reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieregularna miesiaczka, podwyższona temp.po okresie. Ciąża???

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
6
Witam,
11.03 dostałam miesiączke i byłaona dość skąpa jak na mnie.
Kolejną dostałam 30/31.03 (po 20-21 dniach i również dość skąpa).
Następna pojawiła się 23.04 (po 25 dniach).
W maju dostałam 27go (po 35 dniach).
Zwykle miałam regularne cykle,wahające się między 28-31 dniami.
Licząc od ostatniej miesiączki współzylam 7go dnia cyklu.
Moje pytanie- czy mogłam zajść w ciaze? Cieżko mi przy tych nieregularnych cyklach oszacować kiedy mam dni płodne/owulacje... Mierzyłam przezostatnie dni temp. (9 dc- 37.1, 10 dc-37.1 i 11dc-37.5!).
Czy taka podwyższona temp.może oznaczać ciaze???
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie, przy takich nieregularnych cyklach to jak wróżenie z fusów... zawsze jest szansa na zajście w ciążę. Na pewno bym poszła do gina, czy bym chciała dziecko czy tym bardziej nie. Kiedyś też miałam taki problem, miesiączka przychodziła jak chciała bez żadnych objawów czasami co 20 a czasami co 50 dni. To dopiero stres jak się dziecka nie planuje! testy owulacyjne przydatne, a na regulację cyklu u mnie antykoncepcja doustna pomogła, belarę mi przepisał lekarz i z przerwami na dzieci biorę już kilka lat :D
Witam,
11.03 dostałam miesiączke i byłaona dość skąpa jak na mnie.
Kolejną dostałam 30/31.03 (po 20-21 dniach i również dość skąpa).
Następna pojawiła się 23.04 (po 25 dniach).
W maju dostałam 27go (po 35 dniach).
Zwykle miałam regularne cykle,wahające się między 28-31 dniami.
Licząc od ostatniej miesiączki współzylam 7go dnia cyklu.
Moje pytanie- czy mogłam zajść w ciaze? Cieżko mi przy tych nieregularnych cyklach oszacować kiedy mam dni płodne/owulacje... Mierzyłam przezostatnie dni temp. (9 dc- 37.1, 10 dc-37.1 i 11dc-37.5!).
Czy taka podwyższona temp.może oznaczać ciaze???
Temp. trzeba by obserwować z rok przy nietegularnych cyklach i tak nie jest miarodajna. Cykle mogły się zmienić z wielu różnych powodów od zmian temperatury i diety po choroby infekcje i wirusy. Najlepiej byłoby iść do lekarza. Ciąży bym nie obstawiała a jeśli to polecam test sikany zrobić.
 
Temperatura z 3 dni nic Ci nie powie, musiałabyś mierzyć przez caly cykl. Wtedy conajmniej 18 dni wyższych oznacza ciążę, nie trzeba prowadzić obserwacji przez rok.

Nie doczytałam, czyli dziś jest 11dc a współżyłaś 7dc? 4 dni po stosunku niestety nie dowiesz się jeszcze czy jesteś w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Ale czy jest wgl szansa przy takich nieregularnych cyklach?
Oczywiscie że jest. Jest seks, moze byc i ciaza. Nie wazne że cykle nieregularne ALE moze byc tak że te nieregularne cykle są przyczyną zaburzeń owulacji. Najlepiej będzie jeśli udasz się do ginekologa. On sprawdzi czy wszystko jest Ok. Może będzie konieczne u Ciebie branie progesteronu, różnie bywa. Także po pierwsze ginekolog :)
 
reklama
Może, ale również 2 fazę cyklu. Ja podczas kp miałan nieregularne cykle i kupiłam testy owulacyjne. Jeżeli staracie się o dziecko to dobry sposób, kupiłam 50 sztuk w aptece internetowej i udało się:) A jeżeli nie, to warto pomyśleć o antykoncepcji, żeby nie stresować się czy są dni płodne czy nie.
 
reklama
Dokładnie, przy takich nieregularnych cyklach to jak wróżenie z fusów... zawsze jest szansa na zajście w ciążę. Na pewno bym poszła do gina, czy bym chciała dziecko czy tym bardziej nie. Kiedyś też miałam taki problem, miesiączka przychodziła jak chciała bez żadnych objawów czasami co 20 a czasami co 50 dni. To dopiero stres jak się dziecka nie planuje! testy owulacyjne przydatne, a na regulację cyklu u mnie antykoncepcja doustna pomogła, belarę mi przepisał lekarz i z przerwami na dzieci biorę już kilka lat :D
 
Rozwiązanie
Do góry