reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle prawie 5 miesięcy, kamienie w nerkach, zwapnienia, wapń, wit D?

Magda0909

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2019
Postów
1 715
Witam. Szukam pomocy. Mała na mm. Pediatra na moje pytanie czy mam jej podawać wit D3. Mówi że tak.. Podawałam. Mała mimo że skończyła 4 miesiące dalej drżała jej brudka. Byliśmy na usg przezciemiączkowym i u neuro. Wszystko okej. Zasugerowano badanie wapnia i witaminy D. Dodatkowo zrobiliśmy magnez i fosfataze(skierowanie od pediatry). Okazało się że mała ma 95 poziom witaminy D(dwa razy za duży) i za dużo wapnia. Od jakiś 2 tygodni nie dajemy witaminy D. Dziecko z małego leniuszka (naprawdę myślałam że ma taki temperament) zrobiła się cudownym, kochanym wiercipięta, odzyskała radość i robi wielkie postępy, ręce sie juz nie pocą, stopy też, a na pewno mniej, kości też już nie strzelają ( wg pediatry to norma że strzelały). Robiłyśmy ogólny mocz wyszedł okej. Dzisiaj musielismy skontrolowac nerki(w szpitalu okazało się że prawa ejst w granicy normy i jak zrozumiałam byl obecny jakiś kielich). Dziś okazało się że kielich wciąż obecny, mała ma kamicę nerkowa(zlogi, zwapnienia). Małe. Mamy szukać pomocy u nefrologa. Może sama to wyplycze. Czy ktoś ma podobne doświadczenia. Szukam pomocy. Polecanie w okolicach Warszawy nefrologa, urologa?
 
reklama
Rozwiązanie
Mieliśmy podobny problem w usg w 20 tygciazy widać było poszerzone miedniczki więc po urodzeniu zro iono od razu usg i wyszły zwapnienia małe nie było pewności czy zwapnienia czy kamica. Byliśmy w szpitalu czmp w Łodzi. Wyniki mial w miarę dobre czekano na hiperkalcynoze czyli zbyt duża ilość wapnia w organizmie. Teraz syn ma 3 lata ostatnio w 2 usg nic nie wykryto nie ma już zwapnien. Kontrolę musi mieć co pół roku do roku. Przez obecną sytuacje ominęła nas ostatnia kontrola ale wierzę że skoro zniknęło to już nie wróci. Z tym że nasz syn miał mała Wit d3 a i tak kazali odstawić Wit d3 bo ponoć powoduje właśnie zwapnienia. Trzeba kontrolować badac ale to na pewno nefrolog już będzie wiedział jakie wyniki zrobić z krwi i moczu...
Mieliśmy podobny problem w usg w 20 tygciazy widać było poszerzone miedniczki więc po urodzeniu zro iono od razu usg i wyszły zwapnienia małe nie było pewności czy zwapnienia czy kamica. Byliśmy w szpitalu czmp w Łodzi. Wyniki mial w miarę dobre czekano na hiperkalcynoze czyli zbyt duża ilość wapnia w organizmie. Teraz syn ma 3 lata ostatnio w 2 usg nic nie wykryto nie ma już zwapnien. Kontrolę musi mieć co pół roku do roku. Przez obecną sytuacje ominęła nas ostatnia kontrola ale wierzę że skoro zniknęło to już nie wróci. Z tym że nasz syn miał mała Wit d3 a i tak kazali odstawić Wit d3 bo ponoć powoduje właśnie zwapnienia. Trzeba kontrolować badac ale to na pewno nefrolog już będzie wiedział jakie wyniki zrobić z krwi i moczu przede wsyzyskim poziom wapnia fosforany itp. Życzę żeby się wypłukało. Pozdrawiam
U nas po porodzie nie było zwapien tylko ten kielich 5 mm, w ciąży wszystko okej z nerkami... Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że u Nas też problem zniknie! Życzę żeby się nie pojawił już u Was :)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry