reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle domaga sie jedzenia "dorosłych"

Moja jak skończyła pół roku zeczalam to zupek dodawać mięsko i nic się nie działo . Zaczęłam od królika ( mamy własnej hodowli) , potem cielęcina,polędwiczka schabowa, kurczak. Indyk jej nie siadł.
 
reklama
Ach te trudne poczatki. Dlugo zwlekalam z podawaniem slodkich owocow i niestety mialam racje. Teraz corka chetnie je kaszki z owocami a zupkami z warzywami pluje. Co z tym fantem zrobic? Zrobic przerwe z rozszerzaniem diety? A jak zapewnic jej odpowiednia dawke zelaza, skoro nie chce warzyw i miesa? Nie podam jej przeciez kaszki z zoltkiem? Nadal przepada za chlebem, ale to bardziej do pomeczenia, bo kawalki pogryzione wypluwa.
 
Ogolnie to mam jeszcze inny problem. Corka ewidentnie ma opory przed sadzaniem jej w krzeselku. Tak jest od samego poczatku.
 
A jak dasz samo mięso? Albo samo jajko? Też nie chce? Może warzyw nie lubi?

Jej gust niekoniecznie ma związek z kolejnością rozszerzania diety. Pierwsze co ja chciałam wprowadzić to kaszki. Syn nigdy nie zaakceptował, nieważne jaki smak.
 
reklama
Ach te trudne poczatki. Dlugo zwlekalam z podawaniem slodkich owocow i niestety mialam racje. Teraz corka chetnie je kaszki z owocami a zupkami z warzywami pluje. Co z tym fantem zrobic? Zrobic przerwe z rozszerzaniem diety? A jak zapewnic jej odpowiednia dawke zelaza, skoro nie chce warzyw i miesa? Nie podam jej przeciez kaszki z zoltkiem? Nadal przepada za chlebem, ale to bardziej do pomeczenia, bo kawalki pogryzione wypluwa.

Hmm a co owoce mają to do rzeczy? Mleko matki czy mm jest słodkie. Nie mówiąc już o tym, że dziecko pije płyn owodniowy, który też może mieć słodki smak jeżeli w ciąży spożywamy słodkie produkty
 
Do góry