reklama

nieskończone studia psychologiczne a tworzenie testów psychologicznych

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez naatta, 15 Sierpień 2010.

1. naatta

naatta Początkująca w BB

Witam,
    moja sąsiadka jest taką bajkopisarką i nie do końca można jej wierzyć. Więc mam pytanie bo ona chce otworzyć spółkę ze znajomymi i przeprowadzać testy psychologiczne. Od października będzie na 5 roku psychologii. Czy ona może coś takiego robić i to jest ok? Dodam jeszcze, że ona sama będzie to robić.

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

Jesli jest na 5 roku tzn ma już licencjat w kieszeni apo licencjacie można podjąć prace w danym wyuczonym zawodzie, np konczac pedagogike po licencjacie mozna ubiegac sie o prace w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach, jednak jesli o licea chodzi to wymagany jest tytuł magistra, na uczelniach wyzszych tytuł magistra to minimum. Mysle ze podobnie jest z psychologią. Jak to sie ma do testów psychologicznych nie wiem, nie wiem tez czego te testy miałyby dotyczyc czy miałyby to byc testy, które określają czy dana osoba np nadaje sie na okreslone stanowisko ( np. testy psychologiczne na zawód policjanta) czy tez chodzi o inne testy

3. reklama
  4. naatta

naatta Początkująca w BB

tak to mają być testy psychologiczne czy ktoś się nadaje na dany zawód, ale niestety ona nie ma licencjata bo jest na jednolitych magisterskich. Dziękuję za odpowiedź

5. umi2

U jesli to jednolite magisterskie to wydaje mi sie ze moze zalożyc tylko firme, ale sama nie bedzie mogła wykonywać testów, do czasu aż nie uzyska magistratu. Jednak moze byc włascicielem firmy i moze zatrudniac ludzi, którzy beda wykonywać swój zawód, ale i będą mieć do tego odpowiednie kwalifikacje innego wyjscia nie ma, tzn moze oczywiscie wykonywac te testy ale jesli ktos ja zgłosi zapewne miałaby spore kłopoty.

6. naatta

naatta Początkująca w BB

Niestety ona tylko będzie pracować, to nie jest jej firma tylko jej znajomych oto co ona będzie robić:

Jeśli czujesz, że problemy, z którymi się na co dzień spotykasz Cię przerastają, jeśli dręczy Cię poczucie winy, wstydu, nie wierzysz w siebie, czujesz się niepewnie w związku lub uważasz, że dajesz sobą manipulować - to sygnały świadczące o tym, że masz problem z poczuciem własnej wartości.
    Na pewno i Tobie przydarzyły się i takie sytuacje, w których odczułeś, że nie potrafisz przekazać innym swoich racji, wiedzy, potrzeb. Czujesz się wtedy niedoceniany, narasta żal do ludzi, że Cię nie rozumieją. Przyczyną tego jest brak umiejętności właściwej komunikacji, która jest nam przecież niezwykle potrzebna w każdej sferze życia, zawodowej jak i prywatnej.

Nadszedł czas, aby to zmienić!
    POCZUJ JAK DOBRZE BYĆ SOBĄ!!!

Organizowane przez nas warsztaty są dla CIEBIE szansą poprawy jakości życia. Skierowane są do wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na wiele pytań, związanych z własną osobą, z własnymi wyborami oraz możliwościami.

Dzięki nim:
    • osiągniesz poczucie własnej wartości, siły, mocy oraz wzrost pewności siebie
    • nauczysz się jak kierować własnym życiem tak, aby było ono zgodne z Twoimi potrzebami
    • podwyższysz soje umiejętności wyrażania siebie w kontakcie z innymi osobami, czyli bezpiecznego, uczciwego, a przede wszystkim stanowczego wyrażania swoich uczuć, postaw, opinii oraz pragnień
    • dowiesz się jak powinien wyglądać proces komunikacji; co ułatwia, a co utrudnia w nawiązywaniu kontaktu

Nasze warsztaty pozwolą na pełniejsze korzystanie z pojawiających się szans życiowych, których do tej pory nie wykorzystaliśmy z obaw, że jesteśmy zbyt słabymi, zbyt mało wartościowymi ludźmi.

TEMATYKA:
    1. POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
    - budowanie adekwatnej samooceny
    - pogłębianie kontaktu z własną osobą
    2. ASERTYWNOŚĆ
    - jak dbać o siebie oraz żyć w zgodzie z sobą i innymi
    - kreowanie własnego wizerunku
    3. SZTUKA KOMUNIKACJI
    - umiejętność budowania korzystnej autoprezentacji

Na zakończenie warsztatu odbędzie się trening relaksacyjny przy użyciu wizualizacji, dzięki któremu poczujemy się wypoczęci, odprężeni i gotowi do nowych wyzwań!

Ja uważam cały czas, że ona tego nie może robić. Dziękuję za odpowiedź

7. umi2

natta kurcze mnie tez sie tak wydaje. Na BB jest taki dział porady prawnika Porady prawnika mysle ze warto tam zadac to pytanie, no bo kto jak kto ale prawnicy na prawie sie raczej znają:-) ja nie jestem prawnikiem wiec moge sobie tylko gdybac, ale z tego co piszesz to to nie jest jakas zabawa w test jakim jestes typem człowieka, ale warsztaty terapeutyczne prawie że.

Poleć forum