reklama

Niepokoje w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez boobinka, 16 Wrzesień 2007.

1. boobinka

boobinka Początkująca w BB

Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że od 2 tygodni jestem wciąż chora, w zeszłym tygodniu brałam leki, w tym ferwex itp. Boję się, że mogły one źle wpłynąć na moje dziecko. Co o tym sądzicie? Czy słusznie się denerwuję?

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

napewno nie masz sie czym denerwowac, gdyby cos sie mialo stac to by juz sie stalo.

3. reklama
  4. Emcia

Emcia Marcowa Mama '06

Zgadzam sie! Nie masz sie czym przejmowac! Kobiety biora duzo mocniejsze leki zanim dowiedza sie, ze sa w ciazy i wszystko jest ok! Powodzenia!!!;-)

5. agakr2

agakr2 Aktywna w BB

Nie martw się!!! Ja zanim się dowiedziałam o ciąży też brałam leki i to o wiele silniejsze niż Ty podajesz. Wszytsko na pewno będzie dobrze. Po prostu teraz, jak już o ciąży wiesz dbaj o siebie. Bierz witaminy i kwas foliowy.

6. scruffy

scruffy Mamula Zbulula

:-)będąc w ciązy na samym początku pytałam sie ginekologa, czy coś mogłoby zagrozić dziecku gdybym bezwiednie piła alkohol czy zażywała leki i odpowiedział mi, że do miesiąca dziecko jest jakoś specjalnie chronione, wiec myślę, że nie masz powodu do zmartwienia:-)

7. tulipanek

tulipanek Fanka BB :)

Znam ten strach:tak:,bo ja nie wiedzialam,ze jestem w ciazy i bralam saridon(mam bardzo czesto bole glowy atylko on mi pomaga),ktory jest w ciazy zabroniony.Bylam tez na weselu i wypilam ze 4 kieliszki wodki i z 3 drinki no a potem byly poprawiny:zawstydzona/y:.Potem mialam takiego stresa przez cala ciaze,wyobrazalam sobie rozne rzeczy lacznie z tym,ze dziecko urodzi sie z FAS.Codziennie szukalam w internecie informacji czyt.pocieszenia,ze dziecku nic nie bedzie.Wszystko jest ok:-) i stres byl niepotrzebny.Maluch zdrowy .Nie martw sie,w 20 tyg idz na usg 3d lub4d zeby sie upewnic,tak dla siebie,zeby reszte ciazy spokojnie przejsc a nie w stresie,Ja tak zrobilam.

8. madzia82

madzia82 Początkująca w BB

Witam.
    Ja mam podobny problem. Dzień po owulacji przeziebiłam się: katar, okropny ból gardła i kaszel. Zażywałam następujące leki: Septolete Plus, Strepsils z midem i cytryną, Tymainek i Podbiał ( na zmianę), na katar : Otrivin dla dorosłych i Otrivin Allergy. Na bolące uszy kropelki Otimnum. Wieczorem do herabty dodawałam 2 łyzki Mellisany, oprócz tego piłam mleko z miodem i herbatki z malin i pochłaniałam ogromne ilości cytryny.
    Podejrzewam, że mogę być w ciązy, ale testu jeszcze nie robiłam.
    Jakie skutki mogą mieć przyjmowane przezemnie te leki zaraz po owulacji ?? Czy są groźne w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia?? Czy takie leki mogą przeszkodzić w implantacji zarodka???
    oprócz tego w 15 dc wziełam 1 globulkę Pimafucinu bo wydawało mi się, że zaczyna się grzybica - przeszło, ale teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam ??

Proszę o odpowiedź

9. Aurelia79

Aurelia79 Podwójna Mamusia

Witam!
    Ja jestem w 6 tc, nie wiedząc o swoim stanie brałam Solpadeine na silne bóle głowy. Miewam czasami silne napady migreny. Mam nadzieje, że nie zaszkodziłam dzidziusiowi. Zresztą w porozumieniu z lekarzem, moge brać Solpadeinę, gdy już naprawdę życ sie nie da przez ból głowy. W jego skład wchodzi paracetamol, kofeina (kawy nie piję od roku) oraz kodeina.Z tego co czytałam to dziewczyny w ciąży są czasem zmuszone do brania mocniejszych leków, gdy zachodzi taka konieczność...
    Oczywiście wszystko w granicach rozsądku:tak::tak::tak:.
    Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie:-).

10. reklama
  11. donia76

donia76 Fanka BB :)

W pierwszych dwóch tygodniach płod jest chroniony i nic mu nie grozi wiec nie ma sie czym przejmowac.
    Reszte leków w pozniejszym terminie tylko z polecenia lekarza.
    Ja biore całą ciaze leki na nadcisnie bo musze niestety :no::wściekła/y:, na początku jak jeszcze nie wiedziaąłm o ciazy brałam takie których w zadnym wypadku nie mozna było brac, ale jest wszysko ok naszczescie

12. agakr2

agakr2 Aktywna w BB

Dziewczyny, naprawdę się nie martwcie!!! Mało która kobieta od razu wie, że jest w ciąży i albo przyjmuje jakieś leki albo alkohol pije i nagle się o ciąży dowiaduje. Ja naprawdę brałam bardzo silne leki przeciwbólowe. Poza tym wypiłam piwo i trzy kieliszki wódki, bo piliśmy z mężem i sąsiadami za nasze wesele. Oczywiście nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Mój synuś jest zdrów jak ryba, dostał 10 punktów po urodzeniu a teraz też rośnie jak na drożdżach. Naprawdę się nie stresujcie. Tylko teraz, jak już wiecie o dziecku, dbajcie o siebie jak najbardziej!!!!!!!

Poleć forum