reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niepłodność męska

reklama
Po pierwsze nasienie u mężczyzny zmienia się dynamicznie. A to oznacza, że ostatnia choroba z wysoką gorączką, czy jakieś leki mogły "popsuć" nasienie.
Badania należy powtórzyć po 3 miesiącach. W tym czasie zapisałabym się do androloga. Należy wykonać szereg badań w celu ustalenia przyczyny. Bywa, że operacyjnie lub farmakologicznie da się poprawić nasienie. Bywa, że poprawia się samo.
Jednak wartości poniżej 1mln/ml plemników nie rokują zbyt dobrze. Domyślam sie, że ruchliwość też jest niska? Jezeli tak to jest OAT III stopnia. (oligoasthenoteratozoospermia).Jezeli nie będzie "poprawy" to radzę się wybrać szybko do kliniki leczenia niepłodności witaminki tutaj nie pomogą.
 
Trzeba zadbac o jadra czyli nie przegrzewac ich, nie nosic telefonu komorkowego w kieszeni spodni, nie trzymać tabletu na jadrach, nie kapac sie w goracej wodzie.....
 
Cześć dziewczyny :)
już dwa lata staramy się o dziecko i okazało się, że mój partner ma złe wyniki nasienia (0.8 mln i pojedyncze żywe w polu widzenia).
Chodzimy do androloga ale ten przepisuje tylko kolejne leki po których, nie ma żadnej poprawy i nie zleca niestety żadnych badań.
Czy możecie polecić dobrego lekarza w Warszawie?
 
Cześć dziewczyny :)
już dwa lata staramy się o dziecko i okazało się, że mój partner ma złe wyniki nasienia (0.8 mln i pojedyncze żywe w polu widzenia).
Chodzimy do androloga ale ten przepisuje tylko kolejne leki po których, nie ma żadnej poprawy i nie zleca niestety żadnych badań.
Czy możecie polecić dobrego lekarza w Warszawie?
Mogę polecić docenta Dobronskiego. Nam pomógł. Ma super podejście do facetów i widać, że andrologia to jego pasja. Sprawdź na znanylekarz.pl
 
Wiem, że niektórych facetów ciężko namówić na wizytę do lekarza, ale należy wykonać przynajmniej badanie ogólne nasienia. Mój mąż w Invikcie robił badanie, mówił, że nic mu nie przeszkadzało…
 
Cześć dziewiczyny. Niedawno zrobiliśmy badanie nasienia i trochę się zalamalismy. Wyszło, że tylko 6% jest prawidłowych plemników. Mąż bierze Fertilman plus, ostatnio tj. Jakiś tydzień przed badaniem goraczkowal 2 dni, brał leki przeciwgoraczkowe i przeciwzapalne. Czy myślicie, że mogło to mieć wpływ na wyniki? Ja wiem, że trzeba za jakiś czas powtórzyć badania ale powiedzcie, nie jest dobrze prawda :( Do jakiego najlepiej udać się specjalisty? Ginekologa od leczenia niepłodności czy androloga, teraz czy po następnym badaniu?
 
reklama
Morfologia 6% jest w porządku, nie ma powodu do lamentu, bo przecież akceptowalne minimum to 4%

Fertilman ma całkiem fajny skład, ale według zaleceń do których dotarłam trochę małe ilości. Dlatego mojemu M. kupiłam niektóre z nich oddzielnie tak jak np. L-karnityne, którą bierze 2x1,500 mg, cynk 30 mg,selen 100 mcg., L-arginina 2000mg, metylowany kwas foliowy 800mcg.

Wyniki miał fatalne morfologia 1%
koncentracja 3,1
całkowita ilośc plemników 12mln
po 1,5 mieisiąca zrobił badanie i już morfologia 2%, koncentracja 15, całkowita ilość plemników 60mln.
Wyniki nadal są słabe ale jak na 1,5 miesiąca suplementacji wyszło obiecująco, czekamy jeszcze chwile żeby zrobić po 3 miesiącaach, bo jak wiadomo tyle potrzeba na odbudowe plemników.
 
Do góry