reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę nagle odrzuca pierś

marta.martyna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2017
Postów
50
Czesc mamusie! Moja 2,5 miesięczną córka nagle nie chce ssać piersi. Od trzech dni męczymy się czasami nawet godzinę, żeby ją w ogóle przystawić. Problem nie polega na tym, że ona w ogóle nie chce chwycić sutka. Odwraca głowę jak tylko próbuje ją przystawic, nawet nie dotknie sutka! Wykarmilam już jedno dziecko i bywały różne problemy, ale czegoś takiego nie przeżyłam.. O co może chodzić? Zaczęłam się zastanawiać czy to nie wina tabletek antykoncepcyjnych , które zaczęłam brać w tym samym czasie jak problem się pojawił. Czy to możliwe że od hormonów pierś inaczej pachnie? Dodam, że odciągnięte mleko z butelki wypija chętnie. Ale to już jest ostatecznosc kiedy nie mogę jej przystawić przez kilka godzin..Miałyście może podobne doświadczenia?
 
reklama
Witaj, jak najszybciej proponuję skontaktować się certyfikowanym doradcą laktacyjnym.
Mieszkam w dosyć małym mieście u mnie jest taka super Pani Basia, która uratowała moją laktację, po 5 tygodniach walki. Szybko wyłapała problem, co pozwoliło mi na kontynuację karmienia.
Nie znam się na tym, ale leki jednak przenikają do mleka, więc może masz rację, może tabletki zmieniają jego smak? Pozdrawiam i trzymam kciuki:
 
Witaj, jak najszybciej proponuję skontaktować się certyfikowanym doradcą laktacyjnym.
Mieszkam w dosyć małym mieście u mnie jest taka super Pani Basia, która uratowała moją laktację, po 5 tygodniach walki. Szybko wyłapała problem, co pozwoliło mi na kontynuację karmienia.
Nie znam się na tym, ale leki jednak przenikają do mleka, więc może masz rację, może tabletki zmieniają jego smak? Pozdrawiam i trzymam kciuki:
Tylko właśnie tu nie chodzi o smak mleka, bo odciągnięte do butelki zjada całe. Bardziej wygląda to tak, jakby jej sutek śmierdział..wiem, że pod wpływem hormonów zapach ciała może się zmieniać, ale nigdzie nie wyczytałam informacji, żeby dziecko nie chciało ssać od tabletek antykoncepcyjnych..
Jak nie przejdzie jej to przez weekend to chyba umówię się z jakimś doradca laktacyjnym. Tylko wiem co powie, że trzeba odstawić smoczek. Ale smoczek ssie od drugiego tygodnia życia (przez kolkę) i do tej pory nie było żadnych problemów z chwytaniem sutka.
 
Moja mala tak miala...poprostu z butelki lepiej sie pije..i tez odrzucila piers a z butelki pila normalnie.Moze zmienilas jakis zel do mycia czy balsam moze proszek i plyn do prania.Mala czuje inny zapach..i nie chce.Ja do 6 m nie uzywalam zadnych perfum ani zapachowych dezodorantow
 
Ja bym celowała w kryzys laktacyjny a z butelki je się znacznie łatwiej i niestety pojenie dziecka butelką może spowodować zupełne odrzucenie piersi. Ale kontakt z CDL jak najbardziej wskazany 💪
 
Moja mala tak miala...poprostu z butelki lepiej sie pije..i tez odrzucila piers a z butelki pila normalnie.Moze zmienilas jakis zel do mycia czy balsam moze proszek i plyn do prania.Mala czuje inny zapach..i nie chce.Ja do 6 m nie uzywalam zadnych perfum ani zapachowych dezodorantow
Wlasnie nic nie zmieniłam, ten sam żel i proszek..butelkę dostała kilka razy, więc nie zdazyla sie przyzwyczaic. Synek dostawał i smoczek i butelkę, kiedy trzeba było i nie miał problemów z ssaniem..w tyn problem, że w ogóle nie widać co jest przyczyną..
 
Wlasnie nic nie zmieniłam, ten sam żel i proszek..butelkę dostała kilka razy, więc nie zdazyla sie przyzwyczaic. Synek dostawał i smoczek i butelkę, kiedy trzeba było i nie miał problemów z ssaniem..w tyn problem, że w ogóle nie widać co jest przyczyną..

Ja mam 3 dzici ..syn jadl przez 2 lata pierś..corka 2 mies i odrzucila a synek teraz ma 9 mies i nie ma smoczka ani nie pije z butelki..kazda dzidzia inna...alw tak jakpisza dziwwczyny warto zadzwonic do poradni😍
 
Moja córa tak się zraziła do kp, że płakała na sam widok piersi. Myślę, że nie umiała dobrze chwycić, albo też wypływ był za duży. Pomogły nakładki laktacyjne.
 
Wlasnie nic nie zmieniłam, ten sam żel i proszek..butelkę dostała kilka razy, więc nie zdazyla sie przyzwyczaic. Synek dostawał i smoczek i butelkę, kiedy trzeba było i nie miał problemów z ssaniem..w tyn problem, że w ogóle nie widać co jest przyczyną..
Niestety wystarczy te kilka razy. O ile się nie mylę, w okolicy 3 miesiąca jest kryzys laktacyjny. Skoczek to też nie jest dobry pomysł przy kp. Ja bym na Twoim miejscu skonsultowała się z doradcą laktacyjnym, b przez weekend napewno się to nie poprawi.
 
reklama
Moja córa tak się zraziła do kp, że płakała na sam widok piersi. Myślę, że nie umiała dobrze chwycić, albo też wypływ był za duży. Pomogły nakładki laktacyjne.
Mam nakładki ale chyba źle dobrany rozmiar, bo dużo wystają poza sutek. I nie chciała tego schwycić. Może kupię jakieś mniejsze.
 
Do góry