reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprzyjemny zapach z ust

Myszanka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2013
Postów
53
Miasto
Gdynia
Mój trzylatek w tym roku poszedł do przedszkola. Od tego czasu pojawił się problem z brzydkim, bardzo kawaśnym zapachem z ust. Pod koniec października w piątek było naprawdę źle, a do tego tego doszło osłabienie i gorączka. Pediatra stwierdziła, że jest za wcześnie, żeby coś powiedzieć i pewnie to grypa żołądkowa, ale nie doszły żadne objawy potwierdzające jej przypuszczenie. Po trzech dniach zaczęło się przeziębienie i musiałam mojego synka zostawić na dwa tygodnie w domu. Nieprzyjemny zapach szybko zniknął i poszedł w niepamięć. Wczoraj synek wrócił do przedszkola i po jednym dniu problem się powtórzył. Wyszorowałam mu dokładnie ząbki, ale niewiele to pomogło. Może któraś z mam miała podobny problem ze swoim dzieckiem? Kiedy synek jest w domu to wszystko jest ok. Chciałabym zaznaczyć, że zwykle nie szukam porad medycznych na forach i w przyszłym tygodniu wybieramy się do pediatry :)
 
reklama
Też o tym myślałam. Tylko czym różni się jedzenie w domu od tego z przedszkola? W domu je praktycznie wszystko to co my. Stanowczo za dużo smażonego ;) I nie ma tego problemu. W przedszkolu jest lepsza dieta. Przynajmniej tak wynika z menu.
 
Hmm a moze sprawdź mu poziom cukru nie znam sie dokładnie na tym ale kiedyś syn mojej nauczycielki jak byl u lekarza zauważyła kwaśny zapach z ust zbadali go i okazalo sie ze ma cukrzycę.
Aczkolwiek nie chce straszyć bo sie nie znam moze tak ma
 
A może to refluks. Jest to choroba polegająca na cofaniu się treści żołądkowej do przełyku. Treść żołądka ma właśnie odczyn kwaśny, co powoduje, że śluzówka przełyku zostaje podrażniona i dochodzi do zapalenia przełyku czyli refluksu.
 
Od strony dentystycznej wszystko jest ok. Byliśmy na dokładnym przeglądzie. Teraz sytuacja z zapachem powtórzyła się w domu w czasie infekcji. I pewnie to wszystko sprowadza się do tego, że on ciągle jest przeziębiony. Robiliśmy w tym tygodniu wymaz z gardła, ale nie wyszły żadne bakterie.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Może to jest jakoś ze stresem powiązane... Dziecko chętnie chodzi do przedszkola czy stresuje się? Bo może to być właśnie od problemów żołądkowych a problemy zołądkowe od denerwowania się i dlatego by wystepowały tylko jak idzie do przedszkola a w domu nie
 
reklama
Do góry