reklama

Nieprawidłowy podpór 4mies dziecka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez PannaNiebieskooka, 20 Luty 2015.

 1. PannaNiebieskooka

  PannaNiebieskooka Zaciekawiona BB

  Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie umiejętności które posiadają 4miesięczne dzieci. Wróciłam właśnie że szczepienia i przy profilaktycznym badaniu lekarz położył syna na brzuszku i stwierdził, że prawa rączka jest mniej ruchoma przy czym Syn mimowolnie opada na bok. Stwierdził,że to nie jest normalne i dziecko w jego wieku powinno już mocno się opierać ,a rączki powinny być ruchome. Dwa dni wcześniej małego badal neonatolog i nic nie stwierdził...wystraszyłam się niesamowicie i już nie wiem w co wierzyć, czy to może być normalne że nie każde dziecko twardo się opiera na raczkach gdy ma prawie 4,5mies? Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację jednak zanim ustawia nam wizytę ja będę umierać z zamartwienia . Do tej pory uważałam syna za okaz zdrowia i siły a tu taki cyrk. Dodam że wcześniej neo. Stwierdził u małego wadę postawy, mały wiginal się na jedną stronę w taka literke C leżąc na pleckach ale podobno to było normalne i samo miało minąć. Teraz nie wiem czy zaniedbałam coś. Czy wasze dzieci też miały takie problemy w tym miesiącu? Czy doprowadzilo to do czegoś poważniejszego? Czy zwykła rehabilitacja pomogła?
   
 2. olandia

  olandia Fanka BB :)

  Ja Ci tak odpowiem: starsza córeczka co prawda opierała się na rączkach ale przewracała się dopiero w 7 i 9 miesiącu, raczkowała w 11, stała w 13, chodziła w 16. W Polsce prawdopodobnie już dawno byłaby to rehabilitacja a w Anglii powtarzali że na razie nic się nie dzieje i tylko obserwowali i wyrosła na bardzo sprawną 4 latkę:tak:. Także nie martw się- każde dziecko rozwija się swoim rytmem. Oczywiście rehabilitacja nie zaszkodzi i na pewno wyrówna wszystkie braki (np. jakiś przykurcz czy coś w tym stylu). Ale na pewno nie ma się co martwić.

  A jak tak sobie myślę to synek też miesiąc temu miał jedną rączkę bardziej sprawną - może nie do tego stopnia co u Ciebie ale słabiej się nią podpierał.
   
 3. reklama
 4. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Ja bym skonsultowała z lekarzem rehabilitantem jak i neurologiem (dostaliście skierowanie?).
  A czy synek ma zaciśnięte piąstki? Układanie się w C minęło? Jak przebiegał poród? Czy synek miał robione USG głowy?
  U nas układanie się w C i zaciśnięte piąstki były spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym. 3 miesiące rehabilitacji i wszystko wróciło do normy.
   
 5. kozica

  kozica mama Jakuba i Juliana

  Ja bym to jeszcze u innego lekarza skonsultowała. Sama miałam niezłe przeboje u neurologa, który nastraszył mnie wodogłowiem, kazał zapisać na rehabilitację itp... poszłam do innego neurologa bo nie dawało mi to spokoju i okazało się że wszystko jest ok, syn ma dużą głowę i to tyle, jest zdrowym, zdolnym siedmiolatkiem;-)
   
 6. juli29

  juli29 Fanka BB :)

  dokładnie też bym skonsultowała z innym lekarzem, moja córka ponodź miała asymetrie mięsniową, neurolog tak stwierdził skierował na rehabilitację na które nie szło sie dostać, ale w sumie zmienilismy tylko ustawienie łozeczka i staralismy się córka obracać na rozne strony i tyle samo przeszlo po 1 miesiacu reka odjął pediatra sie zdziwił.
   
 7. magdi83

  magdi83 Zaciekawiona BB

  Trzeba skonsultować z fizjoterapeutą. Mój synuś miał za słabe napięcie mięśniowe i słabszą lewą stronę- asymetrię. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację na nfz, ale tam spotkania były rzadko 1-2 w miesiącu. Zamówiłam rehabilitację prywatnie, ćwiczrnia 1 raz w tygodniu z fizjoterapeutą, w pozostałe dni sama ćwiczyłam z synkiem. Wszystko się unormowało jak zaczął chdzić. Teraz ma 2 lata i jest ok.
   
 8. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  To my chyba mieliśmy szczęście.
  Rehabilitacja trwała przez 3 miesiące po 2 razy w tygodniu i w ramach NFZ.
   

Poleć forum