reklama

Nieprawidłowy podpór 4mies dziecka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez PannaNiebieskooka, 20 Luty 2015.

1. PannaNiebieskooka

PannaNiebieskooka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie umiejętności które posiadają 4miesięczne dzieci. Wróciłam właśnie że szczepienia i przy profilaktycznym badaniu lekarz położył syna na brzuszku i stwierdził, że prawa rączka jest mniej ruchoma przy czym Syn mimowolnie opada na bok. Stwierdził,że to nie jest normalne i dziecko w jego wieku powinno już mocno się opierać ,a rączki powinny być ruchome. Dwa dni wcześniej małego badal neonatolog i nic nie stwierdził...wystraszyłam się niesamowicie i już nie wiem w co wierzyć, czy to może być normalne że nie każde dziecko twardo się opiera na raczkach gdy ma prawie 4,5mies? Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację jednak zanim ustawia nam wizytę ja będę umierać z zamartwienia . Do tej pory uważałam syna za okaz zdrowia i siły a tu taki cyrk. Dodam że wcześniej neo. Stwierdził u małego wadę postawy, mały wiginal się na jedną stronę w taka literke C leżąc na pleckach ale podobno to było normalne i samo miało minąć. Teraz nie wiem czy zaniedbałam coś. Czy wasze dzieci też miały takie problemy w tym miesiącu? Czy doprowadzilo to do czegoś poważniejszego? Czy zwykła rehabilitacja pomogła?

2. olandia

olandia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja Ci tak odpowiem: starsza córeczka co prawda opierała się na rączkach ale przewracała się dopiero w 7 i 9 miesiącu, raczkowała w 11, stała w 13, chodziła w 16. W Polsce prawdopodobnie już dawno byłaby to rehabilitacja a w Anglii powtarzali że na razie nic się nie dzieje i tylko obserwowali i wyrosła na bardzo sprawną 4 latkę:tak:. Także nie martw się- każde dziecko rozwija się swoim rytmem. Oczywiście rehabilitacja nie zaszkodzi i na pewno wyrówna wszystkie braki (np. jakiś przykurcz czy coś w tym stylu). Ale na pewno nie ma się co martwić.

A jak tak sobie myślę to synek też miesiąc temu miał jedną rączkę bardziej sprawną - może nie do tego stopnia co u Ciebie ale słabiej się nią podpierał.

3. reklama
  4. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    38
    Ja bym skonsultowała z lekarzem rehabilitantem jak i neurologiem (dostaliście skierowanie?).
    A czy synek ma zaciśnięte piąstki? Układanie się w C minęło? Jak przebiegał poród? Czy synek miał robione USG głowy?
    U nas układanie się w C i zaciśnięte piąstki były spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym. 3 miesiące rehabilitacji i wszystko wróciło do normy.

5. kozica

kozica mama Jakuba i Juliana

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja bym to jeszcze u innego lekarza skonsultowała. Sama miałam niezłe przeboje u neurologa, który nastraszył mnie wodogłowiem, kazał zapisać na rehabilitację itp... poszłam do innego neurologa bo nie dawało mi to spokoju i okazało się że wszystko jest ok, syn ma dużą głowę i to tyle, jest zdrowym, zdolnym siedmiolatkiem;-)

6. juli29

juli29 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dokładnie też bym skonsultowała z innym lekarzem, moja córka ponodź miała asymetrie mięsniową, neurolog tak stwierdził skierował na rehabilitację na które nie szło sie dostać, ale w sumie zmienilismy tylko ustawienie łozeczka i staralismy się córka obracać na rozne strony i tyle samo przeszlo po 1 miesiacu reka odjął pediatra sie zdziwił.

7. magdi83

magdi83 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Trzeba skonsultować z fizjoterapeutą. Mój synuś miał za słabe napięcie mięśniowe i słabszą lewą stronę- asymetrię. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację na nfz, ale tam spotkania były rzadko 1-2 w miesiącu. Zamówiłam rehabilitację prywatnie, ćwiczrnia 1 raz w tygodniu z fizjoterapeutą, w pozostałe dni sama ćwiczyłam z synkiem. Wszystko się unormowało jak zaczął chdzić. Teraz ma 2 lata i jest ok.

8. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    38
    To my chyba mieliśmy szczęście.
    Rehabilitacja trwała przez 3 miesiące po 2 razy w tygodniu i w ramach NFZ.

Poleć forum