reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

    A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Niepełnoletni rodzice_ a uznanie dziecka

mamoośka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Październik 2007
Postów
6 506
Rozwiązania
0
Urodzenie dziecka może osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Gdyby matka dziecka wyszła za mąż, to mimo braku wymaganego wieku, nabyłaby ową zdolność.
W doktrynie prawniczej wyrażono jednak pogląd, iż niepełnoletnia, niezamężna matka dziecka, mimo braku pełnej zdolności do czynności prawnych, może zgłosić urodzenie dziecka
Do uznania dziecka małoletniego potrzebna jest zgoda matki. Jeśli jednak matce nie przysługuje władza rodzicielska (a tak jest, gdy i matka jest niepełnoletnia), to wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka.

Jeżeli rodzice są niepełnoletni -/ władza rodzicielska nie przysługuje żadnemu z rodziców/, zatem dla dziecka trzeba będzie ustanowić opiekuna (np. babkę dziecka) – i to on, jako przedstawiciel ustawowy, będzie musiał wyrazić zgodę na uznanie.
 
reklama

olakalisz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Listopad 2008
Postów
192
Miasto
Gdańsk / Kalisz
Rozwiązania
0
Ponadto niepełnoletnia matka rejestrując dziecko w USC nie może podac danych ojca - może podac imię a nazwisko będzie wpisane takie jak nosi matka dziecka. Owa młoda mama nie odbierze becikowego i żadnych pieniędzy z tytułu urodzenia dziecka , czy też świadczenia rodzinnego póki nie będzie ustalony prawny opiekun dziecka- wiem bo sama przez to przechodziłam.
 

mamoośka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Październik 2007
Postów
6 506
Rozwiązania
0
Prawnym opiekunem mogą być dziadkowie i sprawa załatwionqa
 

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry