reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy i żywienie 3 miesięcznego niemowlaka

Dołączył(a)
9 Styczeń 2013
Postów
1
Witam.Chciałabym się poradzić czy można mieszać mleko modyfikowane tzn dwa produkty. Ostatnio lekarz pediatra nam tak poradził ponieważ ani jedno mleko ani drugie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów natomiast w połączeniu 3+1 jest nawet dobrze tolerowane ,z tym że mnie nurtuje czy tak w ogóle można. Chodzi o Bebilon pepti i Nutramigen. Synek ma 3 miesiace i nietolerancję laktozy. Początkowo podawaliśmy mu Bebilon Pepti.Dzidziuś miał problem z zrobieniem kupki, wyprózniał się raz na 2-3 dni czasem 4.Co zdecydowanie mu bardzo ciążyło i przeszkadzało, nie chciał jesć, ciągle walczył z butelką, aż do momentu gdy się wyprózniał, do tego często płakał,bolał go brzuszek.Zmieniliśmy mleko na Nutramigen. Stolce były częściej, raz dziennie lub dwa. Przez parę dni w porządku,zaczął chętniej jesć.Niestety zaczął ulewać, nadal zdarzało mu się że czasem przerywał jedzenie prężył się krzyczał, nie mozna go bylo uspokoić. Stopniowo zaczął wracać mu apetyt.Natomiast dostał wysypkę na buzi . Podawaliśmy Delicol i Nutramigen więc teoretycznie bez laktozy i z laktazą powinno mu być już lepiej. zmieniliśmy też probiotyk na Dicoflor, przepajałam. Lekarz powiedział że moze jednak wrócić na Bebilon Pepti i w celu lepszych wypróżnień powoli wprowadzać soczek jabłkowy. Niestety nic to nie pomogło soczku niewlele wypijał, kupki robił co drugi dzień przy tym bardzo się meczył i ponownie problemy z jedzeniem.Dopóki się nie wypróżnił nie mogłam go nakarmić ciągle płacz i przerywał jedzenie. przerwy między karmieniami wynosiły nawet po 8-10 godzin ,koszmar. Kolejna próba 3 miarki Bebilonu i 1 miarka nutramigenu. jest troszkę lepiej robi kupkę codziennie i w miarę normalnie je. Martwię się czy można robić takie mieszanki czy to nie zaszkodzi dziecku. Nie mam juz sił, jestem kompletnie zdezorientowana.Składy mleka niby podobne.Lekarz twierdzi że nic się nie dzieje mozna jedna miarke dodac innego mleka. Nie chciałabym robić z dziecka królika doświadczalnego i testować kolejnego mleka. Już kilka dni było tak fajnie, zjadał ok 130 ml mleka 5-6 razy na dobę.Pozatym wszystkie badania ma w normie krew ,mocz. podajemy nadal delicol i dicoflor. Czy próbować nadal wprowadzać soczek jabłkowy? Przez 14 dni mamy dawac równiez Fenistil w kropelkach. Czy nie za dużo tego wszystkiego? Proszę o poradę czy takie mieszanki są dozwolone?dziekuję
 
reklama
Do góry