reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nierowne fałdki na nozkach, glowka na jednej stronie

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Witajcie. Mam pytanie ? Mojej poltora miesięcznej córce cały czas leci główka na jedna stronę jak spi. Jest dosyć ruchliwym dzieckiem i nie wiem jaka moze byc tego przyczyna i jak temu zaradzić. Podobna sytuacja z fałdkami na nóżkach podobno są nierówne a 29 stycznia mam dopiero wizyte u ortopedy. Nie umiem ćwiczyć ma pilce do ćwiczeń z takim maleństwem....
Czy ktoras z Was miala podobną sytuację?
 
reklama
Też polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty. U mojej córki wyszły problemy z napięciem mięśniowym i asymetria ułożeniowa. Rehabilitujemy się od 2 miesiąca życia. Teraz ma prawie 9 miesięcy i już stoi przy meblach, a po problemach nie ma śladu.
 
reklama
Przyczyn może być bardzo dużo... Leki przyjmowane w ciąży np nospa i inne rozkurczowe, nieprawidłowe noszenie i odkładanie dziecka. U nas prawdopodobnie pojawiło się to przez bardzo ciężki poród. Mała urodziła się w zamartwicy, leżała pod CEPAP. Bałam się powikłań neurologicznych, porażenia mózgowego po niedotlenieniu, więc wcześnie zaczęłam rehabilitację. Od początku miałam problem z przebieraniem małej bo bardzo się napinała, dużo płakała i krzyczała, nie chciała spać, męczyła się przy piersi, ciągle zaciśnięte piąstki, skurczona szyja, odginanie się do tyłu i układanie w literkę c. Czasem problemy z napięciem same mijają i dziecko nie ma problemów z rozwojem ruchowym. Niestety zdarza się, że bez rehabiltacji dzieci rozwijają się zdecydowanie wolniej.
 
Byliśmy u fizjo, powiedziała że to asymetria ułożeniowa i trzeba kupić poduszkę ortopedyczną i robić ćwiczenia :) więc też radzę udać się na wizytę
My wczoraj byliśmy u ortopedy na USG. Okazalo sie ze niunia ma pozostalosci z brzucha i lewą stronę" mniej dojrzalą ". Tak byla ulozona ci oznacza, ze nie potrzeba ani fizjoterapeutów ani rehabilitacji tylko po 2 h dziennie wykonywac cwiczenia.
 
My wczoraj byliśmy u ortopedy na USG. Okazalo sie ze niunia ma pozostalosci z brzucha i lewą stronę" mniej dojrzalą ". Tak byla ulozona ci oznacza, ze nie potrzeba ani fizjoterapeutów ani rehabilitacji tylko po 2 h dziennie wykonywac cwiczenia.
To widzisz mi w takim samym przypadku powiedzieli, że trzeba :D znaczy, że on ma to z brzucha bo tak był ułożony, ale że już w wieku 2 miesięcy powinno mu przechodzić (a on nadal tak głowę kładzie) może mnie baba chce naciągnąć, bo kazała przychodzić póki co raz w tygodniu ..
 
My wczoraj byliśmy u ortopedy na USG. Okazalo sie ze niunia ma pozostalosci z brzucha i lewą stronę" mniej dojrzalą ". Tak byla ulozona ci oznacza, ze nie potrzeba ani fizjoterapeutów ani rehabilitacji tylko po 2 h dziennie wykonywac cwiczenia.
My wczoraj byliśmy u ortopedy na USG. Okazalo sie ze niunia ma pozostalosci z brzucha i lewą stronę" mniej dojrzalą ". Tak byla ulozona ci oznacza, ze nie potrzeba ani fizjoterapeutów ani rehabilitacji tylko po 2 h dziennie wykonywac cwiczenia.
Aa przeczytałam, że ortopeda. Nie no serio idź do fizjo, ortopedzi są często przyzwyczajeni do poważniejszych przypadków i olewają takie tematy. Mi na usg bioderek powiedział, że spoko luz problemu nie ma z tą głową, nie martwić się.
 
My wczoraj byliśmy u ortopedy na USG. Okazalo sie ze niunia ma pozostalosci z brzucha i lewą stronę" mniej dojrzalą ". Tak byla ulozona ci oznacza, ze nie potrzeba ani fizjoterapeutów ani rehabilitacji tylko po 2 h dziennie wykonywac cwiczenia.

A cwiczenia to nie rehabilitacja?
Asymetrię się właśnie rehabilituje.
Idz do dobrego fizjo, który własnie pokaże jak i co cwiczyć, bo zle wykonane cwiczenia dadzà wiecej szkody niż pożytku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry