reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle nie chce pic mleka co podawac

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Dziewczyny bo już nie wiem co robic.
Moja 10 miesięczna corka nie chce pic mleka z butelki. Jak chce ja karmic lyzeczka tez odwraca glowe w druga strone. Nie wiem czy już jej nie smakuje czy nie moze pic bo idą gorne jedynki.
Nie wiem co mambjej podawać zastępczego zamiast mleka tak żeby nie bylo zadbych niedoborow w organizmie. Napisze jak mniej wiecej wyglada jej dzien

1.Rano kaszka na mleku modyfikowanym lub mleczno ryżowa na wode
2. Jogurt Jogolino lub deser owocowy trzy zboza ze słoiczka firmy Gerber(zjada wieksze pol sloiczka tego wiekszego), owsianka ze sloiczka z owocami, twsrozek z owocami, jogurt z owocami Gerbera lub poprostu sloiczek owoca.
3. Zupka ze sloiczka np. Jarzynowa z cielecinka
4. Biszkopt lub owoc
5. Bylo mleko nan podobnie jak rano a teraz jest albo juz je kolację czyli znowu jakas kaszke.
W nicy nie chxe jesc wczesniej budzila sie na przynajmniej 150 ml. Jadla mleko rano na kolacje i czasami w nocy .
Pytanie do was czy ona je odpowiednio czy nie za malo? Nie chce jej podawac jedzenia na sile. Czy produktow mlecznych jest wystarczająco w jej menu, czy cos dodac lub w inny sposob przemycić. Boje sie ze moze je za malo a z powodu pandemii nie wiem nawet ile teraz wazy i czy dobrze przybiera na wadze. Czekam na jakies pomysly i pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Powiem ci ze nic nie daje rady nawet karmienie lyzeczka po prostu jak widzi cos bialego w butelce to odpycha rączką.
Jakie jogurty naturalne beda najlepsze ? Mozesz mi tez podpowiedziec co do platkow śniadaniowych jakiej firmy i jak je przyrządzasz?
Ja dawałam zott jogurty. A kaszę zalewalam tubka owocowa zamiast kupować smakowych. Wtedy kolor też jest inny. Owsiankę robiłam z płatków górskich, a z mlekiem to zwykle cornflakes.
Placki bananowe też bardzo wtedy wchodziły.
Moja w prawdzie ma 12.5 mz ,ale mleko pije tylko w nocy 1 , czasem się zdarzy 2 , na kolację tez daje mleko ale zje moze 90 ml i koniec, myślę ze je ok, choc śniadanie zmieniłabym na jajecznice lub jajko, a do zupki moze dodawać masło 83%
 
Ale do zupek ze sloiczka mozna dodawac maslo? Jakiej firmy polecasz to maslo bo ka sie nie orientuje. Moja ma dopiero dwa zeby ida dodatkowo dwie gorne jedynki wiec do jajecznicy chleba ani bulki jeszcze nie zje...
 
Ale do zupek ze sloiczka mozna dodawac maslo? Jakiej firmy polecasz to maslo bo ka sie nie orientuje. Moja ma dopiero dwa zeby ida dodatkowo dwie gorne jedynki wiec do jajecznicy chleba ani bulki jeszcze nie zje...
Większość sloiczków ma już olej dodany i tu nie ma potrzeby dodatkowo masła [emoji6], jeśli sama przygotowujesz posiłki wtedy zalecane jest dodać dobrej jakości olej, oliwe lub masełko
 
Ale do zupek ze sloiczka mozna dodawac maslo? Jakiej firmy polecasz to maslo bo ka sie nie orientuje. Moja ma dopiero dwa zeby ida dodatkowo dwie gorne jedynki wiec do jajecznicy chleba ani bulki jeszcze nie zje...
Moja dopiero na 11 miesięcy miała pierwszefo zęba. Wcześniej normalnie dawałam jej jajecznice i zupki z kawałkami. Dzieci rozcierają dziąsłami. Bułkę też ciamkala.
Masła do słoika nie ma potrzeby dodawać. Mleko z butli można zastąpić kasza karmiona łyżeczka, jogurtem naturalnym zamiast słodzonych jogolino, płatkami na mleku, owsianka. Może lepiej pójdzie karmienie butelką na spiocha, albo zaraz po przebudzeniu rano jako pierwszy posiłek.

Jak idą zeby często dzieci mają bunt na mleko.
 
Ostatnia edycja:
Moja dopiero na 11 miesięcy miała pierwszefo zęba. Wcześniej normalnie dawałam jej jajecznice i zupki z kawałkami. Dzieci rozcierają dziąsłami. Bułkę też ciamkala.
Masła do słoika nie ma potrzeby dodawać. Mleko z butli można zastąpić kasza karmiona łyżeczka, jogurtem naturalnym zamiast słodzonych jogolino, płatkami na mleku, owsianka. Może lepiej pójdzie karmienie butelką na spiocha, albo zaraz po przebudzeniu rano jako pierwszy posiłek.

Jak idą zeby często dzieci mają bunt na mleko.
Powiem ci ze nic nie daje rady nawet karmienie lyzeczka po prostu jak widzi cos bialego w butelce to odpycha rączką.
Jakie jogurty naturalne beda najlepsze ? Mozesz mi tez podpowiedziec co do platkow śniadaniowych jakiej firmy i jak je przyrządzasz?
 
reklama
Możesz dawać jogurt naturalny bio są w Lidlu albo biedronce, serek Mój ulubiony z Wielunia na kanapce, zrobić budyń (oczywiście nie gotowy z saszetki) na mleku krowim, owsiankę z owocami - moja córka się zajada. Albo zwykły twaróg z dobrym składem np z makaronem. Ja robię też jej takie kluski na wodzie - jedno jajko, 1/4 kostki białego sera, odrobinę mąki żeby ciasto było gęste miksuje i kładę takie kluseczki na gotującej się wodzie na ok 4-5min. Dużo żelaza i wapnia ma też amarantus ekspandowany, który możesz dać do jogurtu czy zrobić ciasteczka jako przekąskę :)
 
Powiem ci ze nic nie daje rady nawet karmienie lyzeczka po prostu jak widzi cos bialego w butelce to odpycha rączką.
Jakie jogurty naturalne beda najlepsze ? Mozesz mi tez podpowiedziec co do platkow śniadaniowych jakiej firmy i jak je przyrządzasz?
Ja dawałam zott jogurty. A kaszę zalewalam tubka owocowa zamiast kupować smakowych. Wtedy kolor też jest inny. Owsiankę robiłam z płatków górskich, a z mlekiem to zwykle cornflakes.
Placki bananowe też bardzo wtedy wchodziły.
 
Rozwiązanie
Do góry