reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nieregularne stolce

poziomeczka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2009
Postów
1 136
Miasto
Wieden
moja corka 20 m-cy czesto nie robi kupki po 2 dni.
Zastanawiam sie czy to jest ok, bo przeciez stolce powinny byc codziennie.
Czesto ma gazy, lecz mam wrazenie jakby nie miala czasu lub miala zbyt duzo wrazen na to aby zrobic kupke (mimo, ze prowadzimy normalny, spokojny i uregulowany tryb zycia).
A gdy po dwoch (czasem nawte 3 dniach) sie wyprozni, brdzo sie przy tym meczy.

Wydaje mi sie to dziwne, poniewaz podaje jej duzo gotowanych warzyw, zednych wzdymajacych potraw.

Jak moge sprawic aby corka miala bardziej uregulowane wydalanie? co podawac? jogurty?

dziekuje z gory!
 
reklama
Witam, stolce nie muszą być co dziennie, jeśli robi kupkę co 2-3 dni to jest to prawidłowy dla niej rytm. Jeśli faktycznie ma Pani wrażenie że córka wstrzymuje stolec bo np. nie chce odejść od zabawy to wówczas trzeba taką sytuację kontrolować i wysadzać córkę na nocnik, nawet jeśli nie zgłasza potrzeby ale Pani intuicyjnie wyczuwa że córka ma potrzebę wypróżnienia.
Jeśli stolec jest bardzo zbity to na jego rozluźnienie jogurty nie pomogą jedynie surowe owoce (jabłko, kiwi), nie podawać banana, i warzywa-surowa marchewka,, chlebek z ziarnami, kasza gryczana, należy również zwiększyć ilość płynów.
 
Do góry