reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowe położenie serca płodu - czy miałyście podobnie?

A w Krakowie od poważnych spraw profesor Huras :) pokierowałby pewnie do odpowiednich osób. Dawaj znać we wtorek! Kciuki!
W Krk ja mogę polecić dr Wiechecia, już na pierwszych preanatalnych wykrył wadę serca u naszego syna.
Natomiast jesli chodzi o typowo kardiologów prenatalnych, to w Katowicach Pani dr Włoch. W Łodzi prof Respondek-Liberska.
No a jesli Warszawa, to też polecam dr Dangel na Agatowej w Warszawie.
 
reklama
Cześć, ja byłam na Agatowej w Warszawie wiec tez się mogę wypowiedzieć. Ale 9 tydzień to dość wcześnie żeby oceniać serduszko bo jest jeszcze za małe. Życzę Ci żeby wszystko było dobrze.
 
Dziękuje dziewczyny! Jestem z Wrocławia ale pojadę gdzie będzie trzeba. Dodatkowo lekarka powiedziała mi „mam poważne wątpliwości czy nie ma wad, musimy to sprawdzić, bo to nie jest tak, że od razu decydujemy, że wyrzucamy czy nie”. Mam do niej przyjść na kolejna wizytę ale po jej zachowaniu wydaje mi się ze powinnam poszukać innego specjalisty…
 
Ja miałam dziecko z chorym sercem i uwierz mi ze ciężko zobaczyć wadę jakakolwiek w 9 tygodniu bo to serduszko jest za małe po prostu. W 12 tygodniu nie było nic widać- a moja corka nie miała lewej komory serca i dopiero wyszło to na badaniach połówkowych wiec poradzę Ci- zmień lekarza. Ja rozumiem, ze lekarz nie może prawdy zataić przed pacjentka ale na jakiej podstawie ta lekarka już widzi wadę na tak małym serduszku? Jest kardiologiem perinatalnym?
 
Jeśli się podejrzewa zaznaczam podejrzewa jakakolwiek wadę serca u dziecka to nie można powiedzieć wada serca bach i już. To trzeba skonsultowac w ośrodku gdzie lekarze się zajmują serduszkami , bo zwykly ginekolog nawet z najdluzszym stażem po prostu się na tym nie zna. On może jedynie coś zauważyć ale na pewno nie w 9 tygodniu. Jakbyś chciała cos wiedzieć to możesz pisać do mnie na priv. Wiem ze łatwo mówić nie denerwuj się ale postaraj się trochę uspokoić , poczekaj do prenatalnych badań a i na nich serce tez jest jeszcze dość małe żeby je dokładnie zbadać.
 
Ja miałam dziecko z chorym sercem i uwierz mi ze ciężko zobaczyć wadę jakakolwiek w 9 tygodniu bo to serduszko jest za małe po prostu. W 12 tygodniu nie było nic widać- a moja corka nie miała lewej komory serca i dopiero wyszło to na badaniach połówkowych wiec poradzę Ci- zmień lekarza. Ja rozumiem, ze lekarz nie może prawdy zataić przed pacjentka ale na jakiej podstawie ta lekarka już widzi wadę na tak małym serduszku? Jest kardiologiem perinatalnym?
Hej dziękuję! Ona twierdzi, że jest w złym miejscu to serce, tak wnioskuje po usg. W razie czego będę do Ciebie pisać na priv dziękuję Ci ❤️
 
Wiem ze to stres. Ale nie martw się na zapas. Nie na wszystko masz wpływ. Dużo wad serca dziś się daje leczyć. Chociaż życzę Ci z całego serca zdrowego dziecka. Poczekaj spokojnie do prenatalnych. Potem ewentualnie myśl o konsultacji jeśli będzie taka potrzeba. Jest wielu dobrych lekarzy i osrodkow. Na pewno nie ma co się sugerować opinia jednego lekarza, nawet granicząca z pewnością. Na moich połówkowych- a to był już 20 tydzień. Lekarz ze stażem 30 letnim robienia badań prenatalnych stwierdził prawie z pewnością, ze moje dziecko będzie mieć zespół downa, na podstawie wady serca- która złe zdiagnozował i obniżonego napięcia mięśniowego u dziecka, trafił jak kula w plot.
 
Ja miałam dziecko z chorym sercem i uwierz mi ze ciężko zobaczyć wadę jakakolwiek w 9 tygodniu bo to serduszko jest za małe po prostu. W 12 tygodniu nie było nic widać- a moja corka nie miała lewej komory serca i dopiero wyszło to na badaniach połówkowych wiec poradzę Ci- zmień lekarza. Ja rozumiem, ze lekarz nie może prawdy zataić przed pacjentka ale na jakiej podstawie ta lekarka już widzi wadę na tak małym serduszku? Jest kardiologiem perinatalnym?
U mnie właśnie na prenatalnych, ale tych pierwszych, w 13 tygodniu ciąży, lekarz zobaczył, że będę mieć syna z sercem jednokomorowym, też ta sama wada co u Was- HLHS- brak lewej komory :(
 
Dziękuje dziewczyny! Jestem z Wrocławia ale pojadę gdzie będzie trzeba. Dodatkowo lekarka powiedziała mi „mam poważne wątpliwości czy nie ma wad, musimy to sprawdzić, bo to nie jest tak, że od razu decydujemy, że wyrzucamy czy nie”. Mam do niej przyjść na kolejna wizytę ale po jej zachowaniu wydaje mi się ze powinnam poszukać innego specjalisty…
Jeśli chodzi o Wrocław, to bardzo polecana jest kardiolog dr Raś :) wykonuje echo serca płodu ;)
 
reklama
Do góry