reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niespokojny noworodek

Dołączył(a)
14 Sierpień 2018
Postów
2
Witam
Potrzebuję pomocy
Mam miesięcznego synka od 2 tygodni na mleku modyfikowanym bebilon comfort
I od tego czasu problemy
Puszcza intensywne gazy jest niespokojny i płacze prawie non stop
Nie moge ułożyć jakiegos schematu dnia żeby poczuł się bezpieczniej
Je o różnych porach co 3 czasem co 4 godziny w nocy niespokojny
Czy te intensywne gazy mogą świadczyć o nietolerancji laktozy?
Daje probiotyk i krople sab Simplex
Mam jeszcze pytanie ile w ciągu dnia powinien spać ? Jak się uda to śpi ciagiem raz 3-4 godziny i potem kolejne 3 godziny czy przez to w nocy jest niespokojny bo wyspal się w dzień?
Aktywności raczej nie ma żadnej w ciągu dnia. Szybko zasypia przy butelce i karmienie jest na raty.
Jestem już zmęczona tym i zaniepokojona.
 
reklama
Wprowadzenie mleka modyfikowanego zbiegło się z okresem kiedy przychodzą kolki.
Trudno jest powiedzieć w tym przypadku czy winowajcą jest akurat mleko.
A jak z kupkami?
Czy odbijasz malucha po każdym posiłku - przypuszczam, że jak zasypia, to nie? Może warto zmienić schemat karmienia i nie karmić tuż przed spaniem?

A ze spaniem to różnie jest - córka spała po 3-4 godziny w ciągu dnia, a syn po 15 minut...
 
Kupy codziennie jedna
Odbijam nawet przerywam karmienie albo jak przestaje pić to go odbijan i zdarza się że dokancza dalej karmienie
W nocy jest różnie potrafię pół godziny czekać i nic więc odkładam ze zmęczenia i on potrafi wtedy strasznie się kręcić.
A co do zmiany schematu karmienia
Jak to zrobić?
 
Schemat karmienia raczej nic nie da, bo jesli zasypia przy jedzeniu to jak go rozbudzisz bedzie po prostu niewyspany a przez to marudny i placzliwy. Nie wiem kiedy u noworodka moga pojawic sie kolki, gdzies mi sie obilo ze ok 2 tyg zycia ale fakt to nie wyklucza jej u Was. Mysle, ze powinnas isc z dzieckiem do lekarza powiedziec co Cie niepokoi. Nie daj sie zbyc, moze cos mu w mm nie pasuje, moze wystarczy zmiana na inne. Moj starszy nie tolerowal mleka NAN, po zmianie na inne bylo ok. Mlodszy ma skaze ale to juz inna historia bo on nie mial problemow brzuszkowych. Ewidentnie cos Twojemu dziecku nie pasuje przez te gazy.
 
Do góry