reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle 6 miesięcy a zasypianie przy piersi

Dołączył(a)
22 Maj 2022
Postów
9
Witam mamy,
Mój synek 6 miesięcy nie może zasnąć w inny sposób jak tylko przy piersi. Do tej pory zasypiał w w wózku i na rękach, coś mu się nagle zmieniło i nie chce się nawet przytulić, nie wspominając o spacerach czy foteliku (też płacze bo chce spac). Najgorsze jest to, że jest najedzony i płacze bo kojarzy pierś ze spaniem..próbuje go oduczyć tego, ale on jest strasznie uparty. Okropnie płaczę aż krzyczy i się zapomina w płaczu... Czy któraś z mam tak miała? Nikt mnie nie rozumie w domu... Każdy mówi, że pastwie się nad dzieckiem. Bo dziecko placze, a próbuje za wszelką cenę go tego oduczyć. Później będzie jeszcze gorzej.
 
reklama
Szczerze mówiąc, to ja bym dziecku po prostu pozwoliła tak zasypiać... Więc chyba nie pomogę :(
Ja pozwalałam, ale problem tkwi w tym, że on jest najedzony i płacze przy piersi bo chce spać. Wykreca się i wierci.. Trze oczy, ziewa i płacze, a nie może zasnąć. 😑
 
A bardzo Ci to zasypianie przy piersi przeszkadza? Bo jak nie, to może nie ma sensu męczyć siebie i dziecka? Taki etap, minie.
Mi to nie przeszkadza. Tylko boję się, bo gdy się obudzi po drzemce często mu się ulewa. On dość dużo je. Widzę, że nie chce ale musi bo chce spać. Kojarzy pierś ze spaniem i w tym problem
 
Mi to nie przeszkadza. Tylko boję się, bo gdy się obudzi po drzemce często mu się ulewa. On dość dużo je. Widzę, że nie chce ale musi bo chce spać. Kojarzy pierś ze spaniem i w tym problem
A synek lubi ssać coś innego niż pierś? Smoczek? Skarpetkę? Próbować usypiać zanim się porządnie zmęczy?
Dawać tą bardziej pustą pierś na drzemkę, jak już się oduczyć nie da?
Swoją drogą, usypiałam przy piersi do około 8 miesiąca. W wózku czy foteliku wrzask. Później sam się oduczył ssać na spanie. Dlatego piszę, że raczej taki etap i minie. A córce nadal się zdarza ulać, a ma 7,5 miesiąca.
 
reklama
A synek lubi ssać coś innego niż pierś? Smoczek? Skarpetkę? Próbować usypiać zanim się porządnie zmęczy?
Dawać tą bardziej pustą pierś na drzemkę, jak już się oduczyć nie da?
Swoją drogą, usypiałam przy piersi do około 8 miesiąca. W wózku czy foteliku wrzask. Później sam się oduczył ssać na spanie. Dlatego piszę, że raczej taki etap i minie. A córce nadal się zdarza ulać, a ma 7,5 miesiąca.
To mnie Pani pocieszyła :) mam nadzieję, że mu szybko minie bo się wykończę. Ssie smoczka, ale do spania nie chce. Jeśli chodzi o zmęczenie małego to 3h czasem to trwa lub 4. Myślałam, żeby go przetrzymać nawet,ale to był najgorszy pomysł. Musi mieć 3 drzemki dziennie bo jak brakuje mu jednej to też jest płacz.
 
Do góry