reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle trudnosci z myciem ząbków

Dołączył(a)
24 Luty 2023
Postów
5
Drogie mamy, mam problem z moim 7 miesięcznym maluchem. Nie daje sobie umyć buźki od środka (gaza nawinieta na palec lub szczoteczka na palec) przy każdej próbie jest płacz i awantura :( Jedyne co troche wychodzi to gryzak/szczoteczka którą maluch bawi się sam. Parę dni temu wyszły mu dwa ząbki, wiadomo ze rozszerzanie diety tez juz wleciało i teraz bardzo się martwię w jaki sposób mogę zadbać o prawidłową higienę. Poproszę o porady :) dziękuję bardzo
 
reklama
Mozliwe, że jeszcze bolą go dziąselka stąd nie jest mu przyjemnie, a może kolejne ząbki idą? U nas raz lepszy dzień i daje sobie masować a bywają dni, że nie, bo go bardzo boli
 
Hmmm chyba to nie to :( wzbrania się przed włożeniem mu czegos do buzi, wcześniej dopóki pił tylko mleko to nie martwiło mnie to tak bardzo jak teraz kiedy ma już mini ząbki
 
Posmarować jeszcze jakoś dało radę, ale dokładnie przemyc cale dziasla gazikiem tak jak kiedyś dało się noworodkowi to już nie :/ im starszy tym gorzej

Mój zaraz kończy 8 miesiąc i wszystko zależy jak bardzo go bolą. Próbuj bez nerwów, na spokojnie. Możesz spróbować szczoteczko gryzaka może będzie lepsze, albo taka silikonową szczoteczkę na palec masz. Może być lepsze niż wacik.
 
A spróbuj może takiej bajeranckiej szczoteczki sonicznej, która świeci 😄 Mój 8-miesieczny synek ją uwielbia do tego stopnia, że chce ją gryźć i czasami też ciężko umyć ząbki 😅 Ale bez problemu otwiera buzię jak widzi szczoteczkę i nic przy tym nie płacze
 
reklama
Ja jak koleżanka wyżej polecam szczoteczkę elektryczna, tez mamy świecąca. Moja coreczka co prawda już sporo starsza ale tez od początku cyrki z myciem. Zwykła za nic nie da umyć a tą świecąca uwielbia😀
 
reklama
Mój jest ciut starszy i nienawidzi mycia zębów to ma to robione na siłę i tyle. Starszy jak miał 2 lata też nie lubił i miał to samo. Wolę zapasy ze szczoteczką niż dziury w zębach. ;) Z czasem przywyknie. Starszy już się ogarnął.
 
Do góry