reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niemowlę slabo przybiera na wadze ? Proszę o analizę

Dołączył(a)
19 Luty 2019
Postów
14
cześć, proszę o analizę poniższych przyrostow bardziej doświadczone mamy niż ja - może któraś tak miała i mnie uspokoi bo uparlam się na kp, i odpieram wszystkie "dobre" rady wokol Ale bywa i tak że synek jest niespokojny po karmieniu i ogólnie bardzo długo je praktycznie tylko na spiocha. może się nie najada faktycznie ? już sama nie wiem i nie chce go glodzic... wiec tak;
21.01 waga przy urodzeniu 3580
24.01 waga spadkowa 3360
poniższe wagi w ubrankach w domu;
29.01 3640
05.02 3880
12.02 4020
26.02 4480 w tym okresie synek zaczął się wiercil przy karmieniu po 5 minutach wiec karmilam go z kazdej piersi tak krotko myśląc że się najada.
22.03 5000 po tym wazeniu się przerazilam i zaczęłam synka przytrzymywac przy piersi minimum 30 min. do tej pory tak je i tylko na spiocha je spokojnie.
30.03 5190
03.04 5340
10.04 5500
17.04 5540
jak zobaczylam ze przez ostatni tydzień przytyl 40g to zalamka.. choc patrząc całościowo to przez ostatnie 2 miesiące przybral ponad 1kg wiec ok?
maz juz mowi o butli - oszaleje. wiadomo że stres to wróg laktacje wiec pomóżcie,chyba że faktycznie coś tu nie gra?
 
reklama
Widać że po zmianie karmienia przyrost się poprawił. Po 3m minimum to 90g/tydz ale nie wazymy co tydzień (w tym wieku to juz raczej co 3-4tyg) - nie interpretujemy przyrostu po tygodniu, gdyz dzieci przybieraja skokowo.
Ja nie widzę potrzeby na ten moment do dokarmiania.
 
Hej
U nas identycznie, uspokoje Cie!!!!
Moja córeczka ma 9,5 Msc i waży 7640
Waga urodzenia prawie tak samo 3570
Przybiera bardzo powoli, około 3 Msc życia przez Msc przytula tylko 300 gram, od razu badania żeby wykluczyć anemie, ale wszystko ok, martwiłam się bardzo, trzymwlqm przy piersi ale to taki typ że jak nie chce jeść a mleko leci to się odwraca :/ nawet odlozylam smoczek na dwa tyg żeby sprawdzić czy odruch ssania nie zaburza, najada się szybko je parę minut, teraz wiadomo że jemy już sporo rzeczy ale nadal waga rośnie powoli , porostu będzie drobna, teściowa mówiła że jej córka była bardzo drobna i też jeździła po lekarzach a wyniki wszystko ok
Nasza pediatra też mówi żeby je dać spokuj bo jej córka była identyczna, do tej pory jest szczupła
Pozdrawiam
 
A może pomyśl o odciąganiu pokarmu i karmieniu butelką. Moja córcia też miała problem ze ssaniem piersi (wierciła się, była niespokojna, ewidentnie się nie najadała). Zaczęłam odciągnąć i karmić butelką. Sytuacja zmieniła się diametralnie. Wiedziałam ile dziecko je, najadała się i prawidłowo przybierała. Stała się też dużo spokojniejsza, noce zaczęła przesypiać od 4mż.. Odciąganie jest uciążliwe, ale przynajmniej mała je moje mleko.
 
cześć, proszę o analizę poniższych przyrostow bardziej doświadczone mamy niż ja - może któraś tak miała i mnie uspokoi bo uparlam się na kp, i odpieram wszystkie "dobre" rady wokol Ale bywa i tak że synek jest niespokojny po karmieniu i ogólnie bardzo długo je praktycznie tylko na spiocha. może się nie najada faktycznie ? już sama nie wiem i nie chce go glodzic... wiec tak;
21.01 waga przy urodzeniu 3580
24.01 waga spadkowa 3360
poniższe wagi w ubrankach w domu;
29.01 3640
05.02 3880
12.02 4020
26.02 4480 w tym okresie synek zaczął się wiercil przy karmieniu po 5 minutach wiec karmilam go z kazdej piersi tak krotko myśląc że się najada.
22.03 5000 po tym wazeniu się przerazilam i zaczęłam synka przytrzymywac przy piersi minimum 30 min. do tej pory tak je i tylko na spiocha je spokojnie.
30.03 5190
03.04 5340
10.04 5500
17.04 5540
jak zobaczylam ze przez ostatni tydzień przytyl 40g to zalamka.. choc patrząc całościowo to przez ostatnie 2 miesiące przybral ponad 1kg wiec ok?
maz juz mowi o butli - oszaleje. wiadomo że stres to wróg laktacje wiec pomóżcie,chyba że faktycznie coś tu nie gra?
Z takiej statystyki to moja położna mówiła że minimum przyrostu na miesiąc to powinno być 480g (wiadomo że trzeba też brać pod uwagę indywidualne sytuację jak choroby itp.) i tak jak poprzedniczka napisała ważenie tydzień w tydzień dziecka ma sens tylko w pierwszym miesiącu, później dziecko przybiera skokowo- w jednym tygodniu 40 a w następnym 240, więc teraz po prostu zacznij ważyć co 3-4tygodnie.
 
W książeczce zdrowia na końcu są siatki centylowe. Zawsze możesz tam nanieść wagę malucha i zobaczyć czy przybiera prawidłowo. Dopytam o wagę pediatra podczas kolejnych szczepień. Myślę że dobrze że przystawiasz dłużej do piersi, pierwsze mleko jest bardziej wodniste i gasi pragnienie, dopiero potem robi się bardziej odżywcze. Ważne też żeby karmić w nocy, te nocne mleko też ma nieco inny skład. Mój też czasem się wierci przy piersi, może musisz w trakcie go odbić i dalej przystawić? Spróbuj z laktatorem, może z butelki będzie mu łatwiej pić Twoje mleko, tylko kup elektryczny, bo tak to można oszaleć. Jeśli Ty masz mało mleko spróbuj **********, pobudza laktacje, pij dużo wody i się nie denerwuj. Może mały ma taką urodę i nie będzie jak ludzik Michelin :)
 
reklama
Jeszcze Ci napiszę minima:
120/tydz 0-3m
90/tydz 3-6m
50/tydz po 6m.
Oczywiście jak wyliczasz z kilku tyg, bo co tydzień to można ew noworodka ważyć.
A później to już zupełnie rzadko się waży. Raz na pół roku, rok ;)
Korzystaj z siatek na stronie who w książeczce niby też powinny być te dla dzieci kp ale różnie bywa.
 
Do góry