reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niespokojny sen niemowlaka

Natasza27

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2020
Postów
2 363
Hej, czy któraś miała problem ze spaniem niemowlaka poprzez wybudzanie go wyrzucaniem rąk i nóg?
Filmik jak miał 5,5 tygodnia. Aktualnie 3 miesiące jeszcze się to utrzymuje choć jakby już mniej. Ogółem często się budzi w nocy, w dzień też raczej turbo drzemki albo spanie na rękach. Neurolog każe czekać do końca 4 miesiąca czy się wyciszy. Mały ma lekka asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Chodzimy na rehabilitację do fizjoterapeuty. On twierdzi, że słaby sen jest przez to napięcie.
 
reklama
Hej, czy któraś miała problem ze spaniem niemowlaka poprzez wybudzanie go wyrzucaniem rąk i nóg?
Filmik jak miał 5,5 tygodnia. Aktualnie 3 miesiące jeszcze się to utrzymuje choć jakby już mniej. Ogółem często się budzi w nocy, w dzień też raczej turbo drzemki albo spanie na rękach. Neurolog każe czekać do końca 4 miesiąca czy się wyciszy. Mały ma lekka asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Chodzimy na rehabilitację do fizjoterapeuty. On twierdzi, że słaby sen jest przez to napięcie.
Hej, moja mała tez tak robi. Aktualnie ma 11 tygodni, w dzień albo spanie na rękach albo pobudka max po 15 minutach, w nocy w łóżeczku jedno spanie 2,5h a potem max po godzinie. Chyba ze na rękach to ze 2-3 pobudki w nocy tylko. Mam za kilka dni konsultacje fizjo to dam znac co powiedział
 
Mój synek też się wybudzał przez rzucanie rączkami. Od 2mca zaczełam go kłaść na brzuchu i spał spokojniej. Ale raczkami rzucał przez sen do ok 4-5mca.
 
Hej, moja mała tez tak robi. Aktualnie ma 11 tygodni, w dzień albo spanie na rękach albo pobudka max po 15 minutach, w nocy w łóżeczku jedno spanie 2,5h a potem max po godzinie. Chyba ze na rękach to ze 2-3 pobudki w nocy tylko. Mam za kilka dni konsultacje fizjo to dam znac co powiedział
ok, czekam. U nas jest problem z napięciem miesniowym też.
 
Mój synek też się wybudzał przez rzucanie rączkami. Od 2mca zaczełam go kłaść na brzuchu i spał spokojniej. Ale raczkami rzucał przez sen do ok 4-5mca.
na brzuchu nie chce spać. Klade go na boku to tak nie odczuwa. Ale te wzdryganie ewidentnie nie daje mu spać.
 
Hej, czy któraś miała problem ze spaniem niemowlaka poprzez wybudzanie go wyrzucaniem rąk i nóg?
Filmik jak miał 5,5 tygodnia. Aktualnie 3 miesiące jeszcze się to utrzymuje choć jakby już mniej. Ogółem często się budzi w nocy, w dzień też raczej turbo drzemki albo spanie na rękach. Neurolog każe czekać do końca 4 miesiąca czy się wyciszy. Mały ma lekka asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe. Chodzimy na rehabilitację do fizjoterapeuty. On twierdzi, że słaby sen jest przez to napięcie.
A pokazywałaś to pediatrze? Czy fizjoterapeucie? Mi to wygląda na odruch moro..
 
Mi to samo, u nas pomogło spanie w beciku.
moje maluchy miały ten odruch czasamu ale w ciągu dnia. Nigdy podczas snu, moze dlatego, że były otulone w rożku prawie do 4 miesiąca. Bo maluchy na początku lubią być w otulaczach rozkach, czują się bezpieczniej :) .
 
Niestety mały nie lubi być mocno owijany. Ręce i tak zawsze wyciągnie ;) mam nadzieję, że to odruch moro i zaniknie z czasem. Na razie 3 miesiące i tydzień i nadal jest.
 
reklama
Hej, moja mała tez tak robi. Aktualnie ma 11 tygodni, w dzień albo spanie na rękach albo pobudka max po 15 minutach, w nocy w łóżeczku jedno spanie 2,5h a potem max po godzinie. Chyba ze na rękach to ze 2-3 pobudki w nocy tylko. Mam za kilka dni konsultacje fizjo to dam znac co powiedział
i jak po konsultacji?
 
Do góry