reklama

niespokojna od 4 dni

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez juzu, 18 Kwiecień 2008.

1. juzu

juzu Początkująca w BB

Witam wszystkich, jestem tutaj zupełnie nowa i to jest mój pierwszy post. Moja Zuzia ma 6 miesięcy, jest donoszonym wcześniakiem (urodziła się w 36tc). Ważyła 2160 a teraz waży 6830, więc to jest ok. Od dwóch tygodni zaczęłam wprowadzać jej pokarmy stałe, co 3 dzień inne warzywko lub owoc. Ale niestety nie śpimy już 3 noc, w dzień jest ok, chociaż dzisiaj była strasznie marudna (a tak całymi dniami się śmieje), a noce niestety są okropne, śpimy może ze 2 godziny. Podawałam jej już ziemniaczka, marcheweczkę, kalafiora (musiałam bo u nas w Walii kalafior jest w każdym słoiczku i chciałam sprobować, ale było ok), jabłuszko, brzoskwinię, od kilku dni dawałam róniweż kaszkę BOBOVITA mleczno-ryżową. Karmię cały czas piersią. Myślałam, że może ząbki, ale dziąsełka nie są spuchnięte ani czerwone, ślini się mało.
    Może Wy będziecie miały jakiś pomysł.
    Pozdrawiam

2. juzu

juzu Początkująca w BB

Zapomniałam dodać, że nad ranem "pruka", ale krzyczy przy tym i pręży się. Kupkę robi codziennie, z tym, że teraz już twardą.

3. reklama
  4. zabolik

zabolik mamusia majeczki

witam:) moja mała nie chciala mi spac i wlasnie tez sie prezyla i prykala po kaszce!! przewaznie dzialo sie to gdy dostawala ja wieczorem, ale w dzien jak dostala tez czasami w nocy bylo ciezko,po kaszce byla tak samo z kupkami ze twarde i ciezko jej sie robilo. teraz mala nie dostaje zadnej kaszki tak samej lub dosypywanej do mleka. Moja pije Nan i teraz sa NanR z kaszka i nie ma problemu ale i tak na noc jej nie daje. To nie musi byc powod kazde dziecko jest inne twojemu moze przeszkadzac calkiem cos innego. Niewiem staraj sie moze po kolei eliminowac wszystkie produkty i zaczac od nowa. Podwaj jej to samo przez kilka dni jesli bedzie ok to wtedy podaj cos innego przez kilka dni. Powodzenia!!:)

5. irfinka

irfinka psotnisia

kupy robią sie twarde od warzyw zupek ale zeby od kaszki???? sprbuj podawac 3 razy w tygodniu sliwki w sloiczku z gerbera

6. juzu

juzu Początkująca w BB

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Wczoraj była tylko na cycu i w nocy znowu było to samo. Już kupiłam śliweczki i spróbuję.
    Pozdrawiam

7. irfinka

irfinka psotnisia

wprowadza sie jedna nowosc na tydzien i dajesz caly tydzien i potem nastepna itd :-)

8. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

Juzu u nas bylo dokladnie tak jak opisalas wasza sytuacje, jak zaczelam malej podawac coraz to nowe produkty i wprowadzilam na dobre stale to nie spalysmy dosc dlugo regularnie i wogole prawie nie spalysmy.Jak przestalam karmic piersia tylko butelka,podaje malej mleczko tutejsze Aptamil 2,rewelacja,dziecko mi sie uregulowalo o podawalam jej jakis czas tak samo i takie same produkty.czyli na sniadanko mleczko zageszczane kaszka z dwoch lyzeczek taka ryzowa(cow and gate),lunch lub czasem przed 12 lub po zupka, jogurcik lub czesto na poczatku mus jabkowo-gruszkowy lub jablkowo-sliwkowy, po poludniu zawsze jakis owoc czyli tez mus ale prawie zawsze mleczko zageszczane i tak samo w nocy.mala spi spokojniej a jak sie budzi to w nocy co 5 czasem po 8-10 godz na jedzonko lub po prostu zabki zaczynaja draznic:-)
    powodzenia i pozdrawiam

9. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

i nie martw sie ureguluje sie wszystko na pewno:tak: i to niedlugo

10. reklama
  11. juzu

juzu Początkująca w BB

Jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi.
    MamaNastki a czy juz wogole nie karmisz piersia?

Ja juz nie wiem co robic. Zuzia jest wczesniakiem donoszonym, ale zawsze wczesniak, wiec chcialabym ja karmin piersia jak najdluzej. Zauwazylam u niej na czole male krostki oraz bardzo mnie dziwi jej pray policzek poniewaz jest lekko szorstki i lakierowany (boje sie, ze moze jednak skaza bialkowa, choc oba policzki powinny byc szorstkie chropowate no i czerwone).
    Jest strasznie niespokojna, jeszcze kilka dni temu szalala, smiala sie, a teraz jest strasznie smutna, a pod wieczor placze no i w nocy albo nie spi, albo budzi sie z krzykiem.
    Pozdrawiam

12. irfinka

irfinka psotnisia

juzu nie koniecznie musza byc obydwa pliki idz do lekarza ale to moze byc skaza

Poleć forum