reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę je tylko łyżeczką- Nie chce butelki

Tess.wien

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2018
Postów
44
Mój 7 miesięczny syn nie chce jeść z butelki, a jestem zmuszona odstawić go od piersi z powodów zdrowotnych. Łyżeczką je ładnie deserki, obiadki i kaszki. Problem jest głównie z mlekiem. Nie wyobrażam sobie dawać mu za każdym razem mleko łyżeczką. Próbowałam wszystkiego. Zmieniałam smoczki, butelki, mleko . Nic nie pomaga. Mysłałam żeby do mleka dodawać mu odrobine kaszki i tak karmić, ale wtedy szybciej się zapycha i w efekcie dostaje mniej mleka na dzień. No i co z herbatką czy wodą w przyszłości?? Może któraś mama miała podobny problem??Będę bardzo wdzięczna za rady !!!
 
reklama
W sumie to dobrze. W tym wieku to powinno się z butelek rezygnować a nie je wprowadzać. Przerzuć na bidon, kubek ect.
 
I skonsultuj czy na pewno trzeba całkowicie odstawiać. Może tylko chwilowo, może z jakimiś przerwami, zawsze to z większą korzyścią będzie (gdybam, nie znam sytuacji, ale często lekarze radzą odstawienie na wyrost).
 
Mój 7 miesięczny syn nie chce jeść z butelki, a jestem zmuszona odstawić go od piersi z powodów zdrowotnych. Łyżeczką je ładnie deserki, obiadki i kaszki. Problem jest głównie z mlekiem. Nie wyobrażam sobie dawać mu za każdym razem mleko łyżeczką. Próbowałam wszystkiego. Zmieniałam smoczki, butelki, mleko . Nic nie pomaga. Mysłałam żeby do mleka dodawać mu odrobine kaszki i tak karmić, ale wtedy szybciej się zapycha i w efekcie dostaje mniej mleka na dzień. No i co z herbatką czy wodą w przyszłości?? Może któraś mama miała podobny problem??Będę bardzo wdzięczna za rady !!!
Podaj mu mleko w bidonie z rurka, albo w kubeczku. Nie musi pic z butelki, a 7m to za wczesnie zeby calkiem mleko odstawic.
Powodzenia
 
Moja córka od 4 miesiąca życia była karmiona łyżeczką, to był koszmar, nie chciała cyca, ani butelki, z powodu skrzywionej przegrody nosowej podczas ssania duziła się, nie mogła swobodnie oddychać. I niestety, mleko podawane łyżeczką w pozycji półleżącej, nie było wyjścia. Moje cyce pogryzione były do krwi, same strupy, butlę ze złością rączkami wyrzucała, i tylko łycha była ok. Jak sobie to przypomnę... Teraz jestem w drugiej ciąży i boję się co to będzie bo mam traumę do karmienia piersią, na samą myśl mam ciarki
 
Moja córka od 4 miesiąca życia była karmiona łyżeczką, to był koszmar, nie chciała cyca, ani butelki, z powodu skrzywionej przegrody nosowej podczas ssania duziła się, nie mogła swobodnie oddychać. I niestety, mleko podawane łyżeczką w pozycji półleżącej, nie było wyjścia. Moje cyce pogryzione były do krwi, same strupy, butlę ze złością rączkami wyrzucała, i tylko łycha była ok. Jak sobie to przypomnę... Teraz jestem w drugiej ciąży i boję się co to będzie bo mam traumę do karmienia piersią, na samą myśl mam ciarki

Będzie dobrze.Każdy maluszek jest inny. Chociaż rozumiem obawy. Mi już czasami ręce opadają. Większość osób nie rozumie " jak to dziecko nie chce butli?" . Zazwyczaj po spróbowaniu mleka modyfikowanego dziecko odrzuca pierś, a u nas kompletnie odwrotnie.
 
reklama
reklama
Moja córka piję z doidy :)
Butelki nigdy nie próbowałam, ale jest bezsmoczkowa, a kubeczek bardzo ładnie załapała praktycznie od razu - może spróbuj
 
Do góry