reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niespokojne noce

Dołączył(a)
30 Styczeń 2011
Postów
7
Witam wszystkich!
Moja coreczka ma 1rok i 4miesiecy. Od pewnego czasu niespokojnie spi,przebudza sie, wierci, budzi sie i siada ale jak ja poloze to spi dalej, czasami chce cos popic albo chce smoczek do buzki.Chodze do jej pokoju kilka razy w nocy a jak byla mniejsza to spala cala noc.W ciagu dnia spi 1godz (najczesciej od 11.00 do 12.00) wieczorem chodzi spac najczesciej o 20.30 a budzi sie przed 8 rano. Jesli ktos wie to niech mi doradzi dlaczego moze ostatnio tak niespokojnie spc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chętnie dołącze się do pytań wyżej wymienionych. Moja mała ma rok i 3mce. Jeszcze w grudniu spała , nie zawsze, ale często ładnie całą noc. Teraz budzi się, czasami z płaczem, czasami sie tylko strsznie kręci.

U nas jest tak, że ona zasypia w łóżeczku a potem w nocy biorę ją do siebie, jesli się budzi, a ostatnio jest tak co noc(jestem sama wiec jak sie budzi to jest dla mnie to wygodne). Może to dlatego, że ząbkuje. dopiero wyżyna jej sie dolna 2. Wszytsko pcha do buzi i gryzie. Jak jej dałam coś na ząbki to ładnie spała.
A może dlatego, że zabrałam jej juz smoczka. Do tej pory nawet jak sie przebudziła dostawala smoka i spała dalej w lozeczku. A teraz nie ma czym jej zapchac:p :)
 
U nas jest tak od 9 miesiąca życia, czyli od czasu, kiedy zaczęło się ząbkowanie...identycznie to wygląda jak u Was. Ja nie mam zamiaru zabierać smoczka przed skończonym ząbkowaniem...co takie maleństwo ma zrobić jak go tak boli...smoczek to jedyny uspokajacz w nocy, więc nie mam sumienia zabierać.
 
moja mala akurat nie marudzi jak wychodza jej zombki ma juz 8 i przy zadnym nie marudzila... a smoczek ma dalej i jak narazie niechce jej go zabierac ma go w sumie tylko do zasypiania i w nocy czasami jej go daje wlasnie przez to ze sie teraz budzi a tak w ciagu dnia nie bierze smoczka.
 
Ostatnia edycja:
Ja też dołącze do mam nieśpiących:) I rad żadnych nie posiadam:) Mój budził się i co 40 minut a ostatnio "tylko" dwa,trzy razy na noc. Wierci się, płacze, siada, wstaje. czasem mnie woła tylko po to żebym go połozyła i w sek śpi dalej - podejrzewam, że robi to przez sen - trudno odreagowuje dzień a system nerwowy się rozwija. Smoczka nie mam zamiaru zabierać przed drugimi urodzinami może nawet ciut później. W dzień go nie używa więc ma darowane. Wodę w nocy też pije z butelki - gdybym podała z kubka zabawa w najlepsze by się zaczęła raczej.
 
Moj maluch ma rok i 3 miesiace z reguły przesypia cala noc,ale sa takie dni kiedy kilka dni z rzedu budzi sie z placzem,wydaje mi sie ze powodem tego moga byc:
-wyrzynajace zabki
-zly sen(bo takie maluchy tez śnią)
-albo po prostu chce sie przytuluc do mamy,bo ostanio straszna ,,przylepka" sie z niego zrobila
 
Witam, dziewczyny mysle ze Was nie pociesze... moja corka ma 2 lata i bardzo kiepsko sypia, zreszta tak jest od poczatku.Gdy byla malutka ,doslownie spala po 20 minut w dzien,w nocy tylko przy cycku (ze mna na tapczanie, do dzisiaj-zreszta!).Potem przyszedl taki okres ze lepiej spala(gdy dostala butelke z mlekiem-wczesniej karmilam piersia)ale trwalo to krotko.I tak jest do dzisiaj w kratke.Zazdroscilam mamą ,ktorych dzieci spaly po 2-3godz. moja chyba nigdy tyle nie spala,a jak slyszalam ze pol roczne niemowle przesypia noc to bylam w szoku, ja tego nie znam.Pediatra mowi , ze jest juz w takim wieku ze nie musi juz spac w dzien, ale po kilku takich dniach zmeczenie sie kumuluje i nie idzie z nia wytrzymac.Dodam ze potrafi wstac o 7 rano , nie spac w dzien i pojsc wieczorem spac o 23!EWENEMENT!!!
 
kakakarolina -moja corka tez czasami pije wode w nocy z kubeczka niekapka...budzi sie i tylko jak ja poloze to spi dalej ale robi to dosc czesto...i bierze smoczek tak jak twoj maly tylko do spania
 
Ostatnia edycja:
mazia86 moja corcia tez ostatnio zrobila sie straszna przylepa:-) jak widzi ze sie ubieram to zaraz biega z bucikami zebym czasem nie zostawila jej z kims w domu:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ivona mój synek starszy od Twojej, ale takie pobudki w nocy nadal mamy... wierci się, popłakuje, wstaje i mnie woła, siada, patrzy na mnie... czasami chce smoka, czasami chce się przytulić, czasami muszę go przykryć, a czasami nie mogę go dotknąć, bo krzyczy jak poparzony... Do tego starszy też się jeszcze budzi i tylko Mamusię chcę widzieć ;)

No ale przyzwyczaiłam się już, że moje dzieci śpią bardzo aktywnie ;) Pewnie jeszcze dłuuugo nie prześpię całej nocy ;)


karolino - identycznie jak Ty - nie mam zamiaru zabierać smoka przed drugimi urodzinami :) Starszy miał smoczek tylko przez pół roku, ale sam z niego zrezygnował... Poza tym noce są i tak ciężkie ze smoczkiem, aż strach pomyśleć, co było gdyby go nie było ;)

wiki też mi ciężko uwierzyć, że taki Maluszek potrafi przespać całą noc ;) ja nie doświadczyłam takiego "cudu" ;)
 
Do góry