reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Niemowle znacznie mniej je

Czikibang

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witajcie,
Moja córcia 10 października skończyła 3 miesiące. Od początku była karmiona butelka - przez pierwszy miesiąc moim mlekiem i mm, a już od drugiego miesiąca tylko mm. Pierwsze dwa miesiące miała ogromny apetyt. Zanim ukończyła 1 miesiąc potrafiła zjeść niekiedy ponad 100 ml. Martwiłem się, że ciągle jest głodna, a teraz od jakichś 3 tygodni problem pojawił się w drugą stronę. Znacznie mniej je. Karmie ja teraz raz w nocy i co 3 godziny w ciągu dnia. Niekiedy zje 135ml ale z reguły kończy się na 100ml. Czasem jak próbuję jej wcisnąć więcej to się prezy do czerwoności i zaczyna płakać. Ostatnio jak byłyśmy u pediatry to kazał wprowadzić kleik, ale wydaje mi się że to jeszcze za wcześnie. Poza tym niestety nie za bardzo ufam mojemu pediatrze .. Masa urodzenia wynosiła 3300g, a ostatnio jak była wazona jej waga wyniosła 5500g. Wiem że wynika to trochę z faktu że przez pierwsze dwa miesiące znacznie przybrała na wadze. Czy uważacie że powinnam się martwić? Zrobić jakieś dodatkowe badania? Myślałam że może już powoli zabki będą wychodzić i z tad ta niechęć, ale dziąsełek nie ma zaczerwienionych i smoka cały czas chce.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

reklama

Jaasna

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Córka ma dobrą wagę i wcale nie zjada źle.
Dzieci w różnym okresie zjadają różne porcje. Dodatkowo mała prawdopodobnie przechodzi skok rozwojowy, stąd też mogą wynikać jej nastroje.
Moim zdaniem nie masz sie czym martwić; ciesz się, że dziecko zdrowe i ładnie rośnie :)

A co do zaleceń pediatry - nie słuchaj - on jest od leczenia nie od żywienia ;)
Polecam, poczytaj bloga Małgorzaty Jackowskiej nt żywienia niemowląt :)

pisces

Rozwiązania
0
U mojej córeczki było podobnie jako dwumiesięczny bobas potrafiła zjeść około 650 - 700 ml, a później przez ponad 2 miesiące jadła około 550 i tak stopniowo, stopniowo wchodziła z powrotem na większe wartości. Wedle zaleceń producenta powinna jeść około 1000 ml, a ona zjadała ledwo 600 i w żaden sposób nie można było jej namówić do jedzenia teraz jak o 6 miesięczne dziecko zjada 800, ale już zaczynam rozszerzać dietę. Pediatra zleciła badania moczu wszystko wyszło okej a dziecko Rozwija się prawidłowo jest bardzo aktywny po prostu tyle jedzenia w danym momencie potrzebowała. Według mnie uwagę ma już konkretną i teraz będzie tyć stopniowo. Waga urodzeniowa moje córki to 3950 g obecnie w szóstym miesiącu waży 6700 g.

Czikibang

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Córka ma dobrą wagę i wcale nie zjada źle.
Dzieci w różnym okresie zjadają różne porcje. Dodatkowo mała prawdopodobnie przechodzi skok rozwojowy, stąd też mogą wynikać jej nastroje.
Moim zdaniem nie masz sie czym martwić; ciesz się, że dziecko zdrowe i ładnie rośnie :)

A co do zaleceń pediatry - nie słuchaj - on jest od leczenia nie od żywienia ;)
Polecam, poczytaj bloga Małgorzaty Jackowskiej nt żywienia niemowląt :)
Dzięki bardzo Kochana! Podniosłas mnie na duchu :)

Czikibang

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mojej córeczki było podobnie jako dwumiesięczny bobas potrafiła zjeść około 650 - 700 ml, a później przez ponad 2 miesiące jadła około 550 i tak stopniowo, stopniowo wchodziła z powrotem na większe wartości. Wedle zaleceń producenta powinna jeść około 1000 ml, a ona zjadała ledwo 600 i w żaden sposób nie można było jej namówić do jedzenia teraz jak o 6 miesięczne dziecko zjada 800, ale już zaczynam rozszerzać dietę. Pediatra zleciła badania moczu wszystko wyszło okej a dziecko Rozwija się prawidłowo jest bardzo aktywny po prostu tyle jedzenia w danym momencie potrzebowała. Według mnie uwagę ma już konkretną i teraz będzie tyć stopniowo. Waga urodzeniowa moje córki to 3950 g obecnie w szóstym miesiącu waży 6700 g.
Czyli u Ciebie podobna sytuacja i wnioskuję że nie ma się czym martwić. Może faktycznie nasze dzieci w tym okresie mniej potrzebują i tyle. Dzięki bardzo :)

kas90

Miasto
Kraków
Rozwiązania
5
U nas i u synka siostry bylo podobnie. Ponoc ok 3 mc wyksztalca sie osrodek laknienia i dzieci nie jedzą juz pod korek

Mitap

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mnie to samo od drugiego miesiąca córka przestała chcieć jeść, ale mieliśmy w tym czasie problem z kolkami więc to normalne, tylko że kolki się skończyły a ona dalej nie jadała tyle ile powinna, na tydzień przytyła może z 70 g a to zdecydowanie za mało. Pediatra również zalecił kaszki kukurydziane i od 3 miesiąca życia podajemy w butelce z szybkim wypływem ta kaszkę i jakby chętniej ją zjada. Dodatkowo lekarz przepisał debridat i nie wiem czy to ten syropek czy te kaszki pobudziły apetyt a może kolki skończyły się na dobre i mała zjada trochę więcej co widać na wadze ale również pediatra uspokajała że nie ma się czym martwić bo dziecko zdrowe i ruchliwe i widocznie tyle potrzebuje zjeść. Teraz przestałam się tym przejmować bo mamy inny problem prawdopodobnie AZS ale to okaże się po wizycie u dermatologa. Także spokojnie jak tylko zdrowe to nie ma się czym przejmować

Czikibang

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny, jest coraz gorzej.. Wczoraj na przykład moja córeczka zjadła przez całą dobę lekko ponad 400 ml.. Wydaje mi się że to jest bardzo mało jak na jej wiek (10-tego kończy 4 miesiące). Byliśmy u innego pediatry, to zrobił usg brzuszka i wszystko jest w porządku. Nie ma nietolerancji laktozy, żadnego refluksu ani nic z tych rzeczy. Kazał zmienić mleko na bebilon comfort (wcześniej używaliśmy hipp combiotik), żeby zupełnie zmienić smak. Pierwszego dnia niby spoko jadła, ale z każdym dniem coraz gorzej i właściwie jak we czwartek zrobiła kupke tak od czwartku nic. Robi po tym mleku bardzo smierdzace baczki. Martwię się czy skoro tak mało je, to będzie przybierala na wadze, a to przecież jest teraz najistotniejsze żeby rosła.. Próbowałam dawać z różnych butelek, nawet łyżeczka, ale to nic nie zmienia, trochę zje i wypycha smoka, a jak zaczynam na siłę jej wkładać to się denerwuje i płacze. Co mam robić?

reklama

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Dziewczyny, jest coraz gorzej.. Wczoraj na przykład moja córeczka zjadła przez całą dobę lekko ponad 400 ml.. Wydaje mi się że to jest bardzo mało jak na jej wiek (10-tego kończy 4 miesiące). Byliśmy u innego pediatry, to zrobił usg brzuszka i wszystko jest w porządku. Nie ma nietolerancji laktozy, żadnego refluksu ani nic z tych rzeczy. Kazał zmienić mleko na bebilon comfort (wcześniej używaliśmy hipp combiotik), żeby zupełnie zmienić smak. Pierwszego dnia niby spoko jadła, ale z każdym dniem coraz gorzej i właściwie jak we czwartek zrobiła kupke tak od czwartku nic. Robi po tym mleku bardzo smierdzace baczki. Martwię się czy skoro tak mało je, to będzie przybierala na wadze, a to przecież jest teraz najistotniejsze żeby rosła.. Próbowałam dawać z różnych butelek, nawet łyżeczka, ale to nic nie zmienia, trochę zje i wypycha smoka, a jak zaczynam na siłę jej wkładać to się denerwuje i płacze. Co mam robić?
Zrób morfologię z rozmazem, żelazo, ferrytyna, mocz ogólny i na posiew. Może infekcja pęcherza, jest bezobjawowa, a dziecko odmawia jedzenia.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry