reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepasteryzowane mleko od krowy dla dziecka - proszę o pomoc

Dorota.991

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2022
Postów
21
dziewczyny , mam problem … synek skończył rok … postanowiliśmy mu podawać mleko od krowy … znajomi mają swoją gospodarkę , mąż wziął od nich mleko , myślałam ze jest pasteryzowane ,bo maz zapewniał ze pytał … przyznał się , ze nie zapytał dokładnie czy jest pasteryzowane , tylko dowiedział się , ze przechodzi jedynie przez filtry . Teraz jak zadzwoniłam sama do znajomego , to powiedział , ze nie pasteryzuja mleka …. Masakra ! Jestem przerażona !!co mam twraz zrobić ? Boję się , ze synek mógł coś złapać …. Nie ma żadnych objawów . Mieliśmy około 3 butelki mleka po 2 litry … on wypił może około 1,5-2 litry takiego mleka . Nie gotowałam go , jedynie podgrzewalam i podawalam w szklance do popicia … bardzo mu smakowało do kolacji … potrafił wypić na raz około 250 ml takiego mleka .
Jest czym się przejmować ? W internecie znalazłam takie informacje , które przyprawiają mnie o zawał … wiem , ze dzieci nie powinny przyjmować niepasteryzowanych produktów .
,,Niestety, ceną za korzyści płynące ze spożywania świeżego mleka krowiego jest ryzyko poważnych zakażeń transmitowanych wraz z nieprzetworzonym produktem, takich jak gruźlica, bruceloza, listerioza, enterokrwotoczne Escherichia coli2-4”
 
reklama
Nie wiem jak wyglada to teraz, ale ja od dziecka takie piłam. A maz już od 4. miesiąca. Nie dostawał mm tylko właśnie takie ciepłe mleko pół na pół z woda. Żyjemy, mamy się dobrze:) dużo bym teraz dała za takie mleko ale mimo, ze mieszkam na wsi to nie ma gdzie kupić. Na pewno więcej mleka w mleku w takim od krowy niż w tym co nazywają mlekiem ze sklepu.
 
Nie wiem jak wyglada to teraz, ale ja od dziecka takie piłam. A maz już od 4. miesiąca. Nie dostawał mm tylko właśnie takie ciepłe mleko pół na pół z woda. Żyjemy, mamy się dobrze:) dużo bym teraz dała za takie mleko ale mimo, ze mieszkam na wsi to nie ma gdzie kupić. Na pewno więcej mleka w mleku w takim od krowy niż w tym co nazywają mlekiem ze sklepu.
Ja również oraz mój maz także , jednak nie wybaczyłaby sobie , gdyby synowi coś się stało przeze mnie …
 
No ale raczej Wasze matki gotowały to mleko "prosto od krowy"... Przynajmniej jak byliście niemowlakami.
 
Moim zdaniem poza ewentualną biegunką nic się nie stanie. Zależy jaki reżim sanitarny panuje u znajomego. Możesz podawać takie mleko ale wcześniej poprostu je przegotuj i rozcieńcz wodą. Są domowe sposoby pasteryzacji,więc moim zdaniem nie powinnaś z niego rezygnować.
 
reklama
Moim zdaniem poza ewentualną biegunką nic się nie stanie. Zależy jaki reżim sanitarny panuje u znajomego. Możesz podawać takie mleko ale wcześniej poprostu je przegotuj i rozcieńcz wodą. Są domowe sposoby pasteryzacji,więc moim zdaniem nie powinnaś z niego rezygnować.
Mleko trafia do mleczarni , wiec gdyby posiadało jakieś niebezpieczne drobnoustroje to podejrzewam , ze gospodarze mieliby nie małe problemy
 
Do góry