reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nierowna glowka

karlita

Fanka BB :)
Miasto
LUBLIN
volka ale odnośnie czego to napisałaś ?? odnośnie kasku ???

zdecydowanie Norbert sie nie męczył :-) kask mu nie przeszkadzał.
Nasza terapia trwała 4 miesiące asymetria wyrównała się do zera.

To nie jest popadanie ze skrajności w skrajność. Skrajnością byłoby to co chciano zrobić w klinice w Warszawie czyli prostować to operacyjnie!! Jak widać są inne metody mnie inwazyjne ;-) bezpieczniejsze :-)

Cieszę się, ze zainteresowanie tematem plagiocefali wzrasta i sami rodzice zaczynają się tym interesować, sprawdzać, poszukiwać pomocy.

reklama
Wiesz moja córcia jest wcześniakiem i bardzo długo leżała w inkubatorze a tam wiadomo ratowali życie a nie wygląd czy kształt głóewki.Po powroccie do domu zauważyłam że lewa strona główki jest płaska .Znalazłam na to sposób.Kładłam małą na prawy boczek i z tyłu pod plecki kładłam zwinięty w rulon koc.,tak,żeby nie mogła przekręcić się na drugi boczek i wiesz z początku było jej ciężko się przyzwyczaić do tej pozycji ale potem było normalnie.Główka się ukształtowała i teraz jest bardzo foremna
Witam
Mam pytanie odnośnie spłaszczonej główki, bo mam ten sam problem z 4 miesięczną córeczką. Konkretnie chodzi mi o czoło. Moja Julcia ma wysunięte do przodu czoło z jednej strony. Czy to się samo wyrówna? Czy miała pani problem z czołem u swojego dziecka?

Hmmm... U nas było podobnie, Mała upodobała sobie jedną stronę, za nic nie chciała leżeć na drugim boku...Efektem było to, że miała płaską główkę z jednej strony. I nam właśnie i lekarze, i nasz znajomy fizjoterapeuta mówili że jak nie chce to żeby nie zmuszać, bo to nie lalka, widocznie tak jej najwygodniej, a jak zacznie siadać, póxniej raczkować, itd. to główka nabierze odpowiedniego kształtu. I tak się stało.

U nas tez głowka była płaska i sie troche bałam,natomiast w wieku 7miesiecy mała zaczeła siedziec i głowka zaczeła zmieniac kształt.Dzis jest pieknie zaokraglona.Co do spania to tez układała głowke w jedna strone,ja na to miałam taki sposob,kładłam ja w łozeczku i na naszym łozku w dwie strony.Raz głowka do wezgłowia łozka a raz głowka do nog łozka.Poniewaz łozka sa przy scianie a poblicznosc z jednej strony to mała chcac nie chcac była ciekawa co sie dzieje i patrzyła zawsze za nami czyli kreciła głowka w obie strony.
A duże było to splaszczenie