reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nieprzyjemny zapach z ust 7-miesięcznego dziecka

milunia273

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Październik 2009
Postów
35
Miasto
peterborough
Witam wszystkie mamy:-)Mam pytanie ,czy któraś mama spotkała sie z problemem nieprzyjemnego zapachu z bużki niemowlaka-co to moze oznaczać?:-(Opiszę jak to u mnie wygląda,do 6 miesiąca karmiłam piersia i było ok kiedy przeszlam na butelkę (daje bebiko2)to od jakiegoś czasu czuję nieprzyjemny zapach z ust (jest to taki ropny zapach)dziecko załatwia się normalnie ,kupki nie są zbite ani nie ma biegunki(ale kolor mają jasno zielony)czasami jest marudny ,ostatnio miał jednodniowy katarek.Dodam że niema jeszcze ząbków,czekamy na nie już 2miesiące:-DMieszkam w Anglii i tutaj służba zdrowia to jakis kosmos:no:(może powinnam pójść jednak do lekarza?)Z gory dziękuję za pomoc:tak: i pozdrawiam serdecznie:-)
 
reklama
ja z kolei karmiłam cały czas butelką i do 8 miesięcy nie czułam niczego z igora buźki, a teraz czuję taki zapaszek. myślę sobie że to tak jak u dorosłych jak zębali nie umyjemy to czuć, tak więc trzeba pielęgnować jamę ustną chociażby palcem owiniętym w gazik i namoczony w przegotowanej wodzie. zaznaczę jeszcze że igor nigdy jeszcze nawet kataru nie miał, kupy robi że tak powiem zdrowe. może spróbuj myć mu dziąsła przez kilka dni i zobaczysz czy to coś da. szczerze przyznam że ja tego nie robię :sorry2: bo mały ciągle ząbkuje i nie chce dać sobie palców do buzi wsadzić.

Istnieje wiele przyczyn nieświeżego oddechu. Należą do nich między innymi: zaniedbania higieny zębów, masywna próchnica zębów, stany zapalne dziąseł, jamy ustnej i gardła, przewlekłe zapalenia nosa i zatok, choroby przewodu pokarmowego (np. refluks żołądkowo-przełykowy lub zapalenie żołądka na tle zakażenia Helicobacter pylori), zaburzenia metaboliczne, niewydolność nerek, przewlekłe zapalenie oskrzeli, istnienie uchyłków przełyku.
moja tez tak ma i pojde z tym do pediatry w lutym mam wizyte
 
Ostatnia edycja:
nie popadajmy w jakąś wzmożoną nadgorliwość ;-), moim zdaniem skoro dzidziuś nie przejawia objawów choroby to może wystarczy zadbać bardziej o jam ustną i to wystarczy. nie zaszkodzi najpierw spróbować a jak nie będzie efektów to wówczas szukać przyczyn.
bardziej juz nie mozna.my myjemy zabki dwa razy dziennie.rano po sniadanku i wieczorem po kolacji przed spaniem.
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:-)chyba znalazłam przyczyne,mój maluszek przed całym tym zajściem mial lekki katarek i kaszelek.Podawałam mu syrop i było dobrze ale na pewien czas, bo teraz jest na antybiotyku.Wydaję mi się ,że ten zapaszek to przez infekcję(katar,kaszel,ból gardelka)wcześniej było lekko zaleczone i powróciło.Myśle ze teraz będzie dobrze:tak:;-)
 
Do góry