reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemożność oddania gazów

G

guest-1681834848

Gość
Witam , mój maluch za dwa tyg ma 6 miesięcy.. jest karmiony piersią i dokarmiany mm na początku był na Bebiko ale po nim były zaparcia ,wzdęcia, przelewanie w brzuszku a z tym niepokoj i płacz dziecka, pediatra zaleciła Bebilon comfort. Jesteśmy na nim od 4 miesięcy ale jest coś co mnie niepokoi .. wzdęcia wróciły i to że mały nie może puścić bączka.. widzę że chce ale nie może i ma brzuszek ja żaba.. od początku był z tym problem, nawet wydaje mi się że ten Bebilon pomógł bo gdy mały jadł tylko pierś to było gorzej... Przelewało mu się w brzuszku , nie robił kupki mimo że się spinał, miał ogromne wzdęcia ( tak,OD SAMEJ PIERSI) , potem Bebiko ,potem Bebilon comfort... Pediatra podejrzewała nietolerancję laktozy ale oczywiście żadne badania w tym kierunku nie zostały zrobione... Mały robił do 4 miesiąca kupki w których był śluz, czasem zdarzały się takie gdzie ten śluz był ciemny ale nie wyglądało to na krew. Mówiłam o tym pediatrze i to nie jednemu bo zmieniałam ich i było ich aż 4 i każdy to olewał i mówił że wszystko jest okej .. Nie wiem co robić ... Małemu mimo że dzięki mm comfort robi przynajmniej kupkę to zbierają się na nowo gazy i ma bardzo wzdęty brzuszek ( masaże nie pomagają , leżenie na brzuchu też nie , probiotyk też nie), również mimo że pije to mleko to nadal słychać jak mu się przelewa w brzuszku za każdym razem czy pije mm czy pierś to to słychać a przy tym przelewaniu się jest niespokojny i przerywa na chwilę jedzenie... Czy to może być alergia ? Albo nietolerancja laktozy ? Chciałabym żeby moje dziecko przestało cierpieć z powodu dolegliwości brzuszkowych ... Przykro mi patrzeć jak się męczy 😟 a gdybym w końcu znalazła kogoś kto mi odpowie byłabym wdzięczna, wiedziałabym na jakie mleko zmienić czy coś żeby w końcu było w porządku... Już po tylu lekarzach się olatałam i żaden nic konkretnego nie powiedział , zawsze słyszę że to normalne .
A tak poza tym robiliśmy dwa tyg temu morfologię i wyszedł stan zapalny gdzie moje dziecko jest zdrowe jak ryba , czy to może być coś z tym brzuszkiem ?
 
reklama
Nie wiem, czy to Ci pomoże, bo u nas problem bym z brzuszkiem, ale nie do końca taki.. byl y wzdęcia, przelewanie, płacz, generalnie było źle. Wszyscy tłumaczyli, że niedojrzały układ pokarmowy.. Karmiłam syna piersią.
Jedna lekarka zaleciła dietę eliminacyjną: zaczęłam od mleka- nie jadłam niczego, co miało w sobie białko mleka krowiego (praktycznie wszystkie słodycze poszly w odstawke i generalnie masa rzeczy). zamieniłam na mlek owsiane- duuuza poprawa. Potem eliminowałam jeszcze inne rzeczy (jajka, banany, kakao) i problem generalnie zniknął.
Może warto spróbować zrezygnować z mleka?
Dokarmiasz mm- też należałoby zastąpić na mleko bez białka mleka krowiego..
Może powoli rozszerzanie diety także pomoże?
 
Nie wiem, czy to Ci pomoże, bo u nas problem bym z brzuszkiem, ale nie do końca taki.. byl y wzdęcia, przelewanie, płacz, generalnie było źle. Wszyscy tłumaczyli, że niedojrzały układ pokarmowy.. Karmiłam syna piersią.
Jedna lekarka zaleciła dietę eliminacyjną: zaczęłam od mleka- nie jadłam niczego, co miało w sobie białko mleka krowiego (praktycznie wszystkie słodycze poszly w odstawke i generalnie masa rzeczy). zamieniłam na mlek owsiane- duuuza poprawa. Potem eliminowałam jeszcze inne rzeczy (jajka, banany, kakao) i problem generalnie zniknął.
Może warto spróbować zrezygnować z mleka?
Dokarmiasz mm- też należałoby zastąpić na mleko bez białka mleka krowiego..
Może powoli rozszerzanie diety także pomoże?
tak rozszerzamy powolutku dietę , ale dalej jest to samo i zauważyłam ,że jak daje małemu wodę czy właśnie np coś innego niż mleko to nie ma tak że się przelewa w brzuszku a tylko jak zaczyna pić mleko to się zaczyna...
 
Nie wiem, czy to Ci pomoże, bo u nas problem bym z brzuszkiem, ale nie do końca taki.. byl y wzdęcia, przelewanie, płacz, generalnie było źle. Wszyscy tłumaczyli, że niedojrzały układ pokarmowy.. Karmiłam syna piersią.
Jedna lekarka zaleciła dietę eliminacyjną: zaczęłam od mleka- nie jadłam niczego, co miało w sobie białko mleka krowiego (praktycznie wszystkie słodycze poszly w odstawke i generalnie masa rzeczy). zamieniłam na mlek owsiane- duuuza poprawa. Potem eliminowałam jeszcze inne rzeczy (jajka, banany, kakao) i problem generalnie zniknął.
Może warto spróbować zrezygnować z mleka?
Dokarmiasz mm- też należałoby zastąpić na mleko bez białka mleka krowiego..
Może powoli rozszerzanie diety także pomoże?
na takiej diecie też byłam jakiś czas temu , pediatra kazała mi właśnie wyeliminować nabiał i też zastepowalam mleko krowie np sojowym ale to też właściwie nic nie dało bo zaczęłam wprowadzać nabiał i było dobrze może z miesiąc i z powrotem się zaczęło to samo ... Nie mam pojęcia już co robić , zastanawiam się czy nie pojechac prywatnie do gastroenterologa, bo zmienialam pediatrów i każdy po prostu to olewa twierdząc że to normalne bo dziecko ma niedojrzały układ pokarmowy, no ale 6 miesięczne wydaje mi się że już jakoś rozwinięty ma... Tak jak zlewali śluz , przelewanie a nawet widoczny ból brzucha u mojego dziecka, twierdząc że to normalne...teraz lekarze z tego co zauważyłam ta są jacyś bez wiedzy, samemu trzeba wszystko załatwiać na własną rękę. Do tego synek od początku ma często nosek zagilany i to może być alergia... Martwię się również o ta morfologie bo wyszło mu że ma gdzieś zapalenie i to jest podwyższone od jakiegoś czasu a oni mówią że jak dziecko nie ma gorączki to nic nie będziemy robić no kurde, a przeczytałam wczoraj że dziecku które ma tak coś z tym brzuszkiem kupami itp to może mieć stan zapalny w jelitach, a skoro widzę że moje dziecko jest ogólnie zdrowe to może jednak z brzuchem coś się dzieje
 
To koniecznie poszukaj lekarza, który zleci np badanie kupki..
U na eliminacja trwała długo. U nas zaprzestaniu jedzenia przeze mnie nabiału krowiego jeszcze z tydzień miał kłopoty, więc to nie od razu. No ale u nas to były też inne rzeczy.. ale ja myślę,że najbardziej to to mleko mm- poproś lekarza o receptę na takie bez mleka krowiego, może będzie lepiej. Ale tak koniecznie przebadaj malucha..
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
4
Wyświetleń
935
G
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
874
Natuś_ka
N
G
Odpowiedzi
3
Wyświetleń
827
guest-1681834848
G
Do góry