reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepowodzenia w staraniu o maluszka.

Dołączył(a)
31 Październik 2016
Postów
14
Miasto
Śląsk
Witam. :) Mam pewien problem, chociaż nie "orginalny". Od lutego br. staramy się z narzeczonym o dziecko. Niestety w dalszym ciągu nic nie idzie po naszej myśli. Dziś dostałam terminowo miesiączke i po raz kolejny jestem tym faktem przybita. Już nawet próbuje sobie wmawiać przy pierwszych objawach, że to tylko plamienie, które nawet na początku ciąży może się zdarzyć. Wariuję. W ciągu tych 9 miesięcy byłam prywatnie u dwóch różnych ginekologów. Jednak zgodnie stwierdzili, że zajmują się parami które starają się od roku i lekarz tylko doradził, aby po wytrysku 'trzymać nogi u góry' i się nie stresować , pani doktor z kolei przyjmowanie kwasu foliowego. Wiem, że niektóre pary starają się długi okres czasu, ale już czasem zaczynam myśleć o najgorszym. Zostały 3 miesiące do roku starań. Mam nadzieję, że coś jednak w tym czasie się wydarzy. :) dlatego zwracam się do Was, w szczególności tych, u których zajście w ciążę nie nadeszło mimo starań prędko. Jak było z Wami? Ile czasu się staraliście, co doradzali lekarze, ewentualnie na jakie testy czy badania kierowali?
 
reklama
Ola wiem jakie to frustrujace starac sie o dziecko bo sama staralam sie 6 mies wiem to.niedlugo zreszta Twoje 9 mies to tez nie dlugo:-).ale jak czlowiek bardzo tego chce to juz mozna zwariowac...

Powiedz czy robilas jakies badania??Czy dochodzi u Ciebie do owu? Masz regularne cykle?.

Poradzilabym zbadac prolaktyne w 3-4 dc Tsh tez wtedy mozesz spadac.A 7 dpo zbadaj progesteron to takie podstawy ktore Ci ginekolodzy mogli spokojnie zlecic.Za takie badania zaplacisz ok 60 zl a moga duzo wniesc.

ganngov3gi2clzee.png
 
Ja starałam sie 2 lata niby wszystko ok a nie wychodziło w końcu pojechałam na urlop do mamy bez mojego i jak wróciłam to odpuściłam styczniowy cykl. I po miesiącu okazało sie ze sa dwie kreski a dzisiaj tule już swoje maleństwo. Tobie życze tego samego.
 
Maziajka, nie robiłam jeszcze żadnych badań. Jedynie skierowała mnie ginekolog na tsh ostatnio, jednak znajdę czas dopiero w tym tyg na to, bo zazwyczaj w godzinach, kiedy punkt pobrań jest czynny ja jestem w pracy. Czy prolaktyne mogę zrobić bez skierowania? Gin zleciła mi przyjść znowu za około tyg, także poszłabym od razu z wynikami do niej
 
Ja starałam sie 2 lata niby wszystko ok a nie wychodziło w końcu pojechałam na urlop do mamy bez mojego i jak wróciłam to odpuściłam styczniowy cykl. I po miesiącu okazało sie ze sa dwie kreski a dzisiaj tule już swoje maleństwo. Tobie życze tego samego.
No to gratuluję. Swoje wyczekałaś, ale warto było! :) też sobie tego życzę. Dzięki :)
 
Ja starałam sie 2 lata niby wszystko ok a nie wychodziło w końcu pojechałam na urlop do mamy bez mojego i jak wróciłam to odpuściłam styczniowy cykl. I po miesiącu okazało sie ze sa dwie kreski a dzisiaj tule już swoje maleństwo. Tobie życze tego samego.
A powiedz mi jeszcze, co doradzał gin w tym czasie, kiedy nie udawało Wam się ? Kierował na jakieś badania ?
 
U mnie byly tez problemy, staralismy sie dlugo i dopiero jak lekarz zapisal mi duphostan na wyciszenie jajnikow żeby cykl był regularny i żeby okres szybko przyszedl bo od następnego mielismy zacząć stymulacje. I zdziwienie bo zobaczylismy dwie kreski w lutym. Teraz juz mam swojego rozdarciucha w domu :)
 
reklama
Ola nie to.sa badania.bez skierowania u mnie akurat winowajcom niepowodzen.byl.progesteron.mialam go.za malo zaszlam nawet w ciaze ale sie nie utrzymala nawet sie nie zagniezdzila w jakim momencie cyklu teraz jestes?

ganngov3gi2clzee.png
 
Do góry