reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle słabo przybiera na wadze. Menu dla 9-m hipotrofika.

Noel

Kochająca mama
Dołączył(a)
1 Sierpień 2007
Postów
5 513
Miasto
Legionowo
Witam,
jak powinno wyglądać menu 9-miesięcznego dziecka?
Moja córeczka urodziła się z hipotrofią.
Cały czas wzrost i waga są poniżej 3 centyla.
Wydaje mi się, że ilościowo zjada sporo (jak na swój wzrost i wagę) bo ok 300ml mleka, 500 ml mleka z kaszką i ok 200ml obiadku w ciągu doby.
Mimo to dość wolno przybiera na wadze.
Robiłysmy badania pod kątem zaburzę gospodarki hormonalnej, przyswajania pokarmów, refluksu żołądkowego i wszytsko jest ok.
Może są jakieś produkty, które spowodują szybszy przyrost masy ciała.
Dodam, że córeczka pije Humenę SL ze względu na większą kalorycznośc niż inne mleka.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Mam nadzieję, że nie zapomniała Pani o owocach podając produkty które córka je, w tej sytuacji należy zwiększać kaloryczność produktów tak jak to ma miejsce w przypadku mleka które Pani podaje, można do obiadku dodawać masło lub oliwę z oliwek (łyżeczkę) również do mleka, tłuszcz jest świetnym źródłem energii. Można również podawać kaszkę 2 razy dziennie, bo węglowodany to również źródło energii.Dobrze byłoby również aby mleko które dostaje również było zagęszczane kaszką lub kleikiem ryżowym.

manu:
śniadanie 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej lub kleiku ryżowego
II śniadanie –kaszka na mleku następnym,mogą być również płatki owsiane, gryczane
obiad- 200 ml zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem ½ żółtka i mięsem- wymiennie z rybą
podwieczorek 150 g – owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt
kolacja-200 ml – kaszka na mleku następnym

Wielkości porcji są uśrednione, więc dziecko może zjeść więcej lub mniej.
 
Witam,
dziękuję za poradę.
Owoce owszem podaję ale dość rzadko bo moja córka specjalnie za nimi nie przepada......podobnie jak ja.
Oliwę dodaje do zupek, kaszkę ryżową do prawie każdego melka, raz dziennie daję jej kaszkę mleczno-ryżową.
Dostaje także jogurty Nestle, deserki mleczno-owocowe itp produkty dla niemowląt.
 
Można podawać kaszkę mleczno-ryżową 2 razy dziennie, owoce powinna Pani podawać codziennie, może polubi jakiś inny smak, nie musi też zjeść całej porcji, nie dziedziczymy upodobań do produktów, tylko uczymy się preferencji w stosunku do różnych potraw jeśli nie będzie Pani córce podawać owoców nie będzie ich lubić.
 
Witam wszystkich!!!
Jestem nowa na forum i nie bardzo wiem czy "weszłam" w dobry temat. Otóż moja niuni ateż urodziła się jako hipotrofik w maju tego roku. Ważyła 2400 dł.47 dużo spadł, bo gdy wróciłyśmy do domciu miała 2050g:(
Już 3 razy miała bakterię w moczu;( w listopadzie mamy diagnostyke układu moczowego.
Martwie się bo mała mimo iż ma 5,5 miesiąca waży tylko 4700:( lekarz mówi że to przez bakterie ałabo przybiera:( inny że taka jej uroda....czy któraś z Was też miała podobne wątpliwości, czy wasze maluchy też słabo przybierały?? proszę wypowiedzcie się bo ja wariuję patrząc np na 3 miesięczne dzieci ważące po 6kg:(
 
Do góry