reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprzespane noce!! pomocy

Dołączył(a)
26 Styczeń 2008
Postów
7
hej mamy !! Jestem mamą 6 m Igorka, jest słodziutki ale kiepsko sypia. Od drugiego miesiąca śpi ze mną, niestety mimo to a może właśnie dla tego, budzi się dość często, po to by 'potrzymać sobie cycusia! mam wrażenie ,że zrobił sobie z mojej piersi smoczek. Próbowałam odkładać go do łóżeczka, pobudka co godzinę i za każdym razem oczywiście pierś! Po 5 dniach co godz. pobudek poddałam się. Jak go tego oduczyć?? Może macie jakieś pomysły?? spróbuje wszystkiego!!:-(
 
reklama
Nina - jak ci się jakiś pomysł sprawdzi to daj znać, ja mam to samo :-D:-D:-D. Mój jest tak uzalezniony od cyca że woli glodówke niz inne jedzenie
 
Nina - ja mam to samo, Zuzia jeszcze zadnej nocy nie przespala spokojnie w lozeczku, naszczescie dla mnie to nie problem bo ze mna spi spokojnie i budzi sie na jedzenie albo zeby sobie podydac i jak zasnie to wyciagam cycka i spi dalej.
Nie wiem co moge ci doradzic, pewnie juz to probowalas, ale moze daj Igorkowi smoczka jak sie przebudzi albo podmien cycusia na smoczka jak juz poje, a dajesz juz inne pokarmy, bo nieraz dziecko jest juz gotowe na to zeby dostawalo inne rzeczy i wlasnie dlatego budzi sie czesciej bo nie starcza juz sam cycus. W kazdymbadz razie daj znac co u Was
 
Dziewczyny niestety Wasze dzieciaczki traktują cycusia zarówno jako butelkę jak i jako smoczek. Mają bardzo dużą potrzebę ssania i dlatego w nocy ciągle by trzymały cyca w buzi a jak im wypada to się budzą i szukają. Jedyny sposób to nauczyć maluszki brać smoczek i jak się naje zastępować nim cycusia. Niestety nie wszystkie dzieci chcą smoczek a wtedy trzeba się uzbroić w cierpliwość - jak będą miały roczek zaczną spać w nocy ;)
Ja miałam ten problem przy Monice. Jak miała około 8-9 miesięcy to robiłam jeszcze tak, że usypiałam ja na jednym (dużym) łóżku, zabezpieczałam z wszystkich stron i szłam spać do męża. Przesypiała około 5-6 godzin, po czym nad ranem musiałam już iść do niej z cycusiem. No ale to niestety wymaga dwóch łózek lub materacy w jednym pokoju. A poza tym to wszystko zależy od samego dziecka.
 
hej! Miło wiedzieć, że nie jestem sama z tym problemem:)bo juz sie martwilam!!
Igorek jada już zupki jarzynowe i kaszkę ! więc nie sadze, że jest głodny ,kaszke dostaje 1 h przed kąpielą no i po kąpieli do łóżeczka i cycuś oczywiście:) opróżnia pierś i zasypia po jakiejś 1h budzi się ponownie( dostaje cycusia (tylko jako smoczka) i zasypia! następnie budzi się po ok 3 h jak dobrze pójdzie i schemat sie powtarza:))czasem budzi się o 4 rano żeby pogadać hihi
Padam na nos chwilami\mam wrażenie że wogóle nie sypiam!!Ze smoczkiem tez próbowałam, ale nie da sie oszukać od razu ryk!!No nie ma co narzekać taki nasz los!!))Ale postanowiłam w piątek powalczyc o swoje małżeńskie łoże!!! trzymajcie kciuki
 
Ja się nauczyłam już cyca dawać przez sen. Zreszta im dzieciaczek starszy tym bardziej samodzielny w tej kwestii - potrafi sam się dobrać do cyca :) Jak się nie uda to śpijcie z dzieciaczkami w jednym łóżku i najlepiej od razu wieczorem go tam kłaść. Czasami jest też tak, że maluch trzyma mamę za cyca bo potrzebuje jej bliskości. Jak będzie wiedziała, że pomimo iz nie ma cyca w buzi mama nadal jest obok to może tez spokojnie będzie spał.
Mój Nikodem w nocy śpi z nami i potrafi przespać 5-6 godzin. Czasami possie chwilkę i śpi dalej.
 
oj ja przeczytałam jedną stronę z wątku o rozwoju i tam było jak ładnie juz maluszki sypiają i już myślałam że tylko mój Dorian nie potrafi.wczaśniej przesypiał po 5 godzin w nocy a teraz co jakieś dwie sie budzi na jedzenia,ale widzę że nie jestem sama.;-)
 
Oj nie jestes, nie jestes :-)
My dzis tez mam za soba noc w ktorej sie budzi z zegarkiem w reku co 2 godziny...
 
reklama
nina nie jesteś sama ja mam dokładnie tak jak ty,mały stęka i wierci sie jak tylko sie zorientuje że nie ma cycka,ja nawet nie zdąże mu go wyjąć a ten już w ryk

mrozik.ewelia,tomola widze że nie tylko j szukam tu pomocy:-D
madziara mnie sie też nie podoba ten pomysł z tym rokiem:no:prędzej sie naucze dawać na śnie.A ze moczkiem to nie ma szans prawie juz 6 m-cy próbuje i nic cały czas się dławi nim albo udaje że sie dławi bo za to palec do gardła czasem potrafi włożyć i nic
 
Do góry