reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niespokojna od 4 dni

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2008
Postów
8
Miasto
Walia
Witam wszystkich, jestem tutaj zupełnie nowa i to jest mój pierwszy post. Moja Zuzia ma 6 miesięcy, jest donoszonym wcześniakiem (urodziła się w 36tc). Ważyła 2160 a teraz waży 6830, więc to jest ok. Od dwóch tygodni zaczęłam wprowadzać jej pokarmy stałe, co 3 dzień inne warzywko lub owoc. Ale niestety nie śpimy już 3 noc, w dzień jest ok, chociaż dzisiaj była strasznie marudna (a tak całymi dniami się śmieje), a noce niestety są okropne, śpimy może ze 2 godziny. Podawałam jej już ziemniaczka, marcheweczkę, kalafiora (musiałam bo u nas w Walii kalafior jest w każdym słoiczku i chciałam sprobować, ale było ok), jabłuszko, brzoskwinię, od kilku dni dawałam róniweż kaszkę BOBOVITA mleczno-ryżową. Karmię cały czas piersią. Myślałam, że może ząbki, ale dziąsełka nie są spuchnięte ani czerwone, ślini się mało.
Może Wy będziecie miały jakiś pomysł.
Pozdrawiam
 
reklama
Zapomniałam dodać, że nad ranem "pruka", ale krzyczy przy tym i pręży się. Kupkę robi codziennie, z tym, że teraz już twardą.
 
witam:) moja mała nie chciala mi spac i wlasnie tez sie prezyla i prykala po kaszce!! przewaznie dzialo sie to gdy dostawala ja wieczorem, ale w dzien jak dostala tez czasami w nocy bylo ciezko,po kaszce byla tak samo z kupkami ze twarde i ciezko jej sie robilo. teraz mala nie dostaje zadnej kaszki tak samej lub dosypywanej do mleka. Moja pije Nan i teraz sa NanR z kaszka i nie ma problemu ale i tak na noc jej nie daje. To nie musi byc powod kazde dziecko jest inne twojemu moze przeszkadzac calkiem cos innego. Niewiem staraj sie moze po kolei eliminowac wszystkie produkty i zaczac od nowa. Podwaj jej to samo przez kilka dni jesli bedzie ok to wtedy podaj cos innego przez kilka dni. Powodzenia!!:)
 
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Wczoraj była tylko na cycu i w nocy znowu było to samo. Już kupiłam śliweczki i spróbuję.
Pozdrawiam
 
Juzu u nas bylo dokladnie tak jak opisalas wasza sytuacje, jak zaczelam malej podawac coraz to nowe produkty i wprowadzilam na dobre stale to nie spalysmy dosc dlugo regularnie i wogole prawie nie spalysmy.Jak przestalam karmic piersia tylko butelka,podaje malej mleczko tutejsze Aptamil 2,rewelacja,dziecko mi sie uregulowalo o podawalam jej jakis czas tak samo i takie same produkty.czyli na sniadanko mleczko zageszczane kaszka z dwoch lyzeczek taka ryzowa(cow and gate),lunch lub czasem przed 12 lub po zupka, jogurcik lub czesto na poczatku mus jabkowo-gruszkowy lub jablkowo-sliwkowy, po poludniu zawsze jakis owoc czyli tez mus ale prawie zawsze mleczko zageszczane i tak samo w nocy.mala spi spokojniej a jak sie budzi to w nocy co 5 czasem po 8-10 godz na jedzonko lub po prostu zabki zaczynaja draznic:-)
powodzenia i pozdrawiam
 
Jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi.
MamaNastki a czy juz wogole nie karmisz piersia?

Ja juz nie wiem co robic. Zuzia jest wczesniakiem donoszonym, ale zawsze wczesniak, wiec chcialabym ja karmin piersia jak najdluzej. Zauwazylam u niej na czole male krostki oraz bardzo mnie dziwi jej pray policzek poniewaz jest lekko szorstki i lakierowany (boje sie, ze moze jednak skaza bialkowa, choc oba policzki powinny byc szorstkie chropowate no i czerwone).
Jest strasznie niespokojna, jeszcze kilka dni temu szalala, smiala sie, a teraz jest strasznie smutna, a pod wieczor placze no i w nocy albo nie spi, albo budzi sie z krzykiem.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry