reklama

Niemowle nie chce pić...

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Marlena**, 1 Styczeń 2012.

 1. Marlena**

  Marlena** Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córka bardzo mało wypija między i do posiłków... Nie martwiłabym się tym, gdyby nie trapiące nas os kilku tygodni problemy z zaparciami. Nie chce kompletnie pić soków ( a w przypadku zaparć pewnie by były zbawienne - pewnie z jabłek), pije wodę i herbatki ziołowe, ale w ilościach śmiesznie małych - 10-20 ml:( Nie ma znaczenia, czy to jest butelka czy niekapek... Jak ją zachęcać? Co z tymi sokami? Biegam za nią z piciem, ale ona ostatnio bardzo stanowczo demontruje swoje humory i odpycha moją reke, rzuca się - zachowuje się tak, jakby dawała mi do zrozumienia, że wyraźnie nie chce pić... Co robić? Poradźcie!


  [​IMG]
   
 2. styna26

  styna26 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja też nie chciała pić, nie mówię nadal nie pije dużo, ale dużo więcej pije odkąd zaczęłam delikatnie słodzić herbatki. Możesz też spróbować dawać jej łyżeczką.
   
 3. reklama
 4. benfica

  benfica Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej,

  Gabryś mimo, że je już sporo posiłków stałych, to i tak nie pije... nawet słodkawe herbatki go nie interesują. Tyle tylko ile wypije mleka i ile soku znajdzie się w przecierze owocowym. Ostatnio przeszliśmy na mleko Hipp i faktycznie, bardzo korzystnie wpływa na wypróżnianie.
   
 5. Ragna

  Ragna Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A jak wygląda sprawa z innymi posiłkami - mleko, zupki, owoce? Może w ten sposób uzupełnia płyny? Nasza córeczka też miała taki etap, że nie chciała za bardzo pić i się martwiliśmy, ale potem jej minęło. Prawda jest taka, że jak nie chce pić, to jej niestety nie zmusisz:( Próbuj od czasu do czasu podsunąć jej to picie, ale nie za często, bo może się zniechęcić... Może to głupi pomysł, ale może włącz na chwilę telewizję, niech się na tym skoncentruje i wtedy spróbuj? U nas taki sposób pomaga trochę przy jedzeniu, bo mamy niejadka...
   

Poleć forum