reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niespodziewana ciąża?

Dołączył(a)
25 Sierpień 2015
Postów
2
Cześć Dziewczyny, mam nadzieję, że nie zanudzę Was ;) ale mam mnóstwo wątpliwości, które mam nadzieję, pomożecie mi rozwiać. Otóż jesteśmy 1,5 roku po ślubie i coraz częściej zaczęliśmy przebąkiwać o dziecku... Dotychczas zabezpieczaliśmy się prezerwatywą ale na wakacjach z których wróciliśmy w piątek nas poniosło i uznaliśmy ze śmiechem, że "najwyżej będzie dzidziuś" (ale oboje w to nie wierzyliśmy, że tak za pierwszym razem?!?). Oczywiście jak to na wakacjach All Inclusive bywa, przez dwa tygodnie były jakieś drinki itd. W sobotę miałam dostać okres. I nie dostałam. Zrobiłam 3 testy różnych firm i wszystkie wyszły pozytywne (choć kreseczki były dość blade). Wizyta u ginekologa może się odbyć najwcześniej w przyszłym tygodniu ale... już zaczynam się oswajać z myślą, że będę mamą. Od razu odstawiłam alkohol, kawę (papierosów nigdy nie paliłam) i zaczęłam łykać kwas foliowy. Ale prawdopodobnie to 2 tydzień i drżę ze strachu, że pity przeze mnie przez ten czas alkohol mógł zrobić jakieś szkody dziecku... Na ulotce kwasu foliowego też pisze, że należy go zażywać min. 3 miesiące wczesniej... Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy mam podstawy być dobrej myśli, że tragedia się nie stała? Jak powinnam o siebie dbać na tym wczesnym stadium ciąży? Czy to możliwe, że kompletnie nie mam żadnych symptomów?
 
reklama
Jeśli już terqaz odstawiłaś uzywki to malenstwu nic byc nie powinno.
Czesto kobiety nie wiedza ze sa w ciazy przez kilka tygodni i wczesniej pija i pala i dzieci rodza sie zdrowe
 
maravilla j.w.

bardzo dobrze ze szybko zareagowałaś z tym kwasem foliowym:-) Dwie kreseczki - nawet blade są dowodem na ciążę. Za kilka dni zrób kolejny test, kreski powinny być już dużo wyraźniejsze:-)
 
Nasz organizm to porządna konstrukcja. Na tym etapie na którym jesteś najprawdopodobniej to 4-5tc (bo liczy się od 1dc) zarodek odżywia się przez ciałko żółte, wiec mu nie zaszkodziłaś. Natomiast teraz to już inna bajka, teraz tworzą się zalążki serduszka, mózgu itp...
Co do alkoholu paradoksalnie mogłaś wspomóc implantacje, bo byłaś wyluzowana i nie było skurczy:-p lepiej ukrwiłaś endometrium :-D
Lekarz Ci przepisze pewnie 5mg kwasu foliowego czyli 10x tyle co jest w witaminach dla ciężarnych. Spokojnie nadrobisz braki jeżeli takie w ogóle sa:-p Co do kawy to można jedna dziennie nie pamiętam do ilu mg kofeiny. Ja pije taką śniadaniową pół na pół z cykoria:-p ciąża to nie choroba.
pozdrawiam.
 
myślę, że powinno być wszystko w porządku, zwłaszcza jeżeli będziesz teraz dbała o dietę w ciąży i wyeliminujesz wszystkie używki
 
Do góry