reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowości w przepływie przez przewód żylny

Klara95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
138
Cześć Dziewczyny :)
Robiłam dziś badania prenatalne, jestem w 12 tyg. :) no i wszystko wyszło okej, nie licząc właśnie tego co napisałam w tytule tematu.
Natomiast też, dziecko moje było niesamowicie aktywne, kręcilo się i wiercilo, więc lekarz stwierdził, że taki wynik mógł też wyjść w związku z tym, że Dziecko jest bardzo aktywne. Może też samo przejść.
Czekam jeszcze na wyniki PAPPy
Natomiast chciałam zapytać czy któraś z Was miała taki przypadek, czy faktycznie samo przeszło, czy wszystko było okej czy jednak nie.
 
reklama
IMG_20190913_154909.jpg
 
Ale co lekarz na to w sensie prowadzący? Przecież tętno dziecka można łatwo sprawdzić, polecam wizytę u lekarza :)
Kolejna wizytę u prowadzącego mam w październiku. Póki co mówi, że wszystko jest ok i szczerze mówiąc chyba mu ufam.
Natomiast ogólnie chciałam się dowiedzieć czy ktoś w ogóle miał taką sytuację :)
 
Kolejna wizytę u prowadzącego mam w październiku. Póki co mówi, że wszystko jest ok i szczerze mówiąc chyba mu ufam.
Natomiast ogólnie chciałam się dowiedzieć czy ktoś w ogóle miał taką sytuację :)
Klara95 jak tam kolejne wyniki? To, co widzę na Twoim zdjęciu to badanie przepływów w przewodzie żylnym i ten mały zachyłek, który jest poniżej linii, to tzw zwrotna fala A. U mnie po badaniu prenatalnym dwa dni temu, jest dokładnie ten sam problem, ale przeszukując forum, niestety nie znajduję zbyt wielu wątków. Czekam na wyniki PAPPA, ale odchodzę od zmysłów. Może jest nas tu więcej ze zwrotną falą A i cały ambaras skończył się pozytywnie?
Pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
Klara95 jak tam kolejne wyniki? To, co widzę na Twoim zdjęciu to badanie przepływów w przewodzie żylnym i ten mały zachyłek, który jest poniżej linii, to tzw zwrotna fala A. U mnie po badaniu prenatalnym dwa dni temu, jest dokładnie ten sam problem, ale przeszukując forum, niestety nie znajduję zbyt wielu wątków. Czekam na wyniki PAPPA, ale odchodzę od zmysłów. Może jest nas tu więcej ze zwrotną falą A i cały ambaras skończył się pozytywnie?
Pozdrawiam was serdecznie
Pappa wyszła mi wtedy bardzo dobrze i przeryłam cały Internet żeby się jakoś uspokoić.
Miałam ponownie usg w 19 tyg łącznie z usg serduszka - wszystko prawidłowe :) mało tego, wcześniej często mój Bobas miał wysokie tętno (powyżej 160), a teraz mu się uregulowało:)
Nie wiem czy jakoś Cię to po cieszy, ale... Czytając wszystkie fora i artykuły natknąłam się na wiele wypowiedzi dziewczyn, które konsultowaly to ze swoimi lekarzami - większość z nich ignoruje falę wsteczną jeśli ona występuje na tak wczesnym etapie i jako jedyny parametr nieprawidłowy. Ponoć jeśli wszystkie badania masz dobrze, zwłaszcza te koło 20 tygodnia, to nie ma czym się przejmować, bo sama fala wsteczna o niczym nie świadczy.
Mi wtedy lekarz też powiedział, że Bobas jest bardzo ruchliwy, więc równie dobrze fala, która wyszła, może być błędem pomiarowym. Może też z czasem się "unormowac" :)
Moja rada - nie stresuj się na zapas (wiem, łatwo powiedzieć). Na jakimś innym forum znalazłam wątek na ten temat i dziewczyny pisały, że... Wszystko potem wychodziło dobrze :)
W którym jesteś tygodniu? :)
 
Do góry