reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Nieprzyjemne" nieprawidłowe objawy w ciąży.

MalMal93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Luty 2020
Postów
408
Miasto
Łódź
Witam :)
Jestem w 3 trymestrze, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda procedura kontroli szyjki macicy, czy się nie skraca, kiedy takie badanie jest wskazane, czy są objawy, czy jest to rutynowa kontrola na jakimś etapie ciąży oraz jak wygląda badanie.
Interesuje mnie również jak wygląda kontrola spojenia łonowego. Jakie są normy, również kiedy i jak się to bada, czy "czuć" kiedy się rozchodzi oraz jakie są konsekwencje gdy tak się dzieje?
 
reklama
Rozwiązanie
Jaki konkretnie jest to ból? Chodzi mi raczej o to że mnie od kilku tygodni boli pachwina a spojenie łonowe boli w nocy. Kumulacja powoduje pobudkę i wymóg zmiany pozycji :(
Że tak ujmę, to ból jakby ktoś ci zrzucił ciężką ceglę na tą okolicę? Jak sobie poradziłaś z tym bólem? I to jest w tej ciąży czy poprzedniej? Ja jak swojej wspomniałam o tych bólach to powiedziała że pachwina to normalne zaś spojenie to będę musiała mieć usg i wtedy się okaże bo może być tak że będę miała cc :( i tu moje pytanie- czy zawsze tak jest?
Ból jakby rozrywało, najgorzej przy wstawaniu, kucnieciu. Pachwiny też mnie bolaly. Nic na to nie poradziłam. Do końca ciąży się meczylam.
Właśnie ze względu na poród powinno się to zdiagnozować. Tak jak Ci...
Co do spojenia lonowego to nie wiem bo nigdy na ten temat z lekarzem nie rozmawiałam. Jeśli chodzi o szyjke to mam badana podczas każdej wizyty czyli raz na miesiąc podczas usg dopochwowego, ale z tego co wiem to nie każdy lekarz przez całą ciążę to usg robi.
 
Co do spojenia lonowego to nie wiem bo nigdy na ten temat z lekarzem nie rozmawiałam. Jeśli chodzi o szyjke to mam badana podczas każdej wizyty czyli raz na miesiąc podczas usg dopochwowego, ale z tego co wiem to nie każdy lekarz przez całą ciążę to usg robi.

A wktórym tygodniu jesteś?
Usg dopochwowe usłyszałam że jest do 12 tc. Jak mi zrobiła w 15 tc bo serduszka nie mogła znaleźć przez jamę brzuszną to powiedziała że ciąża jest zbyt duża by robić dopochwowe...
 
Jestem w 36 tygodniu, wiem że nieraz lekarze nie robią od pewnego momentu tak jak piszesz, mój robi nie wiem od czego to zależy. Wtedy też mówi mi ile dokładnie ma cm szyjka. Na początku dzidziuś był "obserwowany" tylko w ten sposób ale pod koniec pierwszego trymestru zaczęło się iść przez powłoki brzusznej A te dopochwowe to chyba tylko żeby ta szyjke sprawdzić
 
Wiele razy w ciąży miałam USG dopochwowe. Wtedy tylko może sprawdzić długość szyjki (często te pomiary się różnią, zależnie od sprzętu i lekarza, który bada). To czy jest zamknięta i twarda wystarczy na fotelu. Jeśli chodzi o spojenie łonowe chyba nikt tego rutynowo nie sprawdza. Mi się na pewno rozeszło i gorszego bólu nigdy nie czułam. Lekarz to zbagatelizował, wtedy też chyba powinno zrobić się usg, tylko nie wiem czy ginekolog.
 
Wiele razy w ciąży miałam USG dopochwowe. Wtedy tylko może sprawdzić długość szyjki (często te pomiary się różnią, zależnie od sprzętu i lekarza, który bada). To czy jest zamknięta i twarda wystarczy na fotelu. Jeśli chodzi o spojenie łonowe chyba nikt tego rutynowo nie sprawdza. Mi się na pewno rozeszło i gorszego bólu nigdy nie czułam. Lekarz to zbagatelizował, wtedy też chyba powinno zrobić się usg, tylko nie wiem czy ginekolog.

Jaki konkretnie jest to ból? Chodzi mi raczej o to że mnie od kilku tygodni boli pachwina a spojenie łonowe boli w nocy. Kumulacja powoduje pobudkę i wymóg zmiany pozycji :(
Że tak ujmę, to ból jakby ktoś ci zrzucił ciężką ceglę na tą okolicę? Jak sobie poradziłaś z tym bólem? I to jest w tej ciąży czy poprzedniej? Ja jak swojej wspomniałam o tych bólach to powiedziała że pachwina to normalne zaś spojenie to będę musiała mieć usg i wtedy się okaże bo może być tak że będę miała cc :( i tu moje pytanie- czy zawsze tak jest?
 
reklama
Szyjkę lekarz powinien badać na każdej kontroli. Spojenia lonowe go się nie bada, bo i po co? Jak coś się będzie działo to poczujesz. Ból jest rwący i silny, taki, że nie można chodzić.
 
Jaki konkretnie jest to ból? Chodzi mi raczej o to że mnie od kilku tygodni boli pachwina a spojenie łonowe boli w nocy. Kumulacja powoduje pobudkę i wymóg zmiany pozycji :(
Że tak ujmę, to ból jakby ktoś ci zrzucił ciężką ceglę na tą okolicę? Jak sobie poradziłaś z tym bólem? I to jest w tej ciąży czy poprzedniej? Ja jak swojej wspomniałam o tych bólach to powiedziała że pachwina to normalne zaś spojenie to będę musiała mieć usg i wtedy się okaże bo może być tak że będę miała cc :( i tu moje pytanie- czy zawsze tak jest?
Ból jakby rozrywało, najgorzej przy wstawaniu, kucnieciu. Pachwiny też mnie bolaly. Nic na to nie poradziłam. Do końca ciąży się meczylam.
Właśnie ze względu na poród powinno się to zdiagnozować. Tak jak Ci mówiłam u mnie lekarz tego nie zbadał chociaż zglaszalam wiele razy. Poród miałam CC, bo nie mogłam urodzić 18godzin...Przy dużym rozejściu nie można podobno naturalnie.
Są pasy które kobiety noszą przy rozejściu. Ale to musisz do lekarza popytać.
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry