reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle nie chce pić...

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja córka bardzo mało wypija między i do posiłków... Nie martwiłabym się tym, gdyby nie trapiące nas os kilku tygodni problemy z zaparciami. Nie chce kompletnie pić soków ( a w przypadku zaparć pewnie by były zbawienne - pewnie z jabłek), pije wodę i herbatki ziołowe, ale w ilościach śmiesznie małych - 10-20 ml:( Nie ma znaczenia, czy to jest butelka czy niekapek... Jak ją zachęcać? Co z tymi sokami? Biegam za nią z piciem, ale ona ostatnio bardzo stanowczo demontruje swoje humory i odpycha moją reke, rzuca się - zachowuje się tak, jakby dawała mi do zrozumienia, że wyraźnie nie chce pić... Co robić? Poradźcie!


 
reklama
Moja też nie chciała pić, nie mówię nadal nie pije dużo, ale dużo więcej pije odkąd zaczęłam delikatnie słodzić herbatki. Możesz też spróbować dawać jej łyżeczką.
 
Hej,

Gabryś mimo, że je już sporo posiłków stałych, to i tak nie pije... nawet słodkawe herbatki go nie interesują. Tyle tylko ile wypije mleka i ile soku znajdzie się w przecierze owocowym. Ostatnio przeszliśmy na mleko Hipp i faktycznie, bardzo korzystnie wpływa na wypróżnianie.
 
A jak wygląda sprawa z innymi posiłkami - mleko, zupki, owoce? Może w ten sposób uzupełnia płyny? Nasza córeczka też miała taki etap, że nie chciała za bardzo pić i się martwiliśmy, ale potem jej minęło. Prawda jest taka, że jak nie chce pić, to jej niestety nie zmusisz:( Próbuj od czasu do czasu podsunąć jej to picie, ale nie za często, bo może się zniechęcić... Może to głupi pomysł, ale może włącz na chwilę telewizję, niech się na tym skoncentruje i wtedy spróbuj? U nas taki sposób pomaga trochę przy jedzeniu, bo mamy niejadka...
 
Do góry