reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle po szczepieniu rozdrażnione

Kasia :)

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
20
Witam. We wtorek byłam na szczepieniu z 8 tygodniowym niemowlakiem. W ten sam dzień było wszystko dobrze jak również i na drugi i trzeci. Od wczoraj jest marudny ciągle płacze. Częściej robi kupki. Bardzo się przy tym gniecie (codziennie 4 razy dostaje espumisan). Zasypia tylko na chwilę po czym się wybudza. Chwilę jest spokojny i zaczyna bardzo płakać. Bardzo trudno go uspokoić. Przez chwilę jest to praktycznie nie możliwe. Miał ukłucia w obie nóżki. Nie są zaczerwienione ani obolałe. Kupki robi częściej ale nie jest to raczej biegunka. Bo jest przerwa np 3 godz ze nie zrobi. A potem gniecie się zrobi i po nie długiej przerwie znów. Trochę jakby robił na dwa razy. Jego zachowanie jest bardzo dziwne. Karmię go piersią. Ubiegłej nocy budził się co pół godz/godz. Do piersi przystawiany chwilę jadl i zaczynam się szarpać i płakać. Uspokajalam go smoczkiem i znów do piersi i tak w koło.
Czy może być to wszystko spowodowane reakcją na szczepionkę?? Bardzo proszę o pomoc, już sama nie wiem co mam robić.
 
reklama
Rozwiązanie
Po 3 dniach to już raczej nic związanego ze szczepieniem. Taki płacz przy jedzeniu i w godzinach wieczornych może świadczyć o kolce. Spróbuj masażu brzuszka i ja polecam kateter windi po masażu, jeżeli usłyszysz wydobywajace się gazy to pewnie to przeszkadza maluchowi, a jeśli tak będzie to masowac między karmieniami, można próbować termoforu na brzuszek i kładzenie na brzuszek w ciągu dnia dużo.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie panstwowego zakladu higieny NOPy moga pojawic sie do 4 tyg od podania szczepionki a w przypadku szczepienia BCG duzo dluzej. Takze nie mozna wykluczyc takiej przyczyny po 3 dniach. Prawda jest ze najczesciej typowe objawy po szczepieniu czyli goraczka rozdraznienie, apatia, brak apetytu...
Po 3 dniach to już raczej nic związanego ze szczepieniem. Taki płacz przy jedzeniu i w godzinach wieczornych może świadczyć o kolce. Spróbuj masażu brzuszka i ja polecam kateter windi po masażu, jeżeli usłyszysz wydobywajace się gazy to pewnie to przeszkadza maluchowi, a jeśli tak będzie to masowac między karmieniami, można próbować termoforu na brzuszek i kładzenie na brzuszek w ciągu dnia dużo.
 
Właśnie chodzi o to że on ma problem z brzuszkiem od urodzenia. Tylko od nocy robi więcej kupek przy czym się bardzo gniecie. Zysypia i to go wybudza. Gniecie się i nie zrobi nic. A jak zrobi to "na rzadko ". Nie jest to zatwierdzenie bo kupki są luźne.
 
Wygląda na typową niedojrzalosc jelit. Kladz dużo na brzuszku, brzuch do brzucha, masaże, ciepłe okłady, dużo kp i cierpliwości. Może też skok rozwojowy się nałożył.
 
Kupka w tym wieku moze juz byc za rowno raz na tydzien czy dwa jak i po kazdym kp a nawet w trakcie. To ze coś było nie znaczy ze się nie zmieni. Zmiana to jedyna pewna rzecz u niemowlaka.
 
reklama
Przestraszylam się że może coś związanego ze szczepieniem. W nocy wybudzal się co chwilę ale nie płakał. Wybudza ło go to że chciał zrobić kupkę ale jakby mu się nie udawało. Chociaż zatwierdzenie to nie jest. Może faktycznie kolki
 
Po 3 dniach to już raczej nic związanego ze szczepieniem. Taki płacz przy jedzeniu i w godzinach wieczornych może świadczyć o kolce. Spróbuj masażu brzuszka i ja polecam kateter windi po masażu, jeżeli usłyszysz wydobywajace się gazy to pewnie to przeszkadza maluchowi, a jeśli tak będzie to masowac między karmieniami, można próbować termoforu na brzuszek i kładzenie na brzuszek w ciągu dnia dużo.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie panstwowego zakladu higieny NOPy moga pojawic sie do 4 tyg od podania szczepionki a w przypadku szczepienia BCG duzo dluzej. Takze nie mozna wykluczyc takiej przyczyny po 3 dniach. Prawda jest ze najczesciej typowe objawy po szczepieniu czyli goraczka rozdraznienie, apatia, brak apetytu pojawiaja sie w ciagu 2 dni od podania szczepionki, ale to nie gwarantuje ze pozniej nic nie moze sie dziac.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry