reklama

niepłodność

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez rabarbar, 19 Kwiecień 2010.

1. rabarbar

rabarbar Fanka BB :)

Jakie znacie sposoby na leczenie niepłodności??
    Bo mnie się gdzieś obiło o uszy, że niepłodność można leczyć odpowiednią dietą. Tylko zupełnie nie pamiętam, gdzie o tym czytałam nie mogę sobie też przypomnieć co to za dieta była. Może wy też słyszałyście coś na ten temat i czy uważacie, że leczenie niepłodności za pomocą odpowiedniej diety jest skutecznym sposobem ??

2. Coldpay

Coldpay Zaciekawiona BB

Skoro zła dieta może wpłynąć na niepłodność (a może, bo słyszałam o zaburzeniach owulacji na tle metabolicznym), to odpowiednia dieta dopasowana do fenotypu zapewne może tą przypadłość wyleczyć. Musiałabyś popytać w klinice Vimed w Warszawie, oni się zajmują leczeniem niepłodności i dietami. Słyszałam tez o diecie płodności. W jej skład wchodzi wszystko czego przyszła matka potrzebuje do prawidłowego rozwoju płodu.

3. reklama
  4. Alaa

Alaa Fanka BB :)

Moja przyjaciółka stosowała specjalną dietę, która miała doprowadzić do tego, że w końcu zajdzie w ciążę. Niestety po za tym, że schudła efektów nie było.

Słyszałam, że dobre efekty daje naprotechnologia, ponoć teraz są od tego wyszkoleni doradcy i lekarze, którzy się na tym znają. Trzeba poszukać w necie.

5. rabarbar

Bardzo mnie ciekawi to, że dieta może wpłynąć na leczenie niepłodności. W zasadzie jest to bardzo ciekawe, bo ja wcześniej nie myślałam o tym, że odżywianie może też mieć wpływ na walkę z niepłodnością.
    Owszem na pewno dobrze dobrana dieta może zdziałać cuda, tzn. na pewno może poprawić naszego ogólne samopoczucie, może wpłynąć na to, czy mamy energię.
    Chciałabym uzyskać nieco więcej informacji na temat tego, na czym polega leczenie niepłodności za pomocą diety np w tej klinice Vimed.
    Jeśli możecie mnie odpowiedzieć, na jakiej podstawie dobierają oni dietę, co jest głównym czynnikiem, który może spowodować, że dieta będzie skuteczna w walce niepłodności.
    Jeśli macie jakiekolwiek informacje to piszcie. Myślę, że temat jest dość ciekawy.

6. Nikita84

Nikita84 Mamusia Kubusia

O tej klinice nie mam informacji, ale chcę się wypowiedzieć co do głównego pytania. Zanim zaczniemy leczyć niepłodność trzeba znaleźć jej przyczynę, a jest ich trochę. Ten wątek będą też czytać osoby niezorientowane, więc myślę że warto to podkreślić.
    Jeśli przyczyną niepłodności są na przykład zespół policystycznych jajników, niedrożne jajowody, albo inne nieprawidłowości w budowie to żadna dieta nie pomoże:no:

Natomiast inną przyczyną może być również nieprawidłowa dieta, typu drastyczne odchudzanie, albo eliminowanie z diety ważnych składników które są po prostu potrzebne do prawidłowego przebiegu owulacji.

Podkreślam - nieprawidłowa dieta może być przyczyną niepłodności, ale jeśli jest inna przyczyna to żadna dieta nie pomoże.

To moje zdanie, na niepłodność leczyłam się 5 lat, wcześnie rozpoznana przyczyna pomogła zatrzymać rozwój choroby, jak widać skutecznie, zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań:-)

7. LuizaPatrycja

LuizaPatrycja Gość

Mam takie samo zdanie jak Nikita.....

8. Coldpay

Coldpay Zaciekawiona BB

Oczywiście że tak! Nie wiem czy zostałam dobrze zrozumiana...Niewłaściwa dieta może (nie zawsze) być jedną z wielu przyczyn niepłodności. Tak jak zespół policystycznych jajników. Przyczyn jest wiele, ale koleżanka pytała akurat o diety. Mogą być przyczyna problemów zajścia w ciążę. Słyszałam o zaburzeniach owulacji na tle metabolicznym. Wiem że ta klinika leczy z niepłodności, więc warto chwytać każdą okazje, kiedy jest problem ze zdiagnozowaniem. Leczenie opiera się zapewne na utworzeniu specjalnej diety płodności na podstawie badań.

9. Nikita84

Nikita84 Mamusia Kubusia

Coldplay, dobrze się zrozumiałyśmy:tak: Rabarbar spytała cytuję : " czy uważacie, że leczenie niepłodności za pomocą odpowiedniej diety jest skutecznym sposobem ?? "
    A Ty i ja mamy to samo zdanie, tylko inaczej dobrałyśmy słowa. Dieta pomoże jeśli przyczyną niepłodności jest niewłaściwa dieta lub zaburzenia metaboliczne, jeśli jest inna przyczyna to dieta nie pomoże, proste.

Fajnie że napisałaś o tej klinice, osoby zaglądające na ten wątek znajdą konkretną informację gdzie się udać po poradę:tak:

10. reklama
  11. rabarbar

oj bardzo dziękuję za te wyjaśnienia. Może ja też trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale na szczęście wszystko wróciło na właściwy tor.
    Dobrze wiedzieć, jakie macie zdanie na temat diety i leczenia niepłodności. Myślę, że jeśli ma się problem z niepłodnością to dobrze jest stosować diety, które pomogą w jej leczeniu. Myślę, że nawet jeśli nie jest ona decydującym czynnikiem, to na pewno nie zaszkodzi. Oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze dobrana prawda??

12. Coldpay

Coldpay Zaciekawiona BB

;) Dokładnie ;)

Poleć forum