reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niespokojny sen maluszka

Kopka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2011
Postów
905
Miasto
Plymouth
Witam wszystkie mamusie. Jestem swieza upieczona mama Nadii. Moja córeczka ma obecnie 6 dni. Troszke nie pokoji mnie jej nie spokojne spanie. Gdy ja polozymy do lozeczka to spi,ale ciagle sie kreci,wierci,pomrukuje. Dodam,ze moja coreczka nie placze,gdy chce jesc lub ma pelnego pampersa,wiec dla mnie kazdy jej ruch jest oznaka,ze cos jest nie tak. Prosze napiszczie czy ktoras z was miala podobne doswiadczenie i czy to normalne,ze niemowlak jest taki niespokojny.
 
reklama
U nas tez tak było, jakies pomruki, chrzakania, stekania i wszystko przez sen ( chciaz czasem zdazalo sie ze na wpół przytomnie ) . Generalnie mineło ok 3 miesiaca, teraz tylko czasami głosniej sapie jak śpi ;)
Wydaje mi sie ze to normalne, dzieci zazwyczaj sie wierca, kreca, stekaja ale raczej nie oznacza to nic złego
 
Czyli nie powinnam sie martwic? czasami jak widze,jej grymas,wiercenie sie lub jak chrzaknie przez sen to boje sie,ze cos jej dolega. Pewnie jestem przewrazliwiona,ale dopiero sie ucze.
 
Nie martw sie na zapas... oczywiście jeśli coś Cię bardzo niepokoi to zapytaj swojej pani doktor, najważniejszy jest instynkt jednak nie wolno wpadać w panikę ;)
U nas czasem jak mały zawył przez sen to myslałam ze się dusi czy coś, ale potem postałam nad nim chwile i już usmiechy przez sen itp ;)
 
kopka a ja mysle, ze dzidzia powinna spac dosc spokojnie, moze cos jej na to nie pozwala? karmisz piersią? moze ma za ciepło w pokoiku?moze to tzw. ruchy jelit, dzieci wtedy sa b.niespokojne, moja tez tak spała, ale poki co jakos sie to reguluje ( u nas problemem były ruchy jeli, kolki i przejedzenie) trzeba czasu kochana, zobaczysz ze czym dzidzia bedzie starsza to sen bedzie głebszy i spokojniejszy, powodzenia!!!!
 
tak karmie piersia,w pokoju mamy temperarture pokojowa ok 22 stopni. zauwazylan,ze gsy mala spi na rekach,to jest spokojna. mowilam o tym poloznej,ale mieszkam w uk i tutaj jest dla nich wszystko normalne,maja podejscie,ze wszystko zalatwi natura. w nocy nie spie tylko czuwam,bo mam wrazenie,ze mala sie zaraz zakrztusi albo cos.
 
Twoje dzieciątko jest bardzo krótko na świecie wiec wszystko jest nowe.....wiele wrażeń wzrokowych, słuchowych itd... Czesto przez sen to "wychodzi" z maluszka. Gdyby płakało albo marudziło tak, ze nie da sie go uspokoić to wtedy mogłabyś sie martwić . Dorośli też często wiercą się, chrapią i stękaja przez sen ;)
 
Ostatnio bylismy z mala w szpitalu,bo te jej odglosy poprostu mnie przerazily. Lekarz po ogledzinach stwierdzil,ze moga to byc struny glosowe,ktore sie dopiero ksztalca,ale dla pewnosci jestesmy umowieniu z maluszkiem do laryngologa. Lepiej dmuchac na zimne i wole sprawdzic co jest powodem jej harczenia.
 
Kopka jeśli cię to uspokoi to moja przez pierwszy tydzień zachowywała się identycznie, nie spałam bo myśli krążyło koło zakrztuszenia.... ale potem się unormowało, nie odbijało jej się do miesiąca, czasem niepołknięte do końca jedzonko zalegało i tak pomrukiwało jej. Kładziesz ją na brzuszku? masuj brzuszko w dzień, ja myślę że ona się przyzwyczaja do twojego mleczka i jelita sie kształtują, zobaczysz nawet kilka dni i będzie dobrze
 
reklama
Dokladnie Trusia,czasami mam wrazenie,ze ona sie krztusi. Kladziemy ja na brzuszku,ale Nadia,nie chce spac w takiej pozycji :( a z masazami musze sprobowac,mam nadzieje,ze pomoga.
 
Do góry