reklama

nieprzyjemny zapach z ust 7-miesięcznego dziecka

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez milunia273, 20 Styczeń 2010.

1. milunia273

milunia273 Zaciekawiona BB

Witam wszystkie mamy:-)Mam pytanie ,czy któraś mama spotkała sie z problemem nieprzyjemnego zapachu z bużki niemowlaka-co to moze oznaczać?:-(Opiszę jak to u mnie wygląda,do 6 miesiąca karmiłam piersia i było ok kiedy przeszlam na butelkę (daje bebiko2)to od jakiegoś czasu czuję nieprzyjemny zapach z ust (jest to taki ropny zapach)dziecko załatwia się normalnie ,kupki nie są zbite ani nie ma biegunki(ale kolor mają jasno zielony)czasami jest marudny ,ostatnio miał jednodniowy katarek.Dodam że niema jeszcze ząbków,czekamy na nie już 2miesiące:-DMieszkam w Anglii i tutaj służba zdrowia to jakis kosmos:no:(może powinnam pójść jednak do lekarza?)Z gory dziękuję za pomoc:tak: i pozdrawiam serdecznie:-)

2. kasia_8481

kasia_8481 Fanka BB :)

ja z kolei karmiłam cały czas butelką i do 8 miesięcy nie czułam niczego z igora buźki, a teraz czuję taki zapaszek. myślę sobie że to tak jak u dorosłych jak zębali nie umyjemy to czuć, tak więc trzeba pielęgnować jamę ustną chociażby palcem owiniętym w gazik i namoczony w przegotowanej wodzie. zaznaczę jeszcze że igor nigdy jeszcze nawet kataru nie miał, kupy robi że tak powiem zdrowe. może spróbuj myć mu dziąsła przez kilka dni i zobaczysz czy to coś da. szczerze przyznam że ja tego nie robię :sorry2: bo mały ciągle ząbkuje i nie chce dać sobie palców do buzi wsadzić.

3. reklama
  4. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

Istnieje wiele przyczyn nieświeżego oddechu. Należą do nich między innymi: zaniedbania higieny zębów, masywna próchnica zębów, stany zapalne dziąseł, jamy ustnej i gardła, przewlekłe zapalenia nosa i zatok, choroby przewodu pokarmowego (np. refluks żołądkowo-przełykowy lub zapalenie żołądka na tle zakażenia Helicobacter pylori), zaburzenia metaboliczne, niewydolność nerek, przewlekłe zapalenie oskrzeli, istnienie uchyłków przełyku.
    moja tez tak ma i pojde z tym do pediatry w lutym mam wizyte

Ostatnia edycja: 20 Styczeń 2010
  5. kasia_8481

nie popadajmy w jakąś wzmożoną nadgorliwość ;-), moim zdaniem skoro dzidziuś nie przejawia objawów choroby to może wystarczy zadbać bardziej o jam ustną i to wystarczy. nie zaszkodzi najpierw spróbować a jak nie będzie efektów to wówczas szukać przyczyn.

6. marczelitto85

bardziej juz nie mozna.my myjemy zabki dwa razy dziennie.rano po sniadanku i wieczorem po kolacji przed spaniem.

7. kasia_8481

no to w tej sytuacji nie dziwię się że szukasz przyczyn tego zapaszku, oby niczym groźnym nie był :tak:

8. marczelitto85

jej nie śmierdzi codziennie ale czasami czuje takie smrodki:-Dzobaczymy co lekarz powie na kontroli w lutym.mowili mi zeby od poczatku myc zabki 2razy dziennie to tak robimy.mała to lubi.

9. milunia273

milunia273 Zaciekawiona BB

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:-)chyba znalazłam przyczyne,mój maluszek przed całym tym zajściem mial lekki katarek i kaszelek.Podawałam mu syrop i było dobrze ale na pewien czas, bo teraz jest na antybiotyku.Wydaję mi się ,że ten zapaszek to przez infekcję(katar,kaszel,ból gardelka)wcześniej było lekko zaleczone i powróciło.Myśle ze teraz będzie dobrze:tak:;-)

10. reklama

Poleć forum