reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja kazeiny a Nutramigen

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Jesteśmy po testach alergicznych z krwi, które u młodszego syna pokazały podwyższone IgE. Na panelu pediatrycznym wyszło uczulenie na mleko i na kazeinę. Mam pytanie bo synek jest na Nutramigenie a ten preparat zawiera hydrolizat kazeiny czy będę musiała zmienić mleko? Może macie jakieś podobne doświadczenie. Dziś jedziemy do alergologa i pewnie dowiem się jak to wszystko wygląda ale wciąż mnie to zastanawia. Dodam, że syn miał robiony panel bo często choruje i pediatra wysłała nas do pulmonologa a szczęśliwie złożyło się, że lekarka jest też alergologiem i najpierw zleciła badania w kierunku IgE i IgA oraz panel pediatryczny.
 
reklama
A w jakim wieku jest syn? Teoretycznie Nutramigen zawiera dość mocno zhydrolizowaną kazeinę, ale bywa i tak, że mleko to nie jest wskazane. Są preparaty mlekozastępcze nie zawierające kazeiny - z dużym prawdopodobieństwem zostanie Wam wystawiona recepta na takie mleko (np. Neocate).
 
A w jakim wieku jest syn? Teoretycznie Nutramigen zawiera dość mocno zhydrolizowaną kazeinę, ale bywa i tak, że mleko to nie jest wskazane. Są preparaty mlekozastępcze nie zawierające kazeiny - z dużym prawdopodobieństwem zostanie Wam wystawiona recepta na takie mleko (np. Neocate).


Za kilka dni skończy 7 miesięcy. Czytałam trochę o Neocate, zobaczymy co powie alergolog...
Dzięki za odpowiedź :)
 
Za kilka dni skończy 7 miesięcy. Czytałam trochę o Neocate, zobaczymy co powie alergolog...
Dzięki za odpowiedź :)
Moj tez byl na neocate do roku, bo ani bebilon pepti ani nutramigen nie byly dla niego odpowiednie. Po roczku juz nam lekarz nie chcial go przepisywac "bo roczne dziecko nie musi pic mleka", a jest za drogie zeby je kupowac bez rec. (150zl). Wiec na wlasna reke wprowadzilam mu bebilon pepti i dla 13miesiecznego juz bylo ok, nie szkodzilo. Nie martw sie, alergolog na pewno znajdzie jakies rozwiazanie.
 
Moj tez byl na neocate do roku, bo ani bebilon pepti ani nutramigen nie byly dla niego odpowiednie. Po roczku juz nam lekarz nie chcial go przepisywac "bo roczne dziecko nie musi pic mleka", a jest za drogie zeby je kupowac bez rec. (150zl). Wiec na wlasna reke wprowadzilam mu bebilon pepti i dla 13miesiecznego juz bylo ok, nie szkodzilo. Nie martw sie, alergolog na pewno znajdzie jakies rozwiazanie.


Właśnie cena bez refundacji zwala z nóg. Do tej pory jeździłam z Małym do gastroenterologa i on wypisywał nam receptę i zaświadczenie dla pediatry o możliwości wypisywania recepty na Nutramigen. Ja słyszałam, że do 18 mies życia dziecka można przepisywać Nutramigen a potem czy dziecko wstaje na mleko czy nie to już nie ich zmartwienie ale nie spotkałam się, że do roku tylko. Gastrolog nie pozwolił mi robić badań bo powiedział, że wyjdą nie miarodajne. Przypadkiem właściwie doszło do ich wykonania dzięki pulmonologowi/alergologowi. Dziś po 20 mam wizytę więc napiszę czego się dowiedziałam i czy zmienią Małemu mleko.
 
Do góry