reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

Moja koleżanka miała gorszego pecha.Dowiedziała sie o ciąży w 5 tym mcu!!!!! Miała okres cały czas (a ze zawsze miała nieregularny to nie dalo jej zadnych podejzen) w tym czasie nieżle Balowała...Nie odmawiając sobie NICZEGO! Dostała zaproszenie na bezpłatna cytologie i wtedy postanowila pojsc do ginekologa..a tej do niej ze jest w 17tygodniu!
Boże jak ona się martwiła ...płakała...bała sie ,że dziecko urodzi się z trzema nogami albo jakims innym paskudztwem :) A teraz ma zdrowego ,duzego ,wspaniałego synka.....i wszystko jest OK
NIE POPADAJCIE W PRZESADYZM!!!!!!!! jak ktos pisze ,że mogł zjeśc ciupeńke zoviraxu z ust i dlatego drży o zdrowie swojego dziecka ..to aż błaga o pomstę do nieba...:-(
Wiadomo silne leki uspokajajace,przeciwbólowe i przedewszystkim nadużywane... moga dziecku zaszkodzic ..BO ODZIAŁOWUJĄ NA CENTRALNY UKŁAD NERWOWY .tak samo jak wysokoprocentowe alkohole,lub napoje pobudzjace....ale leki na przeziebienie,w stosownych dawkach,jakaś maść na opryszczke,czy nieświadome wypicie babskiego drinka..LUDZIE!!!!! lLITOŚCI!!!!!! GDYBY TAK BYŁO MIELIBYSMY NA ŚWIECIE O POŁOWE MNIEJ POPULACJI I TO W DODATKU Z TEGO 1/3 BYŁABY NIEPEŁNOSPRAWNA!!!!!!
 
reklama
ja też na początku ciąży brałam antybiotyk-duomox i niewiedziałam że jestem w ciąży ale jak wyszło ze jestem to lekarz kazał dokończyc branie leku ........
 
Dziewczynki czy brałyście ten lek? czy nie jest szkodliwy dla malucha???
Jestem w 20 tyg i od tyg stosuje ten lek, dostałam macmiror complex 500 dopochwowo, 12 tabletek, na infekcje i upławy, i bakterie w moczu. Trochę się martwie.. mój lekarz powiedział że stosuje się go miejscowo i nie przenika do malucha, ale ja się matwie, proszę wypowiedzcie sie w tym temacie.

z góry dziękuję,
 
Mialam ten lek i go stosowalam w 18 tyg. ciazy mi lekarz kazal na poczatku zrobic kuracje 6 dniowa czyli 6 czopkow jesli zauwaze powrot uplawow to uzyc nastepne 6. jesli lekarz przepisal ci i kazal uzywac to powinnas sie dostosowac do jego zalecen a o maluszka sie nie martw jest dobrze chroniony :) Pozdrawiam
 
Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że od 2 tygodni jestem wciąż chora, w zeszłym tygodniu brałam leki, w tym ferwex itp. Boję się, że mogły one źle wpłynąć na moje dziecko. Co o tym sądzicie? Czy słusznie się denerwuję?

Ja tak samo z pocztaku nie wiedzialam ze ejstem w ciazy i leczylam sie na grype żołądkowa bo miałam biegunke i wymioty.. brzuch mnie bolał nawet na poczatku mysleli ze to wyrostek. Do tego brałam tabletki antykoncepcyjne a juz na dzis dzien mam 7.5 miesieczna coreczke zdrowa jak ryba:):):):)
Takze spokojnie i sie nei denerwuj. w ciazy tez musialam brac lekarstwa ktore w ostatecznosci mozna stosowac.
 
Dziewczynki czy brałyście ten lek? czy nie jest szkodliwy dla malucha???
Jestem w 20 tyg i od tyg stosuje ten lek, dostałam macmiror complex 500 dopochwowo, 12 tabletek, na infekcje i upławy, i bakterie w moczu. Trochę się martwie.. mój lekarz powiedział że stosuje się go miejscowo i nie przenika do malucha, ale ja się matwie, proszę wypowiedzcie sie w tym temacie.

z góry dziękuję,

Ja brałam gynalgin a poznie zalecono mi wlasnie Macmiror ale tego juz nei bralam. wydalo mi sie dziwne ze moja gin ciagle mi cos wynajduje.. poszlam do innego lekarza i on nic nie widzial.. w kazdym razie Gynalgin tez stosuje sie w ostatecznosci i nic nie zaszkodzilo mojemu malenstwu a dodam ze byl to poczatek ciazy.. jakos po 8 tyg
 
W ciąży sa różne rodzaje śluzu i w różnym stopniu,ale njalepiej zgłosić się do lekarza bo tak na swoim przykładzie nikt nie wie,
 
reklama
Dziewczęta słuchajcie... od wczoraj mam dziwny gęsty,lepiący kremowy śluz. czy jest to jakiś powód do niepokoju ?

jeśli jest biały/kremowy to myślę, że wszystko jest w porządku, natomiast jeśli zmieni zabarwienie na żólty, zielonkawy itd. to lepiej udaj się do lekarza, bo może to świadczyć o jakiejś infekcji
generalnie w ciąży zwiększa się ilość wydzieliny, trzeba się do tego przyzwyczaić :)
 
Do góry