie ruszy piersi. Waga córki po urodzeniu to 3130, teraz 6700.
 
reklama
Rozwiązanie
No to widzisz, coś przez te 2 min jednak wyciąga, z powietrza siku nie robi. A waga na moje ok. Potem gdy zaczyna sie raczkowanie bywa ze waga stoi i przez 2m a potem nadrabia. Trzeba tez patrzec na rozwoj i zachowanie dziecka.
Podwoiła masę urodzinową co ma nastąpić do 6m więc git. Drugs rzecz ze dziecj rosna skokowo. Jednego tyg mniej innego wiecej, a wazyc nalezy na tej samej wadze w tych samych warunkach. Rozne wagi moga podawac rozne wyniki nawet o 200-500g. Czas kp sie zmniejsza bo dzieci jedza efektywniej. Marchewka jej nie utuczysz. Normy przybierania dzieci kp to minimum:
120g tygodniowo w 0-3mies
90g tyg 4-6m
50g tyg po 6mies.
Na moje jest ok. Ile pieluch moczy na dobę?
 
Z pieluchami jest ok, moczy ok 7 pieluch dziennie, w nocy nie siusia ale po przebudzeniu zmacza od razu dwie. Wagę mam tą samą od urodzenia córki, ważę zawsze na golaska. Dzięki, trochę mnie uspokoilas
 
No to widzisz, coś przez te 2 min jednak wyciąga, z powietrza siku nie robi. A waga na moje ok. Potem gdy zaczyna sie raczkowanie bywa ze waga stoi i przez 2m a potem nadrabia. Trzeba tez patrzec na rozwoj i zachowanie dziecka.
 
Rozwiązanie
Do góry