reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niepełny stosunek - rok

Jej, rozmawialiśmy i oboje ustaliliśmy, że jak dziecko się pojawi to super, obydwoje tego chcemy. Tylko nie nastawialiśmy się w ten sposób że tak koniecznie chcemy już i teraz.

A moje pytanie wynika stąd, że tyle słyszałam o tzw wpadkach ze stosunku przerywanego i obawiam sie ze skoro nam się nie udało po tak długim czasie to może jednak coś jest nie tak
My z partnerem od ostatniego porodu rok i 8 miesięcy stosowaliśmy stosunek przerywany przez cały ten czas w ciaze nie zaszlam. Aż nagle okres zanikł i okazało się że zaszłam w nieplanowana ciaze
 
reklama
Jej, rozmawialiśmy i oboje ustaliliśmy, że jak dziecko się pojawi to super, obydwoje tego chcemy. Tylko nie nastawialiśmy się w ten sposób że tak koniecznie chcemy już i teraz.

A moje pytanie wynika stąd, że tyle słyszałam o tzw wpadkach ze stosunku przerywanego i obawiam sie ze skoro nam się nie udało po tak długim czasie to może jednak coś jest nie tak
Ale co Wam się nie udało? Stosunek przerywany to nie jest sposób na poczęcie dziecka. Jak oboje chcecie dziecko bez spiny "już teraz" to zacznijcie współżyć do końca, a nie liczyć na wpadkę i się stresować, że ciąży nie ma.
Zamartwiać się to można, jak po roku obserwacji, testów owulacyjnych i monitoringu owulacji się nie udaje. A nie jak się nie zachodzi w ciążę że stosunku przerywanego.
 
Ja kilka lat tak się "zabezpieczalam" ciąży nie było, a jak już chciałam w niej być i był pełen stosunek ,to 2 lata sie starałam, jeśli chcecie dzoecko ,to warto to z partnerem uzgodnić, I iść do lekarza ,na podstawowe badanie
 
Dziewczyny, przez ponad rok czasu uprawiałam z partnerem seks bez wytrysku w środku. Praktycznie nie zdarzyło nam się czyli tzw seks przerywany.
Czy wg was jest to normalne ze przez ten czas nie udało się zajść w ciąże? Po cichu liczyłam że jednak którego dnia test pokaże dwie kreski... a tu cisza.

Miałyście tak, że jak już seks był pełny to udało wam się zajść w ciążę?
Skoro chcecie dziecka to po co stosunek przerywany?
 
My też liczyliśmy na przerywaprzerywany, dziecka z tego nie było. A po pierwszej ciąży (stosunek bez zabezpieczeń) ponad rok probowalismy z drugim i dopiero teraz się udalo. TO nie jest takie proste.
Ale zgadzam się z dziewczynami- jak chcecie dziecka to do końca, a nie liczcie, że może się uda inaczej.
 
reklama
My stosunek przerywany uprawialiśmy jakieś 2 lata. Wpadki z tego nie było. Jak już postanowiliśmy, ze to ten czas to po roku się udało. O ciąże wcale nie jest tak łatwo... ani zajść, ani donosić...
 
reklama
Do góry