reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle domaga sie jedzenia "dorosłych"

K

Kasia2301

Gość
Przyznam szczerze, ze nie wiem jak do tego podejsc. Corka ewidentnie chce gryzc i dopada sie niczym "pies do kielbasy" do naszeho jedzenia. Chleb, jablko, ziemniaki. Kiedy jej zetre lub zrobie papke to raczej je niechetnie. Chce duze kawalki. Jak mam dawac takiemu malemu szkrabowi duze czesci jedzenia, nie obawiajac sie o zadlawienie? Z synem probowalam BLW, ale odpuscilam bo sie krztusil i jakos nam nie bylo z ta metoda po drodze.
 
reklama
Na początek przy blw podaje się same miękie produkty - upieczone jabłko, gotowane warzywa. co zresztą pewnie wiesz jak miałaś już próby z blw, a tak naprawdę to dziecko może się zakrztusić czy zadławić też papką i mlekiem.
Krztuszenie przy blw jest ok. dziecko uczy się samemu poradzić z za dużym kawałkiem , niebezpiecznie jest zadławienie ważna jest znajomość pierwszej pomocy.
Polecam stronę
Link do: BLW a zadławienie i zakrztuszenie - RozszerzanieDiety.pl
Dużo fajnych info nie tylko o blw [emoji846]
Screen tez z tej strony [emoji6]
SmartSelect_20211025-225046_Chrome.jpg
 
Do blw jest kilka zasad ktore dziecko musi spelniac miedzy innymi siad, zanik odruchu wypychania jezykiem jedzenia, samodzielny ruch rączka-buzia itd, no i rodzic tez musi byc zdecydowany i gotowy zeby wlasnie odpowiednio reagowac, przy zaksztuszeniu latwo o wystraszenie dziecka tak ze moze zrezygnowac z kolejnych prob jedzenia.
U nas bardzo dobrze sie sprawdzilo, corka swietnie sobie radzila i z jedzeniem i z wykrztuszeniem. Duzo przy tym balaganu, samodzielnego gotowania itd ale wsrto sprobowac jesli dziecko jest gotowe i wykazuje checi.
 
Hej! 7 miesięcy to rzeczywiście moze sie krztusić. 7 miesięcy to chyba jeszcze tak pewnie nie siedzi , a do kawałków wydaje mi sie , ze musi być stabilna pionowo. Bo moze sie zachłysnąć. Ze mnie to taka przezorna mama😏
 
Jutro konczy 7 miesiecy.

Lo jezu to już spora panna.
Daj jej kawałek chleba albo duży kawałek jablka, np ćwiartkę. Całej sobie przecież do buzi nie włoży i będzie pewniej w łapkach trzymała. Wyssie sok, pomamle sobie troszkę.
Tak samo chlebek. To przecież miękkie jest. Ona sobie pociamka i zje. Tylko nie dawaj pieczywa z ziarnami, zwykle białe.
Wbrew pozorom jak dasz duży kawałek czegoś miękkiego to ona sobie tego całego do buzi nie włoży a chętnie coś poskubie.
Jak jej teraz nie nauczysz gryzienia i połykania to później możesz mieć sporo problemów.
Krztuszenie się jest naturalnym procesem uczenia sie żucia i jedzenia.
 
reklama
Do góry