reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy u niemowlaka

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Bardzo proszę mamy dzieci z nietolerancją laktozy o wpisy dotyczące objawów u Waszych niemowlaczków.
U nas. Córcia 6 tygodni. Cały czas km. Początkowo brak dolegliwości bólowych jedynie ulewanie. PO skończeniu 2 tygodnia koszmarne kolki, ulewania nasilające się przechodzące w wymioty. Stolce częste dość rzadkie, ale nie cuchnące. Zmiana mleka na Nutramigen i jednodniowe odstawienie od piersi. Super. Ponowne przystawienie powrót objawów jak wyżej + kwaśne cuchnące kupy, ale tylko raz dziennie. Niechęć do piersi, prężenie się, szarpanie piersi, słychać bulgotanie w brzuszku i przelewanie pokarmu. Odstawienie od piersi na kilka dni. SUPER. Ponowne przystawienie. Karmienie pierwsze ok. Drugie i trzecie ok. Od czwartego powrót objawów jak wyżej. Ja prawie nie mam pokarmu. Około 20 ml na karmienie. Alergolog kazała odstawić od piersi, ale ja jeszcze walczyłam. Chyba nie ma się co oszukiwać i to nietolerancja. Ja też ją mam i dwójka pozostałych dzieci. Czy mogę poważnie zaszkodzić córce jeżeli będę nadal utrzymywać km???
 
reklama
reklama
Wg mojej alergolog i enterologa uczulenie to bardziej skora, a nietolerancje jelita i ogolnie
U nas to wszystko powiazane bylo.
Ja nie żałuję ze przeszlam na Nutramigen
 
Wg mojej alergolog i enterologa uczulenie to bardziej skora, a nietolerancje jelita i ogolnie
U nas to wszystko powiazane bylo.
Ja nie żałuję ze przeszlam na Nutramigen
A karmiłaś również piersią czy tylko Nutramigen? Ja odstawiłam córcię w niedzielę o 11 zjadła ostatni raz z piersi ale narazie zero poprawy.
 
Dietę zero nabiału mam już od dłuższego czasu, u lekarzy byliśmy chyba czterech, każdy mówi co innego więc opieram się na swoich obserwacjach. Dziecko cierpi, a ja je notorycznie dostawiam dla jakiejś własnej chorej ambicji karmienia piersią. A i tak za każdym razem zjada całą butlę Nutramigenu bo pokarmu tyle co kot napłakał. Jedyne jeszcze co mogłoby ją uczulić to cytryna z herbaty, ale to chyba bardziej skórnie by wyszło. Już nie będę kombinować bo w końcu córci jelita rozwalę.
Miałam podobny problem, córka z typowymi objawami alergii a ja za wszelką cenę próbowałam kp. Tak na prawdę na co jest uczulona wyszło przy rozszerzaniu diety i to było kilka produktów. Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że jednak przeszłam na mm bo i tak tego pokarmu miałam po jakimś czasie bardzo mało.
Niestety u nas pomogło dopiero Neocate czyli mieszanka aminokwasów.
 
Miałam podobny problem, córka z typowymi objawami alergii a ja za wszelką cenę próbowałam kp. Tak na prawdę na co jest uczulona wyszło przy rozszerzaniu diety i to było kilka produktów. Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że jednak przeszłam na mm bo i tak tego pokarmu miałam po jakimś czasie bardzo mało.
Niestety u nas pomogło dopiero Neocate czyli mieszanka aminokwasów.
A jakie u córki były objawy? Jak dlugo karmilas piersią?
 
A jakie u córki były objawy? Jak dlugo karmilas piersią?
Samą piersią miesiąc, później zaczęły się objawy alergii i jednocześnie mniejsza ilość pokarmu więc potem niecałe dwa miesiące karmiłam mieszanie.
U niej była to wysypka, długo utrzymująca się ciemieniucha i pieniste kupy.
Później doszły objawy azs.
 
Bardzo proszę mamy dzieci z nietolerancją laktozy o wpisy dotyczące objawów u Waszych niemowlaczków.
U nas. Córcia 6 tygodni. Cały czas km. Początkowo brak dolegliwości bólowych jedynie ulewanie. PO skończeniu 2 tygodnia koszmarne kolki, ulewania nasilające się przechodzące w wymioty. Stolce częste dość rzadkie, ale nie cuchnące. Zmiana mleka na Nutramigen i jednodniowe odstawienie od piersi. Super. Ponowne przystawienie powrót objawów jak wyżej + kwaśne cuchnące kupy, ale tylko raz dziennie. Niechęć do piersi, prężenie się, szarpanie piersi, słychać bulgotanie w brzuszku i przelewanie pokarmu. Odstawienie od piersi na kilka dni. SUPER. Ponowne przystawienie. Karmienie pierwsze ok. Drugie i trzecie ok. Od czwartego powrót objawów jak wyżej. Ja prawie nie mam pokarmu. Około 20 ml na karmienie. Alergolog kazała odstawić od piersi, ale ja jeszcze walczyłam. Chyba nie ma się co oszukiwać i to nietolerancja. Ja też ją mam i dwójka pozostałych dzieci. Czy mogę poważnie zaszkodzić córce jeżeli będę nadal utrzymywać km???
Tak oczywiscie ze będzie szkodzic jesli to nietolerancja!!! Dziecko bedzie bolec brzuszek itp. Mam nietolerancję od urodzenia. Jakos da sie zyc i wcale nie narzekam. Nigdy mi jej nie brakowalo. Czesto pozniej dzieciom przechodzi wiec jest szansa ze po czasie bedzie ok. Mi nie przeszło ale to jest raczej mniejszosc. Odstawic natychmiast bo takie zachowanie mowi o tym ze dziecko zle sie czuje
 
reklama
Do góry